19 lut 2021

Każda ekipa coś po sobie pozostawia.

Każda ekipa coś po sobie zostawia, coś, co się kojarzy, co zapada w pamięć. Rząd Buzka pamiętamy z wprowadzanych reform, za rządów Tuska rozbudowano infrastrukturę i powstała sieć Orlików...

Co pozostawi po sobie ekipa Morawieckiego?... To że fatalne wspomnienie, to oczywiste. A coś, co się nieodłącznie będzie kojarzyło?

Ja stawiałabym na pokoje do wypłakania. W każdej gminie jeden pokój, który po przeminięciu tej drapieżnej ekipy mógłby pełnić funkcję Izby Pamięci.Przebiegając teraz myślami przekrój naszego społeczeństwa, zaczynam podejrzewać, że zaczyna już brakować grup społecznych, które nie miałyby powodów do wypłakiwania się w tym pokoju, bo tak naprawdę każdy ma co opłakiwać a straty są bolesne i bardzo dokuczliwe.

Ale nie chcę kończyć tej notki w ponurym nastroju!

Każda ekipa kiedyś odchodzi a pokój do wypłakania niejako automatycznie mógłby się przekształcić w Izbę Pamięci, należałoby go tylko nieco przeorganizować.

Taka współczesna Izba Pamięci mogłaby pełnić bardzo istotną rolę poznawczą i wychowawczą. Na głównej ścianie, na wysokości wzroku umieściłabym napis: CZY TEGO WŁAŚNIE CHCESZ PONOWNIE??!  Ponadto pokój wypełniony byłby wymownymi planszami /zdolni plastycy zrobiliby to doskonale!/ dotyczącymi tematyki wypłakiwania. I nie wiem, czy ścian by do tego starczyło!!

 

I co?

Czy nie jest to pomysł wart rozważenia?...

--------------------

Zdrowia i miłego weekendu- mimo wszystko! :)

32 komentarze:

 1. Najważniejszego jednak nie zauważyłaś "co pozostawi po sobie ekipa Morawieckiego"
  a/PiS zapisał Polskę do Kościoła
  b/Minister zdrowia zawierzył polską służbę zdrowia Matce Boskiej
  "Na zakończenie mszy św. podczas 94. pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej. -
  c/Politycy PiS wystąpili 8 lipca 2018 na Jasnej Górze we właściwej kolejności. Najpierw minister Mariusz Błaszczak odczytał przesłanie od Jarosława Kaczyńskiego, następnie min. Adam Kwiatkowski – list od prezydenta Dudy.
  d/Morawiecki zawierzał kraj Czarnej Madonnie i Rydzykowi. "Bo wrogowie robią podkop, jak pod Jasną Górą"
  e/Kaczyński obwołał Rydzyka...... filarem polskości
  f/Swój hołd religii katolickiej i Radiu Maryja oddał też prezydent Duda: „Wszystko to [odzyskanie wolności] nie byłoby możliwe, gdyby nie głęboko zakorzeniona w sercach Polaków miłość Boga i ojczyzny. Ta właśnie istotowo chrześcijańska miłość sprawiła, że nasz naród był w stanie wybić się na niepodległość. Dlatego chcę podziękować Rodzinie Radia Maryja, że poprzez wszystkie wspaniałe inicjatywy, jakie stworzyła państwa wspólnota, od samego radia, Telewizji Trwam, Naszego Dziennika, przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej
  g/każdy z posłów tzw prawicy kończył przysięgę poselską "Tak mi dopomóż Bóg"
  h/gdzie i jak tylko można Kościołowi a szczególnie Rydzykowi pchają pieniądze z kazdego ministerstwa.a i tańczą lambadę w świętobliwym kole
  A ja się wciąż zastanawiam,patrząc na rezultaty i skutki ich rządów, czy babcine przysłowie
  "złe głosy nie idą pod niebiosy "dalej aktualnym nie jest.
  Tak karać tego nabożnego i pobożnego suwerena i to do tego zbiorowo.Toz "plagi egipskie"to mały przy tym pikuś.
  A płacz ,to my po, będziemy mieć zbiorowy , że się w tych pokojach nie zmieścimy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tyle nie zauważyłam, co liczyłam, że uzupełnisz konkretami- i nie zawiodłam się!;)) Chociaż skupiłeś się tylko na relacjach kościół- państwo a to jedynie ułamek zaniedbań i zniszczeń. Ale nic to! Każdy uzupełni sobie własnymi powodami do złej pamięci o rządach pisu!
  Zakończenie Twojego komentarza bardzo trafne!

  OdpowiedzUsuń
 3. To bylby nienajgorszy pomysl, jest jednak jedno ale... Ta ekipa niczego po sobie nie pozostawi, bo z pewnoscia bedzie rzadzic dozywotnio. Oni nigdy nie odejda, bo to znaczyloby dla nich wiezienie. Ida do przodu po bandzie, bo po nich chocby potop i jesli komukolwiek uda sie przeprowadzic rewolucje, zastanie same zgliszcza, bo nawet teraz, kiedy juz niewiele zostalo po ich rabunkowej gospodarce, kradna nawet te marne pozostalosci. Zniszczyli cale panstwo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko to prawda, Pantero, ale zobacz- PRL miał być wiecznie, w dodatku za nim stała potęga ZSRR i co? I runęło! Więc i teraz trzeba wierzyć, że runie! A i naród już nie tak potulny, jak kiedyś był... Cały czas jest jeszcze nadzieja!
  Zgliszcza też da się odbudować. W coś trzeba wierzyć...;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam, że pytam, ale jakoś mi umknęło: o co chodzi z pokojami do wypłakania się?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy Przyłębska rozwaliła kompromis aborcyjny, pojawił się pomysł utworzenia hospicjów dla ciężarnych kobiet, w których pod opieką lekarzy i psychologów doczekałaby rozwiązania i tam mogłaby się pożegnać ze zmarłym dzieckiem a w specjalnie do tego przeznaczonym pokoju wypłakać do woli!
  Fajny pomysł, co ?...

  OdpowiedzUsuń
 7. "Pokój do wypłakana się"??? To przecież sadyzm.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A samo zmuszenie do urodzenia potworka sadyzmem nie jest?! Też jest!! Pokój do wypłakania się jest już tylko kropką nad i całej tej sadystycznej ekipy!:(

   Usuń
 8. Nie tylko za ten pokój bym wyrugowała!!!!!
  Za całość! I do dna, a może i do samego piekła!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Słów brakuje, Fuscilko! Niech jak najszybciej ************ !!!:((

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja chciałabym jak najszybciej zapomnieć ekipę Morawieckiego, a jeszcze szybciej Ziobry!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też! Ale chyba dobrze byłoby, żeby młodzi zapamiętali, żeby tę pamięć przekazywali dalej i żeby już nigdy nie powtórzyły się takie parszywe czasy!

  OdpowiedzUsuń
 12. No, obiecali już w 2015 Polskę w ruinie, dotrzymali...

  OdpowiedzUsuń
 13. No widzisz, jacy słowni... ;((

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja wiem, Stokrotko, że takie luźno rzucane myśli nie mają żadnego znaczenie, ale chociaż lżej jest, gdy się o tym mówi...

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekałem i czekałem czy na pytanie
  "Co pozostawi po sobie ekipa Morawieckiego?... To że fatalne wspomnienie, to oczywiste. A coś, co się nieodłącznie będzie kojarzyło?"
  znajdzie się ta jedna odpowiedz i nie doczekałem się.
  Nie wiem czy jest to kwestia wrażliwości czy kwestia "ciszy w propagandzie"
  Mnie się będzie to zawsze kojarzyło..... z grobami. Ze zmarłymi w czasie dobrej zmiany.
  Wyludnianiem się Polski !!
  Gdy 10 lat temu grzmotnął o ziemie z przyczyn "nie przestrzegania procedur,byle jakości,pewności siebie" i innych cech narodowych, jeden samolot, z 96 osobami na pokładzie, była żałoba narodowa, uroczyste pogrzeby a potem, msze, pomniki,miesięcznice i rocznice. ect.
  Dziś, gdy codziennie o ziemię walą dwa takie samoloty/przeliczając /średnio/na liczby zmarłych/cisza.
  spokój i "zapomnienie"
  A przyczyny przecież takie same/no może tylko nie zajmujemy miejsc w samolocie/
  Na dziś z przyczyn pandemii zmarło 42171 osób A do tej liczby dochodzą zmarli "z innych przyczyn"
  Czyli Polska się wyludnia bo nawet zachęta w postaci 500 + "spaliła na panewce"
  I znowu bałagan,bylejakość nie umiejętność kierowania koordynowania i zarządzania a i procedury "suweren ma w dupie"łącznie z rządzącymi, świecącymi przykładem/mam tu wymienić osoby z najwyższej półki z Prezydentem na czele??/.
  Nie wiem jak dla Was, ale to co się dzieje w stosunku do ludzi starszych wiekiem to ukryta forma eutanazji.Zawiniona ,lub nie, celowa, lub wynikająca z głupoty rządzących.Ja tak to odbieram.
  A mam na to setki dowodów.
  Wiec Szanowna BBM Nieważne czy zawinione czy nie.Ale mnie to będzie się kojarzyło z tysiącami grobów.Jednym wielkim cmentarzem.I tyle

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie będę polemizować, bo oczywiście masz rację. Napisałam o pokojach do wypłakiwania, bo to dla mnie symbol tych czasów: poczucia bezsilności, smutku, osamotnienia. Mówisz o grobach. Tak , realnych grobów jest mnogość, ale są też groby naszych aspiracji, nadziei, planów...
  Na naszych oczach umiera świat naszych marzeń i nie umiemy tego zatrzymać, nie umiemy temu zaradzić. JESZCZE nie umiemy...

  OdpowiedzUsuń
 17. Bo nie umiemy zaradzić bo nie potrafimy krytycznie myśleć !!
  Jak mawiał Tischner ciągle w nas tkwi " Homo sovieticus" - człowiek roszczeniowy, oczekujący, że państwo będzie się nim opiekować, wszystko da i wszystko załatwi, człowiek, którego socjalistyczny system pozbawił inicjatywy i zdolności samodzielnego działania a co gorsza umiejętności krytycznego myślenia.
  I tak to się tli a jak buchnie płomień to zakrzykną "łola boga".My nie wiedzieli !!

  OdpowiedzUsuń
 18. A poza tym, że stawiasz diagnozę, to może masz jakąś radę... propozycję?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak nie jak tak."Wystarczy nie kraść" :))

   Usuń
  2. To niby DLA NAS ta rada??!...
   Dawno Cię nikt nie opiórkował?!...
   Oj, Wieśku, Wieśku! Walnąłeś!;((

   Usuń
  3. Jeśli raz kupili/znaczy się suweren/ to kupią drugi raz, a po ...się zobaczy.I nie namawiaj mnie do podawania rozwiązań na piśmie bo jeszcze mnie zaciągną w poczet 150 doradców politycznych Prezydenta.I wstyd będzie rodzinie.. się pokazać.:))

   Usuń
  4. Nie bądź taki zarozumialec! Pomyśl, co nam- antypisowcom doradzić a nie Adrianowi czy rządowej szpicy..,

   Usuń
 19. Nie wiem już co dopowiedzieć, bo to wszystko prawda co napisane wcześniej. Tylko te 8 gwiazdek zostało...

  OdpowiedzUsuń
 20. Ale wiesz , przystawki się żrą, więc jest jakaś nadzieja....
  A gwiazdki jako doping!:)))

  OdpowiedzUsuń
 21. Niech gwiazdek jak najwięcej błyszczy na naszym niebie i niech nikt obcy "nie wlata" ;))) Nadzieja - to jest piękne słowo :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Tak, Aniu! Jeszcze będzie przepięknie!:))

  OdpowiedzUsuń