21 maj 2019

Równe szanse??

Znowu odczuwam niepokój. Znaczny spadek notowań PiS-u okazał się jednorazowym  obniżeniem albo błędem sondażowni. Aktualnie wszystko się znowu wyrównało i różnice między PiS-em a KO są niewielkie. I wygląda na to, że nic nie jest w stanie poruszyć tamtego elektoratu: ani zblatowanie z kościołem Rydzyka, ani wielomilionowe posiadłości Morawieckiego nie wykazane w oświadczeniu majątkowym.
A ilość najrozmaitszych afer zaistniałych za tego rządu bije na głowę wszystkie do kupy wzięte z ostatnich 30-tu lat!
I co? Ano nic. Fajnie jest! Mamy takiego prezydenta, że chyba go ponownie wybierzemy. Rząd jest super- służący ludowi, rzucający pieniędzmi na prawo i lewo, to czego chcieć więcej??!
Czasem bezsilność rwie mnie za włosy i zastanawiam się, jak to jest możliwe,  że niewykazany zegarek Nowaka niemal wywrócił rząd a hektary Morawieckiego wartości tony ministrowych zegarków brzęczą słabiej niż przelot komara...
I przypuszczam, że rzecz jest w propagandzie, która - zgodnie z onegdajszym przejęzyczeniem prezesa potrafi wcisnąć ludziom, że białe jest czarne a czarne- białe! I gdzie tu mowa o równych szansach rządu i opozycji?! Rząd ma pieniądze, telewizję, kościół i wszystkie służby, które dowolnie wykorzystuje a opozycja... może sobie jedynie pogadać...:(((
Aktywiści Avaaz przestrzegają przed szerzącą się dezinformacją, proponują rzetelnie, u wiarygodnych źródeł sprawdzać prawdziwość niepokojących wiadomości, nie dawać wiary kłamstwom i manipulacjom, których stosowanie do perfekcji opanowała pewna partia. 
Mamy jeszcze kilka dni...


Żeby się nie okazało, że z demokratycznych praw zostało nam jedynie...
 
 

12 komentarzy:

 1. Powiem Ci Matyldo, ze ja tez sie znowu lekko podlamalam widzac te sondaze. Pocieszam sie tylko, ze albo to pisowska propaganda, albo ludzie odpowiadaja byle co, zeby sie ankieter odczepil. Tak czy siak, jest czym sie martwic. Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, bardziej stawiam na siano w ludzkich głowach- czyli wynik propagandy. W niedzielę sprawdzimy. A poza tym do października jeszcze trochę czasu i wiele się może zdarzyć.
   Ja wiem, że to tylko nadzieja, ale... bez nadziei to już właściwie życie traci sens...;(

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Myślę, że jesteś sprawniejsza ode mnie w bieganiu po internecie...;) Nie dociekałam szczegółów. Wiem tyle, że wykorzystano dary i żywność PCK - na ponad mln złotych- na kampanię wyborczą m.in. minister Zalewskiej. A sprawa nie jest wymyślona, bo całkiem serio zajmowała się nią prokuratura. Oczywiście łeb sprawie ukręcono, ale ukryć się tego nie dało.

   Usuń
 3. Sondazy nie znam, ale kibicuje wybierajacym madrze. To bardzo wazne wybory.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kibicuj, kibicuj, trzymaj kciuki koniecznie. Może to coś da?... Oby! Też uważam, że to bardzo ważne wybory- nie tylko dla nas, dla całej UE!

   Usuń
 4. Niektórzy ludzie całą widzę o poczynaniach PiS czerpią wyłącznie z TVP. Przez to mają zakłamany obraz rzeczywistości. A najgorsze jest to, że nie chcą słyszeć o innym punkcie widzenia. Nie da się porozmawiać. Mnie to przeraża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A TVP sieje propagandę na cały kraj... Mnie też to przeraża! Polska wyraźnie brunatnieje! A jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że to absolutnie niemożliwe! :(((

   Usuń
 5. Cytując - "ciemny naród wszystko kupi". Oglądając kurską tv właśnie pokazuje ta część swoją "ciemność" nie tylko ciemnotę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle nie oglądam kurwizji- jak jest potocznie nazywana. Szkoda mi zdrowia. A poglądy mam stabilne i sprecyzowane od lat- wiem, czego chcę i czego nie chcę na pewno!

   Usuń
 6. Ja już przestałam wierzyć , że uwolnimy się od władzy obecnie nam panującej. Ale na wybory, oczywiście, pójdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet tak nie myśl!! Utrata wiary to utrata energii. Jak opuścimy ręce, to rzeczywiście wszystko będzie stracone. A zresztą wcale nie jest powiedziane, jaki teraz będzie wynik. Pieniądze sypią się na prawo i na lewo, to objaw paniki, więc może?... Trzaskowski też miał wygrać zaledwie o włos w drugiej turze, wygrał w pierwszej z ogromną przewagą! To też przecież o czymś mówi! :)

   Usuń