23 maj 2019

Dziwny to kraj...

Ostatni odcinek ostatniej prostej i obraz się nieco przejaśni a my sprawdzimy, jakiej właściwie Polski chce większość z nas.

Przed wrzuceniem kartki do urny wyborczej, zastanówmy się raz jeszcze i spójrzmy na nasze tu i teraz. Gorąco polecam notkę blogową tak właśnie zatytułowaną: Dziwny to kraj...
http://paniodbiblioteki.blogspot.com/ 

Panią od biblioteki poznałam stosunkowo niedawno, po zlikwidowaniu Bloxa, gdy szukaliśmy się nawzajem, my- wieloletni znajomi i w trakcie tego szukania odkrywaliśmy także nowe interesujące blogi i świetnych blogerów. /Czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!/

Zaglądałam do Jotki- Pani od biblioteki i z przyjemnością czytałam jej mądre, ważne teksty, pisane prostym i pięknym językiem. Nie komentowałam, bo zanim się ośmielę komentować na nowo poznanym blogu, mija zwykle trochę czasu.
Ostatnia notka na tyle mnie poruszyła, że poprosiłam o możliwość podania adresu jej bloga, uznając,  że takie teksty należy propagować, gdzie się tylko da- szczególnie przed wyborami. Zgodę otrzymałam- dziękuję Jotko!- więc czytajcie, proszę - oto nasza dziwna Polska bez pudru i retuszu. Czy na pewno takiej chcemy??...


16 komentarzy:

 1. Niestety,bardzo dziwny kraj, cytat babci adekwatnie pasuje ,pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bałagan zrobił się straszliwy, więc i sprzątanie będzie długo trwało, ale posprzątamy- w myśl zasady: Polak potrafi! ;)

   Usuń
 2. Ech... a propos śmieci (nie tylko w przenośni) - cały kraj jest zaśmiecony i obsrany. Najbardziej śmiecą ci "patrioci", co to pierwsi "umrą za ojczyznę" (ale flaszki po piwku czy wódeczce nie mogą do śmietnika...), więc ja tak sobie myślę, że proszę bardzo, najlepiej już w tej chwili, będzie czyściej i spokojniej w każdej sferze życia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej jestem "ZA"! Polska to zbyt piękny kraj, by o niego serdecznie nie zadbać!

   Usuń
 3. zaglądam, czytam...
  a na ostatniej prostej potwierdzam za Tobą - trzeba iść na wybory, nie ma innej rady, bo inaczej zwariujemy (ja zwariuję)!
  Zmobilizowałam rodzinę, działam jak w amoku, agituję, namawiam, tłumaczę (komu się da). I jeszcze nigdy nie byłam tak zdeterminowana, ja - leniuch wyborczy (do tej pory).
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Małgosiu! Gratuluję aktywności i ogromnie się cieszę z Twojego wyborczego "amoku", bo jest nam teraz niezbędny- jak powietrze! Ja siebie też nie poznaję. Co prawda życie polityczne i społeczne w kraju zawsze mnie interesowało, ale teraz to już wpadłam z uszami. Może dlatego, że przeraża mnie obecna brunatniejąca rzeczywistość. Jeszcze trochę. Chwilkę odsapniemy i jesienne wybory. Jeszcze tylko wymiana prezydenta na Prezydenta i można będzie spokojnie zacząć sprzątać dom. Serdeczności! :)

   Usuń
  2. oj, będzie co robić...
   byle tylko...
   no...

   Usuń
  3. Oj, będzie, będzie! Byle tylko były możliwości!

   Usuń
 4. Dzięki za dobre słowo. I ja cały czas szukam nowych blogów, nowych ciekawych treści, więc cieszę się, że mogłam Cię poznać:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś się nie rozczarowała, bo jestem dość monotematyczna. ;)

   Usuń
 5. Powiedzenie babci kupuję!
  Weszłam an bloga Jotki. Wypunktowane co do joty właśnie. Dodając punkty dołączone w komentarzach - mamy w skrócie obraz doskonały obecnej rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Babcia określiła rzecz idealnie! ;)))
   A wpisem Jotki jestem zachwycona. Mnie już połowa tych różnego rodzaju niegodziwości pouciekała z pamięci- tyle ich było. I wciąż się dzieje- każdego dnia! :((

   Usuń
 6. No i nie przyznam się, ze nie zagłosuję, bo nie wiedziałam, ze nie wrócę do domu, a teraz za późno na załatwienie formalności :(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ikroopko! Chyba się rozpłaczę!!...
   Ale masz wybaczone- człowiek nie jest w stanie wszystkiego do końca przewidzieć! ;(

   Usuń
  2. Oj, nie da rady :( Pogadamy o tym kiedy indziej.

   A dziś - usiłowałam na fb zalinkować Panią od biblioteki i jej wpis - i witaj cenzuro!!!
   Nie udało się! wrzuciłam ostatecznie wybrane punkty w postaci jpg-a i jest, ale adresu bloga już się nie dało. Nie uwierzyłabym, gdyby nie mnie sie to przytrafiło.

   Usuń
  3. Rzeczywiście nie do uwierzenia! Rosja w czystej postaci!! :(((

   Usuń