13 lip 2020

Władzy raz zdobytej...


Nie mam cienia wątpliwości, że wybory w Polsce stały się jedynie  kropką nad "i", podsumowaniem bezprawia i nieuczciwości rządzącego obozu.

Obywatelski zryw, w wielu miejscach ocierający się o heroizm, tym razem jeszcze nie dał rady pokonać całej państwowej machiny propagandowo- naciskowej, ale  przynajmniej wiadomo, że jest nas ogromnie dużo i jednak trzeba będzie wziąć to pod uwagę.

Nie, nie płaczę! Nie ma we mnie miejsca na rozpacz! 
Czuję zniesmaczenie i rozczarowanie a jednocześnie utrwala się we mnie poczucie, że- niezależnie od tego, co mnie jeszcze w życiu spotka- nigdy nie podzielę pisowskich antywartości.

Życie niesie ze sobą różne niespodzianki i  nadal trzeba mieć nadzieję!  

MIMO  WSZYSTKO DOBREGO TYGODNIA!!

85 komentarzy:

 1. Matyldo, trudno jednemu człowiekowi wygrać z całą machiną potężną państwa wspierającą drugą stronę. Do tego miliardy na propagandę kurską, tekturki z wypisanymi sumami bez pokrycia, milony obietnic, klamstw, oszczerstw, hejtu, nienawiści, ponizania, obelg itp. itd. Ciemny lud wszystko kupił i cywilizacja przegrała z barbarzyństwem. anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mniej więcej tak to, Aniu, widzę!

   Usuń
  2. I ja to tak widzę. Trzaskowski w ciągu miesiąca wykonał tytaniczną pracę. Polacy to docenili i zagłosowali. Duda, mimo iż wygrał, zgrał się do końca, bo co on jeszcze teraz powie lub obieca. A ludzie pamiętają i będą rozliczać.Tym razem bez usprawiedliwień. Nie da się już zwalić na opozycję czy 8 lat rządów PO. Tylko szkoda tych następnych zmarnowanych lat.

   Usuń
  3. Właśnie tak, Jaskółko!

   Usuń
 2. "A to dopiero początek. Dopiero się zaczyna"... {Julian Tuwim]

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasi Wielcy widzieli więcej niż my...

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Nie załamuj się! Jutro też będzie dzień. Nowy. Może lepszy?...

   Usuń
 5. Dzień dobry
  Szkoda, że tak wyszło :(
  Na pocieszenie można powiedzieć, że społeczeństwo generalnie zdało egzamin. Pomimo nachalnej, ogłupiającej propagandy, pomimo olbrzymich transferów pieniężnych (łapówek wyborczych), pomimo totalnego bałaganu, ocierającego się o fałszerstwo wyborcze 49% Polaków głosowała przeciw reżimowemu namiestnikowi!
  nawet pisowscy czynownicy uświadomili to sobie i zaczęli inaczej mówić niż jeszcze parę dni temu.
  Uświadomili sobie, że istnieje 9 milionów niezadowolonych Polaków, którzy w każdej chwili (po kolejnych porażkach rządu) mogą wyjść na ulicę i rozgonić tą bandę!
  Komuna też wydawała się nie do ruszenia a upadła po 45 latach... Teraz to pójdzie duuużo szybciej!

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje słowa to kropla ulgi na moją zbolała duszę.

   Usuń
  2. Trzeba wierzyć Lutro, że tego narodowego zrywu nie da się już obezwładnić.

   Usuń
 6. Też mam taką nadzieję! I nie wolno nam się poddać poczuciu klęski, bo- mimo przegranej- naprawdę zwyciężyliśmy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak
   I duch w narodzie nie ginie ;)

   Ostatnio zobaczyłem następujący obrazek:
   *****
   ***
   Warto te gwiazdki zapamiętać, bo w dobie pełzającej dyktatury może się jeszcze wiele razy pojawiać w przestrzeni publicznej ;D

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Bardzo lubię ten sowizdrzalski polski humor! Przydaje się zawsze, na ciężkie czasy- szczególnie!
   Pozdrawiam. :)

   Usuń
 7. Czy się mylę, że dziś nam bliżej do społeczeństwa obywatelskiego niż parę miesięcy temu ?.
  Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze...........
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas nie ma"społeczeństwa obywatelskiego"Jest tylko Ludność.
   Jesli z tej ludności wyłoni się nieliczne społeczeństwo któremu się zechce walczyć i coś tam wywalczy reszta g.przyłączy /juz po walce/się, jak do okrętu i zawoła "płyniemy"
   I zacznie opowiadać jak to oni konradowalendrowali " I z tego tytułu należy się im szacunek stanowisko,zaszczyty i ordery no i odszkodowanie za walkę, przyznane sądownie.
   Miałeś tego przykład i 'za okupacji" miałeś tego przykład i za "Solidarności"
   Tako nas uczy historia i nie ta"politycznie poprawnie' przedstawiana.

   Usuń
  2. Piotr Opolski:
   Zgadzam się z Tobą, Piotrze. Na pewno jakaś część się wykruszy, ale całkiem spory zalążek obywatelskiego społeczeństwa już się ukształtował. Obyśmy tylko tego nie zmarnowali!
   Pozdrawiam.

   Wiesiek:
   Opowiadał o tym Młynarski w którejś ze swoich piosenek, ale- pamiętając o tym także- trzeba kuć żelazo, póki gorące. Nie wolno zniszczyć tego entuzjazmu- z niego może się urodzić coś bardzo dobrego!
   I nie chcę myśleć o sobie, że jestem tylko ludnością. Myślę, że nie zasłużyłam na to ani ja, ani Ci wszyscy, którzy uwierzyli, że coś razem da się znowu zrobić! Bo się da! A to że jeszcze nie dziś- trudno, trzeba przeboleć. Niedługo!

   Usuń
  3. Dlaczego to tak traktujesz osobiscie?
   Ty My chcieliśmy coś zrobić mając na względzie inne wartości Bedac przeciw tym "co się urządzili" co doją kraj.Jest tego 10 milionów.Kolejnych dziesięć co maja wszystko gdzieś i "moja chata z kraja"myśląc nie ruszyli du.... by iść na wybory.I ci właśnie z tamtymi tworzą "ludność"
   I tych Ernest Skalski miał na myśli pisząc.
   https://studioopinii.pl/archiwa/199220
   Chcesz czy nie, ale dla mnie patrząc na "pierepałki' z głosowaniami za granicami kraju wybory zostały sfałszowane i czekam na protesty wyborcze.

   Usuń
  4. Chyba niepotrzebne są takie uogólnienia- to raz. A po drugie- bardziej nam teraz trzeba optymizmu niż kiedykolwiek indziej. A że wybory nie były uczciwe to nie musisz mnie przekonywać- już dłubanie przy ordynacji wiele pokazywało a przecież nie było tylko to!

   Usuń
 8. Jak gdzieś napisałem cyt za Skalskim
  "w Rosji nie ma społeczeństwa. Jest tylko ludność". Słysząc to, sądziłem, że przesadza. Po ostatnim referendum już tak nie myślę."
  Ja zaś dodałbym do Jego słów:
  Patrząc i na nasze, ostatnie "wybory"widzę, ze i nam jest jakoś bliżej Rosji.
  Dla mnie "przegraną " wyjaśnia jak zwykle niezawodny "revel..."
  "Polacy pojmują wolność prymitywnie i szowinistycznie, a dzieje się tak dlatego, że nigdy nie mieli okazji walczyć o wolność polityczną. Żadna z polskich rewolucji, mniej lub bardziej wyimaginowanych, nie dotyczyła demokracji, parlamentaryzmu czy państwa prawa. Żadna. Ważny był tylko ten spłachetek ziemi od miedzy do miedzy, plus kulawa krowa, a resztę jebać między oczy".
  No to nam "jebli"
  10 milionów urządziło się lepiej lub gorzej w "czarnej dupie",to i następne 10 zacznie się urządzać.
  "Promesy "na dykcie już dostali.A ze to z ich własnych kieszeni,nikt nie pomyślał?

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem zniesmaczona i jest mi wstyd, że tylu moich Rodaków można było ogłupić i kupić. Patriotyzm w pisowskim wydaniu, to za ile można kupić mój głos. Polacy są mistrzami w przerabianiu zwycięstw na klęski, wiec znowu przyjdzie nam walczyć o wolność. Duda miał rację, że jego wyniki są niedoszacowane, bo jakaś część jego wyborców wstydziła się nawet ankieterom przyznać na kogo głosowała. Wciąż najbardziej mnie męczy to, że zupełnie nie mogę zrozumieć, jak można była tak zaufać człowiekowi bez zasad. PiS i Duda kupowali naród, więc teraz będą mogli mieć naród w d...e. Chcę Polski Polaków, a nie Wolski Wolaków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niezrozumienie jest i we mnie. I ta niewiara, że Konstytucja jest ogromnie ważną społeczną umową i należy jej przestrzegać, nieodmiennie mnie zdumiewa, bo to przecież warunek normalnego społecznego współistnienia.

   Usuń
 10. Babciu!
  Jest jeden "plus" - idzie duży kryzys i dla "myślącej inaczej" ;) części społeczeństwa to będzie ICH WINA. Że z "pińcet plus" jakoś przestało starczać na zrobienie pazurów, fryzjera i codzienną puszkę Harnasia (wpis zawiera lokowanie produktu :D )

  A takiej wolty, że to nadal "niskoprocentowe napoje alkoholowe Tuska" już (chyba) się nie da zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzyciel!! Myślisz, że uznają własną winę?! Moim zdaniem- nie. Obarczą winą UE, Trzaskowskiego, KO, wszystko jedno kogo- własnej winy nie zauważą! :(

   Usuń
 11. Cóz, wracam na emigracje wewnetrzna, szkoda zdrowia, trzeba to jakoś przeczekac do najbliższych wyborów; jest radio Nowy Świat, pierwsze bez polityków:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla odzyskania równowagi psychicznej, może i warto na jakiś czas odpuścić, ale nie na długo, bo będzie Ciebie brakowało! :)

   Usuń
 12. Ludzie, to jest TYLKO 3% różnicy. Co z tego,że wygrał Duda, To jest jego wielka porażka. Przy takiej rozbuchanej, kłamliwej, strasznej kampanii, tylko 3 % różnicy? Wstyd.
  To jest zwycięstwo tych, którzy w końcu zrozumieli, że tak dalej nie może być. Taka frekwencja też o czymś świadczy- potrafimy się zmobilizować. Wszyscy i po jednej, i po drugiej stronie. Teraz trzeba popracować nad tym, by ta druga strona zechciała zrozumieć, że rządy PiSu są i dla niej niekorzystne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tia Dodaj jeszcze iż jest to "nasze zwycięstwo moralne" Dla mnie patrząc na wyniki i "cuda nad urną" wynika jedno, fałszerstwo wyborcze i oczekuje rozsądnych protestów.
   Na Twoje śmieszne
   "Teraz trzeba popracować nad tym, by ta druga strona zechciała zrozumieć, że rządy PiSu są i dla niej niekorzystne".
   Pytam Jak?
   Dla mnie, a kieruję się doświadczeniem życiowym jedno co da powód do myślenia to bieda,inflacja i recesja i podwyżki Nie ukryte a jawne.
   Bo czas represji już się zaczął w mandatach dla kierowców,ściąganiu abonamentu TV czy licznych kontroli finansowych tych którzy wystąpili z wnioskami o pomoc.itp
   Resztę sobie znajdziesz resztę sobie dośpiewasz studiując dokładnie kolejna "Tarcze "covid 19'

   Usuń
  2. Być może rozmowy przy rodzinnych stołach też nabiorą innej wymowy po uświadomieniu sobie ogromu opozycji . Zresztą, zobaczymy!

   Usuń
  3. Nawet nie 3, a tylko 2,06%. Majka

   Usuń
  4. Krótko mówiąc: prawie pół na pół. A biorąc pod uwagę wszystkie- nazwijmy to delikatnie- niedoskonałości i niedopatrzenia wyborcze, nas jest więcej!:)

   Usuń
  5. Ten drugi anonimowy , tym razem niepodpisany, to byłam ja- BBM

   Usuń
  6. Zwycięstwo moralne"... Spróbujcie mnie nie rozśmieszać. Amoralne indywidua miałyby zwracać uwagę na nasze "zwycięstwa moralne"? Tu nie ma żadnego zwycięstwa. Tu jest przegrana - nie klęska. Tu nawet nie ma jeszcze społeczeństwa - jest tylko ludność, sprostytuowana za jedyne 500+ plus ochłapy... plus "wiara święta" plus straszenie "Niemcem" i "Ruskim", i Unią Europejską, i utratą "niepodważalnych wartości", które podobno "ONI" chcą nam podważyć i odebrać. I to działa!!!

   Usuń
  7. Do czasu! Bo jak widzisz nastroje się zmieniają a ludzie zaczynają patrzeć na rzeczywistość bardziej przytomnie. Mówię to po zmianie wyborczych preferencji w moim miasteczku. A takich miasteczek było setki.

   Usuń
 13. Dobrze, Jaskółko! Podbudowuj nasze morale, bo łatwo się w doły wpada, wygrzebać się z nich trudno! Masz rację! Jest całkiem sporo plusów tej pozornie przegranej sytuacji. I warto je zobaczyć. I docenić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże jedyny jak ja Wam zazdroszczę tej wiary. Jestem w dole jak Rów Mariański i nie wiem kiedy uda mi się z niego wydostać. Nie mogę pojąć jednego, jak ktoś o prostej konstrukcji cepa, prezentujący poziom ruskiej chaziajki z bazaru, odziany w pychę i butę, może być autorytetem dla tak wielu, również wykształconych osób. Dla mnie jest to niepojęte, niepojęte do kwadratu.

   Usuń
  2. No cóż! Ludzie są różni! Moja śp. Babcia mawiała: jeden woli szynkę, drugi- świnskie ryje!
   I co na to poradzisz? Niestety, nic!
   Spokojnie, wszystko obróci się na dobre! :)

   Usuń
 14. Tobie też Matyldo, tobie też dobrego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję , Słoneczko! Zdrowiej szybko i pisz więcej. Otulam Ciepłym i Puchatym .:)

   Usuń
 15. Odpowiedzi
  1. Też myślę, że raz zasiane ziarno wyda piękne owoce. Jeszcze będzie przepięknie...

   Usuń
 16. Stało się.Jednak cieszy że RT w krótkim czasie zdobył tyle głosów,cieszy że młodzi chcą zmian i że poszli na wybory.Nic to Matyldo, dalej będziemy się odwiedzać i komentować.Pizdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Uleńko! Myślę, że poza wszystkim złym sporo dobrych rzeczy też się zadziało. I z tego warto czerpać nadzieję!
   Pozdrawiam .

   Usuń
  2. GOSIU! BARDZO CIĘ PRZEPRASZAM, ŻE ZNIKNĘŁY TWOJE DWA KOMENTARZE.OD JAKIEGOŚ CZASU ODWIEDZA MNIE INTERNAUTKA "kloszard", KTÓRĄ UPRZEDZIŁAM O KASOWANIU JEJ KOMENTARZY I CHCĘ BYĆ KONSEKWENTNA, PONIEWAŻ NIE ŻYCZĘ SOBIE WIZYT TEJ PANI. NIE PRZEWIDZIAŁAM, ŻE JEDNOCZEŚNIE ZNIKNĄ I TWOJE ODPOWIEDZI.

   PROSZĘ, NIE WCHODŹ Z NIĄ W DYSKUSJĘ, BO PO PIERWSZE: TO MIJA SIĘ Z CELEM, BO I TAK JEJ NIE PRZEKONASZ; PO DRUGIE: JEJ KOMENTARZE NADAL BĘDĘ USUWAŁA.

   RAZ JESZCZE PRZEPRASZAM. :)

   Usuń
  3. To ja przepraszam, będę uważniejsza. Moimi bzdetami się nie przejmuj, nic nie znaczyły.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  4. To dziwny człowiek! Czasem sprawia wrażenie jakby chciała być upokarzana, wyrzucana... może masochistka? Tacy ludzie też są ...
   Serdeczności podsyłam :)

   Usuń
 17. Powiem krótko - wielkie rozczarowanie i niedowierzanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak-w pierwszej chwili. Ale jednocześnie i wielki podziw i wielka duma, że w tak krótkim czasie Rafał Trzaskowski porwał Polskę! Celowo nie powiedziałam- pół Polski, bo nadal myślę, że jest nas więcej!

   Usuń
  2. Wynik miał rewelacyjny, a jakie dyskusje w domach trwały...

   Usuń
  3. Jeszcze cały czas trwają, bo ciagle jest wiele do przedyskutowania .

   Usuń
 18. Nie przeklinam, ale teraz się nie oprę: ***** ***
  Najbliższy czas, to ciężki sprawdzian dla Pana Trzaskowskiego, bo naród od niego jeszcze czegoś oczekuje. Oby dał radę zbudować na swoim sukcesie silną koalicję. Bo duda pięć lat rozdawał nasze pieniądze na lewo i praco, żeby teraz wygrać, a panu Trzaskowskiemu wystarczyło tylko powiedzieć parę rozsądnych słów, aby porwać tłumy. Teraz nie może nas zawieść. Walka nadal trwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam gwiazdkowanie. A teraz prośba:
   NIE DAJMY SIĘ WPĘDZIĆ w ponowne oczekiwanie rycerza na białym koniu, który spełni wszystkie nasze nadzieje. SAM Trzaskowski, mimo najlepszych chęci, niczego nie dokona. Jest prezydentem Warszawy i ta rola w obecnej sytuacji będzie jeszcze trudniejsza do wypełnienia.
   To do nas należy podjęcie zaczętej przez niego misji walki o wolną i demokratyczną Polskę. Jak? Zwyczajnie- każdy na swoim podwórku, z pielęgnowaną pamięcią o ideach, które nas połączyły.
   Pompatycznie to brzmi? Być może... tak to po prostu widzę.

   Usuń
 19. Kiedy obudziłam się rano i zobaczyłam wyniki z Polski była we mnie nadzieja, wielka nadzieja. Umarła o 14 naszego czasu. Jak mnie to trafiło! Nie mogłam się pozbierać. Poczułam się źle, psychicznie źle.
  Zaczęłam szukać pozytywów. I nalazłam. Tylko 6 województw poparło AD, tylko w 6 miejscach na świecie wygrał. Reszta, mimo, że okazało się liczebnie mniejsza sprzeciwiła się takiemu "przywódcy". nie jest to wielką pociecha, ale daje nadzieję, że jednak można ludzi ruszyć, że ludzie widzą, rozumieją.
  Moje słowa będzie dobrze, są ciągle aktualne:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Danonk! Wszystkim nam po tej stronie było gorzko i źle!
   Ale cieszę się, że wróciła nadzieja i wiara, że wszystko jest możliwe. Nie teraz, to za jakiś czas i z pewnością niezbyt długi, tak myślę! :)

   Usuń
 20. A ja cyt klasyka "mam przekonanie graniczące z pewnoscia" z uwagi na coraz to dochodzące do opinii publicznej "sensacje" iż te wybory zostały sfałszowane.
  Macie inne zdanie, to mi wytłumaczcie ?
  a/dlaczego wybory odbywające się za granicami oddano w ręce urzędnikom MSW a nie przedstawicielom Komisji Wyborczej
  b/Dlaczego to ci urzędnicy tak się sprawowali ze do wyborców przychodziły pakiety wadliwe/a to brak karty a to poświadczenia a to karta nie miała pieczęci.karty nie dochodziły lub dochodziły z opóźnieniem a i z odbiorem ich tez były cyrki.Oczywiście MSW zwala to wszystko na miejscowe poczty.
  c/Dlaczego to konsulowie wszyscy jak leci odmówili uczestnictwa w sprawdzaniu kart tzw "mężom zaufania"
  Z danych wynika ze wszędzie poza granicami oprócz USA zwycięzcą nie był Duda
  d/Dlaczego to Komisja Wyborcza ogłasza, nie mając jeszcze wszystkich protokołów z Obwodów Wyborczych kto został "wybrany"
  e/Dlaczego to rządzący korzystając z Ustaw Kovid drastycznie skracają z 14 dni do 3 dni termin protestów wyborczych.
  Moim zdaniem albo winno się powtórnie przeliczyć głosy/przez niezależne komisje z obserwatorami Unii / albo ogłosić termin powtórnych wyborów mając na względzie takie potężne a wysoce podejrzane przypadki "uchybień"
  Na spokojnie oglądnijcie plansze wskazujące jak i na kogo głosowali rodacy za granicami kraju i jakie "cuda nad urną" tam im sprokurowano.
  Nie macie podejrzeń?Żadnych?Nawet patrząc na "mowę ciała"zwycięzców o komentarzach w Internecie nie wspomnę


  OdpowiedzUsuń
 21. W pierwszym zdaniu notki zawarłam przekonanie, że nieuczciwe wybory były podsumowaniem nieuczciwych rządów. Cieszę się, że wypunktowałeś wątpliwości - i pewnie tez nie wszystkie- które się pojawiają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpliwości powiadasz
   Jakie mogą byc wątpliwości gdy nagle w konsulatach w ktorych urządzono "punkty wyborcze" zaczynają dziać się cuda z dostarczaniem pakietów z otrzymywaniem pakietów czy z punktualnością lub ich zawartością I to akurat w tych gdzie w pierwszym głosowaniu więcej głosów dostał Trzaskowski.
   Inne nie doświadczają "cudu wyboru"
   Przypadek to ze pacjenci wszystkich Domów Opieki Społecznej w 100 % oddali głos na Dudę i ani jeden z nich nie oddal głosu nieważnego.Taką to sprawnością umysłową cieszą się nasi 90 latkowie.
   Poczekaj" maluczko a maluczko" dowiemy się jeszcze o innych przykładach cudu zaradności prawych i sprawiedliwych.

   Usuń
  2. Cały problem w tym, że cholernie trudno będzie to udowodnić i w tym cały szkopuł!

   Usuń
  3. Szczególnie tych głosowań w Domach Opieki Społecznej, gdzie ci z Alzheimerem głosowali"patriotycznie prawidłowo"
   Ci z Parkinsonem trafiali w kratki,a ci wegetujący jak warzywo, na dźwięk słowa, wybory i "Anzej" nagle odzyskiwali świadomość.Dając "głos poparcia"
   Nic tylko wystąpić z poparciem kościoła o uznanie "Anżeja" błogosławionym ,bo czyniącym cuda.
   Bedzie tego już trójca, licząc Ewangelistów, Mateusza i Łukasza.

   Usuń
  4. No, cóż...
   SN pewnie wszystko przyklepie. Przecież po to tam swoich powsadzali.

   Usuń
 22. Nie tracę nadziei chociaż...coraz trudniej mi ją utrzymać.
  Serdeczności BBM:-)

  OdpowiedzUsuń
 23. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie! Serdeczności, Amasjo! Uśmiechnij się- jutro będzie lepiej!💋

  OdpowiedzUsuń
 24. Mozna i tak sobie pomyśleć
  " Trzeba dać tej władzy zadławić się państwowymi fruktami; bo trzeba dać demosowi czas, by zobaczył, kogo wybrał i by zawył w poszukiwaniu nowego władcy; bo zawsze warto usiąść na brzegu rzeki i czekać aż trup naszego wroga spokojnie nadpłynie "

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie wiem, jaka forma najlepsza.Życie pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 26. Podzielam Twoje zdanie . Jeszcze by tego brakowało , żeby mnie złamali . A guzik z pętelką . Następne wydarzenie to wybory prezydenckie w USA - Tramp cienko przędzie . Jeśli przegra - USa inaczej zaczną z Polską rozmawiać . Tak jak ambasador Mosbacher . Choć dyplomatka - do Szydło i Macierewicza wali tekstem ..bez dyplomacji . Już ją lubię :) azalia17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli SN potwierdzi ważność wyborów, to Duda nie będzie miał łatwej kadencji- i musi mieć tego świadomość . A nadchodzą dla nich nieciekawe czasy i nawet jeśli Trump ocaleje, to bardziej będzie własnej d... pilnował niż dudzinej.;)

   Usuń
 27. Jeszcze nie ochłonęłam...
  Zmroziło mnie jak "zwycięzca" ogłosił się sondażowym zwycięzcą, chociaż jednoznaczne było stwierdzenie, że po raz pierwszy na podstawie tych wyników (nie obejmujących zagranicy) nie można wytypować zwycięzcy.
  Czytałam wstępny raport OBWE. Mam nadzieję, że niezależnie od przewidywanego finału, będą protesty i że wymienione tam działania sprzeczne z Dokumentem Kopenhaskim będą w nich ujęte.
  Otuchy dodaje spojrzenie na powyborczą mapę. :)
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie już przeszedł pierwszy szok i chłodnym okiem patrzę na kolejne wydarzenia.
   Nie bardzo wierzę, żeby Europa chciała interweniować bezpośrednio, ale pewnie przed jakimiś sankcjami się nie obronimy i wszyscy zapłacimy za chore majaki podstarzałego gnoma.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 28. Róbmy swoje! Życie jeszcze się nie skończyło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś Kolenda rozmawiała z Trzaskowskim. Bardzo krzepiąca rozmowa! :)

   Usuń
 29. Chcecie lub nie ale ja Wam przypomnę mojego "ukochanego"klasyka który kiedyś tak mówił z trybuny Sejmowej
  /O sfałszowaniu wyborów samorządowych Kaczyński powiedział zaraz po wejściu na sejmową mównicę./
  –" Z tej najważniejszej w Polsce trybuny muszą paść słowa prawdy: te wybory zostały sfałszowane. Ale nawet jeżeli by ktoś nie chciał w to uwierzyć, z różnych względów, to i tak ilość głosów nieważnych, a także to ogromne zamieszanie, które powstało w trakcie liczenia głosów, delegitymizuje te władze – podkreślił wtedy szef PiS."
  Dzis gdy zamieszanie jest jeszcze większe a ilosc głosów nieważnych jeszcze większa te "korespondencyjne "woła o pomstę do nieba" wszystko jest cacy.
  Nikt i nic mi nie wytłumaczy ze białe jest białe a czarne jest czarne /dalej za klasykiem/

  OdpowiedzUsuń
 30. Cbdo /co było do okazania/- jak się kiedyś kończyło przeprowadzony dowód matematyczny w moim ogólniaku.

  OdpowiedzUsuń
 31. "Ukochanego" klasyka powinno się teraz cytować na okrągło bez przerwy ***** ***
  anka

  OdpowiedzUsuń
 32. Aniu! MAM go DOŚĆ !!! Patrzeć na niego i cały *** nie mogę!😘

  OdpowiedzUsuń
 33. Matyldo, MAM ALERGIĘ na nich wszystkich. Przynajmniej na tych, co swe "mądrości " wyrzucają z siebie w formie słowotoku, którego nie da się przerwać. A tego co trzęsie rękami podczas wygłaszanego steku bzdur i kłamstw... ehhh***** *** I nic nie poradzę. Pocieszające jest to, że Mój Prezydent na pewno wygrał, tylko mu złodzieje głosy ukradli.anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już mam prezydenta. I nie jest nim Duda! ;)

   Usuń
 34. Właśnie wypłynęła afera, jak to nasz prezydent przez telefon rozmawia...

  OdpowiedzUsuń
 35. Nie możemy się cieszyć - to chociaż bawmy się.
  Z tego żartu śmieje się dziś cały internet (tłumaczenie rozmowy w jednym z komentarzy pod filmikiem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ulach:
   Gosia:
   Doszłam do takiego etapu zniesmaczenia, że przestały mnie bawić tego typu wpadki.
   Żałosne jest to, że bezprawnie ułaskawiony aparatczyk nie umie ochronić swojego wybawiciela przed śmiesznością.
   Nie mówiąc już o tym, że taki brak profesjonalizmu może być groźny dla nas jako kraju, bo świadczy o braku jakichkolwiek zabezpieczeń przed ewentualnymi wrogimi działaniami z zewnątrz.
   Przepraszam, że ja tak poważnie, ale nie umiem się z tego śmiać.

   Usuń
  2. BBM, jeśli Tych wszystkich dziwactw i matrixów, jakie zafundował nam *** nie będziemy zabijać śmiechem lub z nich drwić, to marnie to widzę: już do końca siądzie nam psyche.
   Odblokuj się, trzeba jeszcze trochę przeczekać. Jeszcze troszeczkę...

   (...jasnowidz mówi... :))))))))) )

   Usuń
  3. Jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik! Chyba rozczarowanie było zbyt duże. Już nawet stawiałam do pionu zdruzgotane znajome, koleżanki a sama niekoniecznie jestem do tego gotowa. Ale obiecuję, że będę!
   Jasnowidzu kochany! ;)))

   Usuń
  4. ...no weź...!
   Ślę pogodnego blusika ;))

   Usuń
  5. Urocze!!! No to przytulam. :)))
   Skąd Ty wygrzebujesz takie perełeczki?...

   Usuń
 36. Matyldo, tragiczne jest to, że z nich wszystkich tacy "specjaliści" w każdej dziedzinie. Do czego się dotkną to spie....ą, jak choćby oświatę. a

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko oświatę. Tak jak powiedziałaś- czego nie dotkną...! :(

   Usuń