6 lip 2020

Co zadziała???


To już przestała być rywalizacja- to jest jawna, otwarta wrogość. Z aktami agresji, rękoczynów, obelg!

Jakiś czas temu zaczęłam gromadzić memy, pokazujące najrozmaitsze wynaturzenia obecnej władzy - tak na zasadzie: przydadzą się, łatwo wpadają w oko, może coś komuś uświadomią...
Błąd!!
Wszyscy są doskonale zorientowani, tyle tylko że ci, do których to niby miałoby dotrzeć, mają to gdzieś, całkowicie lekceważą, kompletnie to ich nie obchodzi!

Duda idzie po starych, bo tam ma spore rezerwy własnych wyborców a ja... płonę ze wstydu za moją grupę wiekową. 
Kochane Babcie! Drodzy Dziadkowie!!
Czy rozczuleni, nachylający się nad wózeczkiem ze śpiącym wnusiem, prowadzący za rączkę beztrosko podskakującą wnusię,  NAPRAWDĘ  NIE  ZDAJECIE  SOBIE  SPRAWY, jaki im gotujecie los, oddając głos na obecnego prezydenta??!!!
Nie wierzę! 

Lata minione pamięta się przecież dobrze... Chcecie tego dla swoich wnucząt?!
Popatrzcie spokojnym okiem na obecnego prezydenta, oceńcie, ile jest wart... Wierzę, że własnym wnukom nieba byście przychylili!
Wierzę, że po głębokim namyśle podejmiecie jedyną dobrą decyzję!


 I to nieprawda, że mamy wybór między Dudą a Trzaskowskim. 

Pamiętajcie!
Głosując na Dudę, wybieracie Kaczyńskiego. 
A Kaczyński kocha władzę! Dla jedynowładztwa gotów jest na wszystko...


Wszystkim dobrego, spokojnego dnia!

--------------------------------------------------------------------------

17 komentarzy:

 1. Ja dziś też popełniłam agitkę, nie mogę brać udziału w wyborach bo mam nieważne dokumenty (długa koronahistoria). Wpadnij do mnie, ciekawa jestem co myślisz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, że do mnie zajrzałaś. Cieszę się, że poszerza się mój krag wartościowych znajomosci.

   Usuń
 2. A to raczej chyba do prababć, bo widzę bardzo dużo babć w naszym wieku i one są raczej postępowe.Jednak apel bardzo słuszny. W tym zacietrzewieniu wyborcy Dudy zapominają, ze to nie o nich chodzi a o ich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak, i nie! Człowiek zwykle odnosi do siebie a ja - mimo mocno zaawansowanego wieku nadal jestem tylko babcią, choć teoretycznie od 10 lat mogłabym być prababcią ;)))
   Dodam jeszcze, że dane statystyczne były dla mnie sporym szokiem, bo obracam się w dość postępowym gronie starych ludzi i zatrzasnęłam się przed wiedzą, że tak przytłaczająco duża liczba emerytów może myśleć inaczej.:(((

   Usuń
 3. Dochodzi do utarczek do rękoczynów.Bo kochane Babcie i jeszcze Bardziej kochani Dziadkowie i wielodzietne mamusie cieszą się z otrzymywanych ochłapów.I bronią "swojego"
  Czy do łba im wpadło, czy ktoś ich powiadomił,uświadomił? Czy wiedzą ze?
  Rząd Prawa i Sprawiedliwości tylko w 2017 roku wypłacił sobie dwanaście razy wyższe nagrody niż rząd PO-PSL w latach 2014-2015.
  To wynik analizy Najwyższej Izby Kontroli, do której dotarła redakcja tvn24.pl.
  Cztery lata temu średnia kwota nagrody dla osób na kierowniczych stanowiskach państwowych wynosiła niespełna 3 tys. złotych; w 2016 r. – już 13,3 tys. złotych. W roku 2017 następuje skokowy wzrost – do ponad 33,8 tys. złotych - podaje tvn24.pl, powołując się na analizę NIK."
  A jakie "premie" utrzymują dziś.Wie ktoś? Bo jeszcze NIK tego nie kontrolował
  W 2017 że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz b. premier Beata Szydło (65 100 zł).
  Resztę tu znajdziecie.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-nagrody-rzadu-pis-dwanascie-razy-wyzsze-niz-za-czasow-po-psl/lyw5btv?utm_source=onetsg_fb_viasg_wiadomosci
  Moze gdzieś znajdziecie kwoty nagród za lata 2017 -2019 bo ja na razie sa to kwoty "utajnione"
  Warto wiedzieć dlaczego takie wzmożenie patriotyczne wśród rządzących i ich hoplitów
  Bo oni wszystko dla Polski dla "suwerena" Jak nikt nigdy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to wiem, ale jak z tą wiedzą dotrzeć do innych??!
   Zaczynam czuć się całkiem bezradna...:(

   Usuń
 4. Namawianie starszych (bardzo) ludzi przez premiera do pójścia i zagłosowania na dudę, bo wirusa nie ma już, ma dwa cele. Jeden - wiadomo, zwycięstwo kaczyńskiego, drugi - wielka oszczędność w budżecie, bo część pewnie wymrze po wyborach i nie trzeba będzie im wypłacać emerytur, będzie więcej dla swoich.
  Matyldo, nie myślałam nigdy, że tak bardzo ciemnota górą. Całkowitą rację miał kurski, że ciemny naród wszystko kupi...i kupuje :( "Lecz ludzi dobrej woli jest więcej..." !!! anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu! Trzymajmy się Niemena!!! Wiara czyni cuda! Przecież 80-ty rok też był u nas! Dlaczego miałby się nie powtórzyć?!... Jest jeszcze całe 5 dni! ;))Damy radę!! :))

   Usuń
 5. Jako grupa społeczno-wiekowa jesteśmy w swej masie grupą bezrefleksyjnych durniów gotowych za kilkanaście - kilkadziesiąt zł dodatku do emerytury wyrzec się wszystkich i wszystkiego. Wyjątki są istotnie wyjątkami. Dostrzegamy rosnące ceny, nie kojarzymy tego z obłędną polityką "dobrego" prezydenta , premiera, rządu. Podobnie sprostytuowano połowę społeczeństwa. A potem taka [moja znajoma] biadoli, że "ledwie wiążę koniec z końcem, a jeszcze muszę wysyłać co miesiąc Ojcu Rydzykowi 60 zł"]. Powiedziałem, że może nie wysyłać. Dowiedziałem się, że jestem "bolszewikiem"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, nie powiem, że się z Tobą zgadzam, bo nie chcę ubliżać naszej grupie wiekowej.
   Może się jeszcze coś przełamie...

   Usuń
  2. Powiadają "rozsadek przychodzi z wiekiem" Tyle ze dla wielu, jet to wieko od trumny.

   Usuń
  3. Ojej, za często masz takie grobowe skojarzenia... Uśmiechnij się chociaż czasami! :)

   Usuń
 6. ...a ja się bardzo cieszę, że stanął!
  I choć nie jestem entuzjastką wszelkich pomników, sam napis na cokole wart był wykucia w kamieniu.
  Być może ktoś przystanie i się zastanowi... Być może.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Dobrze, że jest w Sopocie, szkoda, że nie w Warszawie! ;(

  OdpowiedzUsuń
 8. Przerażający festiwal arogancji i agresji trwa, ale jest też wiele pozytywnych sygnałów, a więc jestem pełna optymizmu.
  Zostało trochę czasu, warto próbować namawiać do refleksji, wierzę, że obok tych, którzy nie chcą być przekonani, są i tacy, którzy znajdą kilka chwil, żeby się zastanowić, przeanalizować to i owo.
  Serdecznie pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem dobrej myśli! Dziś Trzaskowski ma spotkanie z 14 różnymi stacjami - od prawa do lewa. Myślę , że dobrze mu pójdzie, bo jest spokojny i opanowany. I pewnie znowu parę punktów zyska, bo Duda uciekł w krzaki! :)

   Usuń
  2. Serdecznie pozdrawiam. :))

   Usuń