8 lip 2020

Na złość babci niech mi zmarzną uszy!

Podobno wszystkie uczucia są potrzebne i nie ma złych ani dobrych- są, jakie są i tylko sposoby radzenia sobie z nimi mogą budzić wątpliwości- aby rozładowanie tychże uczuć nie prowadziło do destrukcji czy krzywdy /własnej lub innych ludzi/. 
No!

I dla uzupełnienia:

 Kampania wyborcza trwa w najlepsze.Wszystkie chwyty dozwolone!
Ale nie dla wszystkich!
Niechby Rafał spróbował się odwinąć, ale byłby jazgot!!!
Bo stosować niedomówienia, przekłamania, pomówienia czy obelgi może tylko pis!
Zresztą wcale bym nie chciała, by Trzaskowski zniżył się do poziomu rządzącej ekipy, która używa wszelkich środków, by pognębić politycznego przeciwnika - nie, co ja mówię?!- śmiertelnego wroga, bo tak się właśnie traktuje drugiego kandydata na prezydencki urząd.
Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby w ciągu kolejnych trzech dni poszła w kraj fama, że Trzaskowski po dużej dawce narkotyków, popitych pół litrem księżycówki, utoczonej przez niego wczorajszej nocy, jadąc kradzionym autem z prędkością 300 km/godz, przejechał na pasach ciężarną zakonnicę, pchającą przed sobą osobę na wózku inwalidzkim!!
BO  TO  JEST  TAKI  OBECNY  STYL  PISOWSKIEJ  KAMPANII  PREZYDENCKIEJ !- opluć, obrzygać, zniesławić- a nuż się co przyklei! zawsze warto spróbować! 
I żeby było bardziej wrednie- to wszystko za nasze pieniądze, nasze wspólne, z podatków, bo przecież z własnych prywatnych pieniędzy trollom nie płacą!!! 

No dobrze. Jak się ma krótki wstęp o uczuciach do pisowskiej  kampanii prezydenckiej? Już wyjaśniam.

Wędrując po blogach nadziewam się na niechętne wykrzywienia ust i deklaracje, że taka czy inna osoba nie chce mieć z tym  /z kampanią, z wyborami/ nic wspólnego, w związku z czym głosować nie będzie.
I wtedy ogarnia mnie wściekłość zabarwiona bezsilnością, bo co ja w końcu mogę? Jak mam wytłumaczyć takiej blogerce/-owi, że w ten sposób spokojnie kręci bat na własną d..., bo prędzej czy później osobiście odczuje konsekwencje własnej niechęci i nie będzie od tego ucieczki!
Jakież to nieodpowiedzialne, jakie niedojrzałe!
Na złość babci niech mi zmarzną uszy!!

NIE  GODZĘ  SIĘ  NA  TAKIE  PATRZENIE  NA  ŻYCIE  TU  I  TERAZ !!!
Jeszcze nie jest za późno!
Jeszcze trzy dni!
Zastanówcie się, proszę! Pełna mobilizacja! Właśnie teraz! Właśnie Wy jesteście potrzebni! Wy- zniechęceni i rozczarowani. W takim kraju będziecie żyli, jaki za te trzy dni wybierzecie, bądź zgodzicie się, by kto inny za Was podjął decyzję o Waszym życiu!


 

52 komentarze:

 1. Nie pierwszy już raz
  ...kiedy PAD jest lekko zmęczony- puszczają mu nerwy i ze słodkiego budynia robi się "mała wścieklizna". Sztuką jest być opanowanym- to kwestia charakteru, dobrego wychowania i kultury.
  A chełpi się, że z inteligenckiej rodziny pochodzi. Podobnie, jak prezespan- z Żoliborza, przecież!
  Coś jednak nie stykło w tym inteligenckim chowaniu. W obu przypadkach. Trudnych przypadkach.
  Bo przecie od chamskiej hołoty obaj inteligenci się odżegnują? Cóż...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. dodam: Zwierzchnik Sił Zbrojnych powinien umieć panować nad emocjami, czy to nie jest jasne?!

   Usuń
  2. Widziałam. Nie trawi trudnych pytań, bo widzi w nich zagrożenie dla siebie. Żałosny mały człowieczek!

   Usuń
 2. No, ale pierwszy raz do kiełbasy wyborczej jest również wyborcza musztarda :-P
  Dla mnie cała ta kampania jest żenująca ogólnie, a w szczegółach wręcz obrzydliwa, unikam jak mogę, ale nie da się, niestety...
  Smuci mnie, że tak na prawdę znów nie mam na kogo głosować. Znów będę musiał głosować przeciw komuś. I oczywiście rozumiem tych, dla których takie głosowanie mija się z celem. Rozumiem wyborców obecnego prezydenta kraju, rozumiem wyborców obecnego prezydenta Warszawy. Jedno czego nie pojmuję, to DLACZEGO to MUSI być wybór wyłącznie między dwoma ugrupowaniami...
  Jeszcze słowo o tym jak rozkładają się sympatie polityczne. Obym się mylił, ale jak jechaliśmy z M. na 1 turę, to na bloku były 3 banery z obecnym prezydentem kraju, a tylko 2 z obecnym prezydentem stolicy. Poza tym jak czytam i słucham, co lud prawi o mnie i jak to mnie trzeba palić (bez gazowania), to raczej myślę, że dobrze nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli choć trochę przyhamuje się autorytarne zapędy Kaczyńskiego, to już będzie krok w dobrą stronę. Dlatego ja zagłosuję na Trzaskowskiego i zrobię to z pełnym przekonaniem, że to jedyny słuszny wybór. Przemyśl to, proszę.

   Usuń
  2. Ale co mam przemyśleć? Że znowu nie mam na kogo głosować? Że znów muszę głosować przeciw komuś? Że zawsze muszę wybierać między kandydatami z tych 2 ugrupowań?

   Usuń
  3. Tak. Właśnie tak! Zajrzyj do Jaskółki. Może ona ma większą moc przekonywania, jak ważne są wszystkie wybory - a te szczególnie!

   Usuń
  4. Ty mnie nie rozumiesz. Wszystkie wybory są ważne, tylko zwykle w tej 2 turze prezydenckich wiele osób nie ma NA KOGO głosować, możemy ewentualnie zagłosować PRZECIW. To jest naprawdę bardzo niekomfortowa sytuacja dla takich osób jak ja. I nie chodzi o to, czy zagłosuję i przy którym nazwisku postawię ten krzyżyk, to po prostu żenujące, że od 20 lat Polacy dają się manipulować 2 ugrupowaniom politycznym... Dla mnie to nie jest żaden wybór i mam to przemyślane od wielu lat.

   Usuń
  5. *(Panieboże wybacz mi, bo nie lubię być złośliwa!)*

   @Lenardzie- zawsze jest (bo musi być) jakiś wybór!
   Obecne głosowanie, to nie są "każde" wybory. I nie tylko Ty jesteś sfrustrowany. Myśl!

   Usuń
  6. Gosiu, ja myślę, bardzo dużo myślę. Myślę również o tym, że jednak nie szanujesz ani mnie, ani wielu innych osób. Zrozum, im więcej takiego "myśl!", tym mniej sympatii mam dla zwolenników obecnego prezydenta stolicy...
   Może Ty też pomyśl, szczególnie zanim kogoś oskarżysz o braki w myśleniu :)
   Pozdrawiam Cię ardzo serdecznie i proszę o UWAŻNE przeczytanie czego moja wypowiedź dotyczy.

   Usuń
  7. To jeszcze ja, Lenardzie! Każdy z tych dwóch kandydatów ma jakąś wizję kraju. Wizję Dudy znasz, bo ćwiczysz ją od pięciu lat i zdaje się, że nie bardzo Ci się podobała. To dlaczego nie spróbować czegoś innego- może będzie lepiej a może tylko mniej źle, ale już inaczej... naprawdę uważasz , że lepiej tkwić w tym szambie niż spróbować czegoś nowego?...

   Usuń
  8. @Lenardzie, szanuję i staram się lubić wszystkich ludzi.
   W żadnym razie nie oskarżyłam Cię o braki w myśleniu, zachęcam jedynie do myślenia analitycznego.
   Przeczytałam UWAŻNIE każde Twoje słowo i- uwierz mi- rozumiem, co Cię trapi.
   Ale nie chciałbyś przecież w najbliższym czasie być wyeksmitowanym z własnego osiedla, bo Wspólnota zastrzeże to osiedle strefą wolną od LGBT? A apetyty zakutych łbów pisowskich nie mają granic.
   Wolno Ci nie darzyć sympatią prezydenta stolicy, możesz dąsać się, że nie masz swojego wymarzonego kandydata, ale takie są czasy. I, oczywiście, to będzie zawsze Twój wybór. Przecież jesteś wolnym człowiekiem. A jesteś?

   PS. od dawna podziwiam Twój dziewiarski talent:) Gdzie mi tam do Ciebie!
   Pozdrawiam Cię równie serdecznie.

   Usuń
  9. Ale gdzie napisałem, że nie będę głosować? Serio... Naprawdę przeczytajcie uważnie. Napisałem, że nie mam NA KOGO i znów muszę PRZECIW, a nie, że nie oddam głosu. Choć po Waszych komentarzach mam coraz mniejszą ochotę na oddanie ważnego głosu. Bardzo przykre to jest.

   Usuń
 3. Moje zdanie na ten temat masz u mnie na blogu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, byłam. Twoja notka była dla mnie inspiracją. :)

   Usuń
  2. Jaskółko! Tak jak wyłożyłaś! Właśnie o to chodzi.
   (noż kurde, czy to takie trudne do z r o z u m i e n i a?!}

   Usuń
 4. Na dzień dzisiejszy
  Według sondażu IBRiS dla WP Trzaskowski może liczyć w drugiej turze na 48,1%, a Duda - zaledwie na 45,8%. Reszta badanych nie wie, na kogo zagłosować.
  Stad już wiemy skąd ta biegunka wyborcza rządu /rozdawanie czeków bez pokrycia/ i sztabu PAD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nawet jeżeli kolanem przepchną Dudę, to będą mieli świadomość, że obywatelska niezgoda narasta i że wcale nie będzie lekko.
   Ale jednak mam nadzieję, że mimo tych wszystkich przekrętów i utrudnień i tak wygra Trzaskowski! :)

   Usuń
  2. "Świadomość"to oni juz mają ! A świadomością to sobie można...
   Tu trzeba wszystkim i każdemu z osobna powiedzieć,powtórzyć, słowa Krzysztofa Łozińskiego
   "wybór jest prosty – albo wolność, albo niewola. Albo demokracja, albo tyrania.
   Tymczasem co robią nasi kochani opozycyjni politycy, których kandydaci „nie weszli”? Zamiast męskiej postawy męża stanu, przywódcy z jajami, cwaniakowanie i kunktatorzenie z gatunku: „chciałabym, a boję się”. Ja bym tak, a moi wyborcy to ja nie wiem…
   Nie wiem, czego trzeba, by panowie wreszcie zrozumieli powagę sytuacji. Nie ma co walczyć o partyjne interesiki, bo w razie przegranej może nie być ani tych interesików, ani partyjek.
   Kaczyński jest o krok od ustanowienia twardej dyktatury, takiej jak w Turcji (z czym się zresztą nie kryje).
   Chcecie czekać, aż będą takie procesy jak w Turcji Erdogana, gdy podczas trwającej ledwie godzinę rozprawy skazano na dożywocie 120 osób?
   Zacznijcie wreszcie myśleć o Polsce, a nie o własnych karierach. Jak będziecie osobno, to posadzą was razem. Lokalizacja do wyboru: Mokotów, Sztum, Wronki, Fordon, Barczewo… Warto? Chyba nie.
   I na koniec do wyborców:
   „Nie będę głosował na mniejsze zło” – no to w praktyce głosujesz na większe.
   „Nie idę na wybory, bo i tak nie mam wpływu” – nie idąc na wybory właśnie sam pozbawiłeś się wpływu.
   I jeszcze do młodych. Wiem, że nie doświadczyliście tego, czym jest władza opresyjna. Nie doświadczajcie. To tak jak doświadczanie, czym jest wrzątek wsadzając do niego łapę.
   PiS ma policję, propagandę i gigantyczną górę nakradzionych pieniędzy.
   My mamy kartkę wyborczą. No to zróbmy z niej użytek, byśmy nie mieli jej ostatni raz."

   Usuń
  3. Dziękuję! Lepiej bym tego nie wytłumaczyła!

   Usuń
 5. Oj, jest tych przekrętów i to sporo, dotyczy I tury, to karty zaginęły, to brak pieczątek, teraz ok.200 000 tys będzie miało problem z głosowaniem np. jak byli na wczasach nad morzem to mają jechać tam z powrotem głosować, rzekomo takie są procedury. Bądźmy dobrej myśli. Tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież po to tyle tych zmian ustawowo zaklepali, żeby przepchnąć Dudę na drugą kadencję, bo tylko wtedy nikt ich nie będzie mógł skontrolować!:((

   Usuń
  2. Cd. Ale trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze! :)

   Usuń
 6. Ja jestem zdecydowana, zwarta i gotowa na II rundę. Moje osiedle i okolice obanerowane jak Trza:-) Już nie mogę doczekać się niedzieli!
  Pozdrawiam BBM!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Damy radę, Amasjo! Musimy w to wierzyć. Jest nas naprawdę dużo, bardzo dużo! Będzie dobrze!😘

   Usuń
 7. Przyłączam się, BBM, do Twojego apelu. Rządzący stosują stare schematy pozwalające sparaliżować zdolności krytyczne. Jak wiesz pisałam o tym ostatnio i wierzę, że jest grupa zabieganych, mądrych ludzi, którzy znajdą chwilkę na refleksję, analizę.
  Myślę, że przekonująco zabrzmiały słowa Ziemowita Gowina: "System (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczo-plemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm" (...) Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra.
  Dlatego... no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego!"
  - zakończył swój wpis syn Jarosława Gowina."
  Tu jest cały tekst: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ziemowit-gowin-glosujcie-na-trzaskowskiego/27n3p33,79cfc278
  Serdeczności, BBM :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I takie głosy są bardzo wzmacniające i motywujące!
   Serdeczności, Skarlet! :))

   Usuń
 8. Ja nie rozumiem, jak do tej pory można nie wiedzieć jeszcze, na kogo chce się glosować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały problem w tym, że żaden z kandydatów ich nie zadowala. I to jest przygnębiające bardzo!:(

   Usuń
  2. Dziewczyny, ludziom się zdaje, że kandydat musi mieć TAKĄ SAMĄ wizję państwa, jak oni, dokładnie taką, a nie inną i dokładnie wszystkie punkty jego programu MUSZĄ się zgadzać z ich poglądami. Mam wrażenie, że trudno jest przeciętnemu Polakowi zrozumieć, że nie ma takiego kandydata. I chyba nie potrafią ludzie wartościować. Tak, nie podpisze np. o związkach partnerskich, ale te inne 15 punktów programu jest całkiem niezłe.
   Akurat kandydaci w tych wyborach są tak bardzo wyraziści, ich programy się tak bardzo różnią, że jestem zdziwiona gadaniem, że nie ma wyboru. No chyba, że ktoś chciał głosować na Bosaka, ale akurat dudas prezentuje ten sam kierunek.


   Leonard- było 11 kandydatów, dlatego nie mów, że nie było na kogo głosować. To jest II tura i zostali dwaj i dwa ugrupowania. Takie są reguły gry. I nie jest to "ZNOWU", bo sytuacja jest inna. Nikt nikogo nie zmusza do głosowania, nie chcesz, nie idź, A u mnie możesz przeczytać, jak ja rozumiem powinności wobec państwa i innych ludzi, z którymi się w społeczeństwie razem żyje. W poście piszę i w komentarzu dla P Kanalii. Nie zawsze się ma to co się lubi, a czasem trzeba polubić to, co się ma.

   Usuń
  3. Przepraszam- Lenard, pomyliłam Twoje imię:)

   Usuń
  4. Właściwie trudno tu już cokolwiek dodać. Po prostu cieszę się z tak żywej dyskusji na moim blogu. :))

   Usuń
  5. GOSIU! Wysłuchałam kalendarium dwóch pań redaktorek o prezesie i jego spółkach. Przerwane w dość intrygującym miejscu, żeby zachęcić do kupna, jak sądzę. Normalne prawa rynku, ale jednak nie kupię, mimo że wysłuchałam z wypiekami na twarzy. Powiem tak: trzeba mieć łeb słonia, żeby trafić za mnożeniem się spółek, spółeczek, przekształceń, zamian etc. Co za bagno! Włos się jeży!
   I tak przez wszystkie te lata!
   Wyjątkowy cynik i przekręciarz! :((

   Usuń
  6. widzisz, a podobno nawet sznurowadeł nie umie samodzielnie zawiązać...
   Gdzieś mi w głowie świtało: FOZZ, RUCH, ART B, przekręty... ale to wszystko jakoś się zatarło w pamięci...
   Dobrze czasem ją odświeżyć... Dobrze też, że odnotowane są gdzieś te (...no, jak je nazwać?)

   Tia... zaniedbana chata, wyświechtany garnitur, na koncie marne grosze, żadnego własnego samochodu... żeby chociaż zegarek jakiś wypasiony... no nic! Nul...
   Cholerny cwaniak.
   Boże, ile ten człowiek zrobił złego!

   Usuń
  7. Czyli chyba istnieją źli, do końca zepsuci ludzie.
   A koty?... To może nie do końca źli?... Kurde, mam zamęt w głowie!

   Usuń
  8. Ha! Andrzej Pilipiuk (w "Aparatusie" ) stwierdził, że Źli ludzie nie trzymają kotów, bo to zwierzęta bardzo wyczulone na fałsz
   Zwierzęta są bardzo oddane. Trafił się stary kawaler, jałowy w świecie czułości, złakniony kociej (jakiejkolwiek) miłości. Nie mnie pytaj - to temat dla psychiatry.

   Usuń
 9. Nigdy, przenigdy nie zrozumiem jak można głosować na nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://siedmioludek.files.wordpress.com/2020/07/p-8.jpg
   Teraz rozumiesz

   Usuń
  2. Hm, dobra, trochę rozumiem. Ale myślę, że bardzej (wizerunkowo) to mamuśki z bombelkami i staruszkowie trzęsący się przed homoseksualnym napadem. Hihihi.

   Usuń
 10. Bo mówimy innymi językami, słowa brzmią tak samo ale mają inne znaczenie.Poza tym "tam" uruchomiono taką siłę nienawiści, że oczy otwieram że zdumienia gdy widzę i słyszę. Jak to się da potem posklejać?
  TRZASKajmy w niedzielę ile się da bo będzie tragedia! anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzaskajmy, Aniu, z taką mocą, na jaką nas tylko stać! :))

   Usuń
 11. Obiema rękami podpisuję się pod tym co napisałaś. Ja apeluję do tych, co chcą zagłosować na zmianę. Wieczni malkontenci, którzy siedzą na d...e i tylko narzekają wkurzają mnie najbardziej. I ciągle nie mogę się nadziwić, że aż tyle ludzi chce głosować na Dudę. No, nie rozumiem i już. Tym bardziej wkurzam się na PO, bo oni doprowadzili do tego, że PiS wygrał i teraz może ogłupiać ludzi. Ty napisałaś grzecznie, mnie się na blogu ulało. Najwyraźniej chamieję, choć wcale mi się to nie podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczekaj Abasiu - niedługo się odchamimy! ;)
   Lubię Twój blog!

   Usuń
  2. Abasia :
   Po wyborach wszyscy sporządniejemy! Teraz zwyczajnie się nie da ! ;)

   Gosia:
   Też lubię do Abasi zaglądać- ma fajny sposób pisania! :))

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Specjalnie pojechaliśmy do Dublina i zawieźliśmy swoje głosy na pocztę główną, by jak najmniej czasu potrzebowały na dotarcie do Konsulatu.

  OdpowiedzUsuń
 14. A może to rozwieje Wasze wątpliwości ??
  .Mają czego bronic ci z PIS.Dlatego tez modły zanoszą "Łojczyznę dojną zachowaj nam panie"
  https://oko.press/95-mln-zl-zarobili-ludzie-pis-w-14-spolkach-z-udzialem-panstwa-rekordzista-69-mln-zl-ranking-oko-press/

  OdpowiedzUsuń
 15. No, nie jest to bez znaczenia. Profity finansowe jest łakomym kąskiem!
  P.s.
  Gdybyś mógł pomijać sformułowanie o " łojczyźnie dojnej" , byłabym Ci wdzięczna.
  Powiedziane raz jest interesujące, powtarzane po wielekroć- zaczyna drażnić. Przynajmniej mnie. Przepraszam i z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 16. Są nie jest - w drugim zdaniu.

  OdpowiedzUsuń