7 lip 2020

Rozsierdziły mnie dzisiejsze komentarze prasowe.

Czasem zastanawiam się, jak to niby neutralne i obiektywne dziennikarstwo ocenia rzeczywistość, bo ocena była miażdżąca- obie prezydenckie "debaty" były pod psem- nudne i niczego nie wnosiły. Znowu ten cholerny niesprawiedliwy symetryzm!
A ja się na to nie zgadzam!!!
Nie było różnicy?? Naprawdę??!!!


Faktycznie, realnego starcia między kandydatami nie było, ale warunki, które postawił sztab Dudy , były nie do przyjęcia- tym bardziej, że Trzaskowski w jednej takiej pseudo debacie uczestniczył przed I turą wyborów i okazała się zwykłą ustawką, dającą fory obecnemu prezydentowi i nie poruszającą żadnych poważnych problemów.
A spotkania na neutralnym gruncie i z uczestnictwem różnych mediów- nie tylko sprzyjających Dudzie- jego sztab nie zaakceptował.


Wyobrażam sobie, jak plątałby się Duda, przyparty do muru niekoniecznie bezpiecznymi dla niego pytaniami.

Toteż było jak było: Trzaskowski w Lesznie z dwudziestoma redaktorami i Duda w Końskich- z wyselekcjonowaną widownią i przyjaznym prowadzącym.

Nie oglądałam kolejnego wiecu Dudy, bo mam alergię na tego faceta i nie zamierzam zmuszać się nawet do odnotowywania jego kłamstw czy nieścisłości, natomiast rozmowę Trzaskowskiego z dziennikarzami obejrzałam od deski do deski- łącznie z komentarzami po zakończeniu .
I niech mi dzisiejsze komentatorki z TOK FM nie nawijają makaronu na uszy, że "spektakl był nudny"- bo nie był!!
Trzaskowski odpowiadał swobodnie na wszystkie pytania, padające zarówno od przychylnych mu dziennikarzy jak i tych niechętnych.
I był w tym wszystkim naturalny i przekonujący.

Mam cichą nadzieję, że podobnie jak ja, obie "debaty" odebrane były przez wielu widzów- także tych jeszcze niezdecydowanych- bardzo pozytywnie dla Rafała Trzaskowskiego.  Zresztą oglądalność była nieporównywalna, więc jest spora szansa, że Trzaskowski zjedna sobie kolejnych nowych wyborców.
I dobrze! Jego przewaga powinna być tak duża, żeby całkowicie zniwelowała ewentualne oszustwa wyborcze, których przy tych chachmęciarskich przepisach wyborczych wykluczyć się nie da.
Tak więc:


Wybierzmy dobrego prezydenta, prezydenta wszystkich Polaków, krótko mówiąc: 
                                       TRZASK  I  PO  DŁUGOPISIE !!!

czego Państwu i sobie życzę!! :)))

32 komentarze:

 1. A co one chciały, te radaktorki? By Trzaskowski opowiadał chodząc po line, czy skacząc w spódniczce na batucie? Jak był nudny, to znaczy, że normalny. Normalne pytania, normalne odpowiedzi. Baby już się przyzwyczaiły do cyrku Dudy, to i Trzaskowski dla nich nudny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie dlatego mnie to zgniewało! Od normalności ludzie zaczęli się odzwyczajać! :((

   Usuń
 2. Dzisiaj również moje witki, szczęka i co tam jeszcze miało opaść- opadły!
  Otóż weszłam ja sobie na kanał Tomasza Sekielskiego i tam usłyszałam, że mój pupil oświadcza, iż musi się głęboko zastanowić jeszcze, czy odda głos na RT, czy wrzuci głos... nieważny. Bo nie podoba mu się, że RT nie podjął rękawicy i zrejterował z Końskich. Tym samym zlekceważył swoich wyborców, którzy też zapewne tam byli.
  Mówi to w momencie, gdy każdy głos liczy się bardzo! Bo kandydaci idą łeb w łeb!
  Kanał Sekielskiego ma 280 tys. subskrypcji, a on taki numer odstawia...
  Czy ja czegoś nie rozumiem...?!

  Natomiast Marcin Meller znalazł sposób, na całe zuuuo, jakim zagraża wybór kontrkandydata AD.
  OdpowiedzUsuń
 3. To już jest zwykłe świństwo! Panie redaktorki też by go chętnie zapędziły w paszczę lwa, aby tylko mieć o czym pisać i gadać! Jedyny Morozowski uznał jego rację, No wiedział, na jakie draństwa stać tvpis i że taka bohaterszczyzna kompletnie nie ma sensu! Wszyscy cwani, jak własnego łba nie trzeba nadstawiać.
  Ja poszłam jeszcze dalej, bo wręcz się bałam o fizyczne bezpieczeństwo Rafała. Mało to u nas świrusów zaślepionych nienawiścią?!!
  A Meller cudny! Chyba go znowu polubię!;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Sekielskiego lubiłam i co najmniej dziwi mnie jego stanowisko w sprawie głosowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się po Sekielskim zupełnie tego nie spodziewałam .

   Usuń
 5. W komentarzach też podstawieni lub przekupieni ludzie.Jednak jest dużo komentarzy twierdzacych że to była ustawka i to mnie cieszy.Zaczynam się obawiać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pisowska jest tylko nieuczciwą, tam nie ma innej. Redaktorki, o których mówisz i inni sprawiają wrażenie jakby naprawdę nie wiedzieli na jakim świecie żyjemy. RT był wspaniały!!! Co w porównaniu z długopisem jest widoczne z daleka. MATYLDO!!! Tylko się nie załamuj! a.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z utęsknieniem czekam niedzieli. Czekanie jest najgorsze...

   Usuń
 7. Jest pewien jasnowidz. Trochę cudak, trochę gwiazdor, ale- co nie wątpliwe- swoje zasługi w odszukiwaniu zaginionych osób ma. Czasami lubię go słuchać (choć ostatnio, kiedy zdradził, że popiera Konfederację, słucham go jakby mniej chętnie).
  Rzucił niedawno intrygujące słowa: na podstawie swoich wizji- nie powie KTO WYGRA wybory, może natomiast powiedzieć KTO ZOSTANIE ZAPRZYSIĘŻONY.

  Ale to takie tam... :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * nie kaleczmy języka! niewątpliwe, niewątpliwie! ;)

   Usuń
  2. Na logikę biorąc, nie na logikę - na praworządność - powinno to być jednoznaczne, tyle że o praworządności już dawno zapomnieliśmy. Wystarczyło 5 lat!

   Usuń
  3. I to się pokrywa (jasnowidza słowa) ze spodziewanym przez wielu oszustwem... Zwariować nam przyjdzie czy co? A mnie się marzy mądry prezydent... tylko tyle. A że przy okazji, niejako "w gratisie", przystojny z urokliwym uśmiechem tym lepiej. Więcej dla kraju zyska niż nadęte buce... Buziaki Matyldo :) a.

   Usuń
  4. Starałam się rozszyfrować słowa jasnowidza, ale on może tak ja Pytia walnie cokolwiek a każdy sobie po swojemu wytłumaczy?... ;))
   I oczywiście urośnie jego renoma.
   Może niekoniecznie na temat, ale skojarzyło mi się przysłowie: "Gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma." :))

   Usuń
  5. Buziaki, Aniu! To ja, skleroza! ;(

   Usuń
  6. (gorzej, że- niestety!- jasno określił, KTO złoży przysięgę... ale chcę nam psuć humoru...)

   Usuń
 8. Dostaję wiele sugestywnych memów na telefon, które mnogo rozsyłam wszystkim znajomym i rodzinie...

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo niska jest moja ocena dziennikarzy. Sądziłam, że będę na prawo i lewo trąbić o tym, że RT nie bał się niesprzyjających mu mediów, że jego sztab nie uzgadniał treści pytań, że w ostatniej chwili zgłosiła się Gazeta Polska i znalazło się miejsce dla jej dziennikarza... myślę, że to dość istotne w kontekście spektaklu w Końskich.
  Po przeczytaniu komentarza Gosi zaniemówiłam. Takiej nieodpowiedzialności po Sekielskim nie spodziewałabym się.
  Pozdrawiam serdecznie, BBM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie i dlatego tak mnie denerwuje to pseudo poprawnościowe dzielenie włosa na czworo, gdy sytuacja wymaga prostego i oczywistego: tak-tak, nie-nie!
   Pozdrawiam Cię serdecznie, Skarlet!

   Usuń
 10. Schamiały nam te telewizje. Żeby nie pchać się z pytaniami do kandydata na rezydenta tylko łasić się do jakiegoś tam Trzaskowskiego, który i rozbiory Polski chce załatwić, i Warszawę deszczem doświadcza, i ośmiela się bezczelnie kandydować na stanowisko Prezydenta bez zgody Kaczyńskiego! Jedna TVPiSKur{w]ska ratuje "Hunor" Prawdziwych Mendiów dla Pierwszosortowców. No i Pani Gebellsowa... A dobre jest to,że robactwo odczepiło sie od Donalda Tuska [i Ś.P. Dziadka z Wehrmachtu, który tchórzliwie uciekł od pana Adolfa H. do Wojska Polskiego we Francji]. Odpoczną trochę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze 3 dni wściekłych ataków i my też trochę odpoczniemy od tej wyjątkowo brutalnej i nieuczciwej kampanii wyborczej.

   Usuń
 11. Ja wiem młodzi jesteście to i może nie pamiętacie ale dla nas starych te Dudowe spotkana z wyborcami to kalka "środkowego PRL"
  Pozwolisz iż zamieszczę to co juz w "Refleksjach po 60"zamieściłem
  "Ogólnie oceniając PAD potwierdza, że ma być jak było"
  Słusznie to zauważyłeś ma być jak było I jest !!
  Z całym "anturażem"wyborczym tak ukochanym przez"czerwonym"
  I znów jako tło robią niewiasty z koła Gospodyń Wiejskich /z tych co wykazały się większym entuzjazmem/.
  Są i mundurowi Z Ochotniczych Straży Pożarnych, a jakże, w pełnej gali,w zależności od miejsca pobytu mogą to być i Górnicy/na galowo/tylko jakoś brak mi hutników/fartuchy kapelusze ze szkłami i juchtowe rękawice/no i wojsko i "górale"Jak zwykle Po swojemu
  A zapomniałem o dzieciaczkach w rożnym wieku co stoją i wymachują wręczonymi im chorągiewkami.
  Jeśli już parę cywili jako tło. No to pełny "spontan" i tylko te same twarze i oczywista oczywistość robione przez nich chałupniczo, scenografia w postaci takiej samej wielkości kształtu i koloru "banerów poparcia"
  Jest i zapiewajło, który dawniej przez megafon krzyczał Tow 1 wszy sekretarz Niech żyje!! A dziś wznosi inne okrzyki A zebrana spontanicznie publika je powtarza.I zadaje niewygodne pytania .Czytane z kartki!
  Ech młodość się mi przypomniała!!
  A "suweren ??"
  Suwerenowi się to podoba
  "Choc dwadzieścia lat przybyło wciąż jesteśmy tacy sami"
  Ech
  "Ta nasza młodość z kości i krwi
  Ta nasza młodość co z czasu kpi"
  I to tyle "w tem temacie, choć nie na temat"
  PS
  Dodałbym do tego iz przemówienia to umiejętnie stosowana kalka z przemówień "wodzów PRL"
  Jest i "zagrożenie ze strony Niemiec"jest i"duma narodowa" jest i" woda na młyn i kij w szprychy"no i "piasek" w tryby.Itp.
  Widocznie sztab "fachowców od PJ i dziś uznał.Jeśli to działało wtedy to i dziś musi zadziałać.
  No i jak widzicie i słyszycie działa.Posłuchajcie wypowiedzi uczestników spotkań z Dudą.
  Nawet niesmiertelne Młynarskiego
  "Ludzie to lubią, ludzie to kupią , byle na chama , byle głośno, byle głupio.
  Brane jest pod uwagę.Bo działa !!
  PS
  A tak miedzy nami gdy chcecie zrozumieć działania 'suwerena" obejrzyjcie sobie np odcinki serialu" Ranczo" zachęcam tez do powtórki "Świat w.g Kiepskich" czy "U Pana Boga w ogródku" lub "U Pana Boga za piecem"
  Co jak co ale artyści maja swoisty zmysł spostrzegawczy i analityczny, umiejąc rzeczywistość przedstawić jako komedia czy pastisz.
  Kto Wam tak pokaże świat przemian ludzi z PGR jak nie film "Pieniądze to nie wszystko" Machulskiego.
  Moze wtedy "rozczarowania suwerenem" będą mniejsze.
  Uruchomiono juz
  "siłę wszystkich strachów" co ma zadziałać na decyzje 'suwerena" Bo "swoi I juz dawno "swoje 'wiedzą! I wiedza o co maja się bić.
  "łojczyznę dojną zachowaj nam panie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, serial "Ranczo" blado się ma do dzisiejszej rzeczywistości! Kliknij tu, proszę!

   Usuń
  2. Gosiu! Kliknęłam i... cofnęłam się. Nawet słuchać już nie jestem w stanie. Boję się, że eksploduję... Co za czasów dożyłam??!!! :(((

   Usuń
 12. Norma "Zycie zawsze przerasta kabaret" A film kręcili ludzie inteligentni aktorzy tez.Gdyby tak pokazywali to co 'w załączniku"podniósłby się krzyk "ze to wyjątki"ze to obraza "ze to nieliczni"
  Zobacz jaka medialną burzę wywołały słowa wspaniałego niegdyś piłkarza Zbigniewa Bońka:
  „Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludzi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem”. /Tych z filmu tez i przede wszystkim/
  Jak się tłumaczył ze"przeczytał to w gazecie"
  A przecież to 'szczyro i jedyna prawda" Co udowodniłaś tym filmikiem.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Przemogłam się , obejrzałam. Znowu nie będę mogła spać... Jest mi wstyd, jest mi przykro, jest mi źle...:((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BBM, nie smutaj -zawsze tak było! Jedyna różnica, że dawniej gawiedź (bo nie wiem, jak w miarę grzecznie nazwać tych wyborców) trzymała język za zębami, obecnie całkiem się rozzuchwalili, obserwując poczynania inteligentów u władzy. Dziś jest na takie zwyrodnienie pełna zgoda.

   Usuń
 14. Ale źle jest myśleć, że pół Polski /no, prawie!/ to taki właśnie elektorat! :((

  OdpowiedzUsuń