9 lip 2020

Podsumowanie

Jak głosować, to głosować!
I chyba warto zebrać do kupy jakieś argumenty, bądź kontrargumenty dla takiego a nie innego wyboru.

Ja już się wcześniej określiłam, więc nie będę się powtarzała. Dziś poinformuję jedynie, dlaczego nie zagłosuję na Dudę. Najbardziej trafna odpowiedź brzmiałaby, jak to już u kogoś wyczytałam / Jaskółka? Abasia?-musiałabym sprawdzić ;))/: bo by mi ręka uschła!
Lenistwo mnie ogarnęło i podsumowanie pozwolę sobie przedstawić w kilku memach: 

Przed laty prorokowałam, że pis wyłoży się na własnych nieudolnościach, nie przewidziałam jedynie, że oprócz niszczenia i burzenia będzie jeszcze zawłaszczanie i oszukiwanie.-----------------------------------------------------------------------------
Najwyższy czas powiedzieć głośno  i wyraźnie:  MAM  DOŚĆ!!!
I posłuchać jak echo z różnych stron kraju odpowiada:
     MAMY DOŚĆ !!!  MAMY DOŚĆ !!! MAMY DOŚĆ!!!--------------------------------------------------------------------------
Tak więc, Kochani:
 

19 komentarzy:

 1. To nie moje słowa, ale trafne:)Ci, co zagłosują na Dudę, szybko tego pożałują. 5 lat temu jeszcze nie wiedzieli, teraz opierają się na własnych "wierzeniach", a z tymi jest różnie. Kiedyś ktoś mi powiedział, że partyjniacy szczerze się rozczarują co do PZPR (chodzi o późne lata 80te). Wtedy powiedziałam, że tak, na pewno, ale jeszcze bardziej będą rozczarowani ci, dla których Solidarność, była świętością. I... sprawdziło się, co wcale mnie nie cieszy. Natomiast bardzo ucieszyło by mnie, z wiekiem staję się coraz bardziej złośliwa, by gorzko pożałowali swej decyzji zwolennicy dudasa i pisuaru.
  I jeszcze, ja się powoli oswajam z myślą, że te wybory wcale nie muszą iść po naszej myśli. Nie wiem, może jakieś oszustwo wielkie wyskoczy, może coś innego. Po prostu nie wierzę w szczere intencje pisowców. Myślę, że przeżyję, bo już kilka razy takie wyborce rozczarowania przeżyłam. Jednak, jak to wszystko pisowskiemu rządowi gruchnie z wielkim hukiem, to chciałabym widzieć miny tych dudasofilów. Oni nie potrafią przegrywać, nie potrafią pogodzić się z myślą, że zostają osunięci. Mają klapki na oczach i jeden kierunek patrzenia. A dookoła mają coraz więcej ludzi nieprzychylnych, ludzi mających dość tych rządów i tego błazenka na urzędzie. No, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pisofile myślą? Czym, jeśli można spytać?

   Usuń
  2. Jaskółko!
   Odpowiedź na Twój komentarz przedzielili dwaj panowie.

   Atylla Hun:
   Nie umiem Ci na to pytanie odpowiedzieć.

   Wiesiek:
   Chyba na każdej uczelni i na różnych wydziałach prześlizgują się miernoty. Problem w tym, że PiS te miernoty wyszukał i uhonorował.

   Usuń
 2. Takie tam "podsumowanie"
  https://tabloidonline.files.wordpress.com/2020/07/komentarz-end-duda-fhuj-200708-800.png

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nie ufam w uczciwość tych wyborów, więc i z rożnym wynikiem trzeba się liczyć , ale jestem przekonana, że gniew i sprzeciw będą narastały i że prędzej czy później wszystko to gruchnie z dużym hukiem... ale może będzie inaczej? Może bardzo wyraźnie wygra Rafał i niczego nie da się skręcić?
  Już niedługo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przychylam się do opinii Jotki.Przewaga jest minimalna, dostaje filmiki i mam kontakt z Holandią gdzie ich karty są dziwne lub rozklejone, a w innych krajach to samo.Te głosy mogą być nieważne lub sfałszowane. W piątek o 19tej ma być Rafał u nas, urząd miejski dudowski, jak to będzie nie wiem.

   Usuń
  2. Czeka nas jeszcze spore rozchwianie zanim się sytuacja jakoś unormuje. W każdym razie trzeba po prostu głosować! I z nadzieją czekać, że wygra nasz kandydat.

   Usuń
 4. Ech, tak już bym chciała wiedzieć...
  W skupieniu śledzę sondaże 45:44 (RT:AD) i 11% niezdecydowanych... a ile jeszcze pułapek i przekrętów w trakcie głosowania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzruszyłam się tym filmikiem- taki ciepły, normalny...
   Wiesz- cuda się zdarzają!
   Podobno jak się coś zwizualizuje i mocno tego trzyma, to Los pomaga.
   Więc ja wyobraziłam sobie, że ci wszyscy niezdecydowani celowo nie ujawniają preferencji, żeby zmylić tropy a w niedzielę hurmem zagłosują na Rafała!!!
   Piękna wizualizacja, co?...;)

   Usuń
 5. Rafał TRZAskowski dziś po 19.25 w TV POLSAT był - nie lubię wielkikch słów - rzeczowy, energiczny, doskonale przygotowany, nie stroniący , gdy trzeba było, od ironii. Jednym słowem - TRZA!!! TRZA zrobić z Dudy dudka... TRZA i dlatego, że to mogą być ostatnie wybory w moim życiu, a ostatnie wolne w Waszym. TRZA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę tylko przytaknąć- zróbmy wszystko, żeby to nie były ostatnie wolne /ja i co do tego określenia mam zastrzeżenia- bo nie są w pełni wolne, zgodnie z Konstytucją/ wybory.

   Usuń
 6. TRZASKamy w niedzielę! Oby piorun strzelił i rozjaśnił w głowach niezdecydowanych! a.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TRZASKamy! I trzymamy kciuki, żeby WYRAŹNIE wygrał, tak żeby nie było najmniejszych wątpliwości!

   Usuń
 7. Podoba mi się i Rafał Trzaskowski i jego żona.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pójdzie na ostro, a przy malej przewadze pewnie uniewaznia, zobaczymy, co bedzie, ale sytuacja w Polsce nie do pozazdroszczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idzie na ostro przez całą kampanię a teraz to już apogeum pisowskich kłamstw, szczucia i nienawiści.
   Straszny jest ten czas. :((

   Usuń
 9. Ja boje się, co będzie po wyborach!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezależnie od tego, który z nich wygra, lekko nie będzie! Minie sporo czasu, zanim sytuacja się jakoś ustabilizuje...

   Usuń