17 cze 2020

Uzupełnienie

Czasem napiszę notkę a potem budzę się, że tyle jeszcze pominęłam, że należałoby... itd. itd.

Co bym dodała do ostatniego wpisu?
Że za obecny stan rzeczy w kraju w znacznej mierze odpowiada prezydent i jeżeli dopuszcza- i sam prowokuje-degradację własnej ojczyzny, to jest nie tylko złym politykiem, jest także złym prezydentem. A jeżeli za cenę prezydenckiego stołka gotów jest skazać na cierpienia i prześladowania mniejszościowe grupy, słabsze i wymagające wsparcia i ochrony- to jest także złym człowiekiem!

Tak dla przypomnienia:
 


Warto odpowiedzieć sobie na takie i wiele jeszcze innych pytań. 
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------

 

Ja odnośnie wyborów wątpliwości nie mam żadnych!
TO  BĘDZIE  MÓJ  PREZYDENT! 


39 komentarzy:

 1. No cóz... wiele klapotali gebami. Ale 500 plus jest ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pomyśleć, że 500+ załatwiło wszystko. Co za naród...

   Usuń
  2. Tyle, że tamte 500 teraz jest warte może 200, może 300. Tanio się sprzedali...:(

   Usuń
 2. A Trzaskowski - jeśli zostanie prezydentem - będzie miał naprawdę trudno. Nie dosyć, że kraj w zapaści, to jeszcze ciągłe ataki na niego. Mam nadzieję, że ma mocne nerwy i twardą doopę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie będzie miał BARDZO trudno! Ale przypuszczam, że będzie miał ogromne wsparcie w tej bardziej świadomej części społeczeństwa.A ponadto otoczy się fachowcami. I dodam jeszcze, że jego wybór będzie równoznaczny z dodatkową fermentacją w pisowskim obozie.

   Usuń
 3. Napomknę tylko, że Duda Andrzej nie był pierwszym, pierwszymi byli polscy biskupi :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest bardzo smutne!

   Usuń
  2. Oby tylko prokuratura nie zawiodła, oby sędziowie nie zawiedli!
   Podskórnie ciagle tkwi lęk przed wszechmogącym klerem a już Rydzyk to niemal polski papież.
   Mnie większą nadzieją natchnęła informacja, że któryś z organizatorów dudowej kampanii zwrócił się do episkopatu o poparcie i spotkał się z ostrą odprawą. Wygląda na to, że do biskupów wreszcie dotarło, że jeśli nie przestaną się angażować w politykę, to bardzo drogo za to zapłacą!

   Usuń
 4. Dobił sobie ostatni gwóźdź do swojej trumny. Dla mnie to ZERO jako człowiek i jako prezydent. Nie wiem, jak jego elektorat, bo z tym 500 plus, to niezupełnie tak, że ci co dostali, to poprą PiS. Młodzi brali pieniądze, bo im były i są nadal potrzebne do zagospodarowania, do utrzymania dzieci, ale ich poglądy wcale nie są takie propisowskie.
  Pisowscy każą mi oddać trzynastą emeryturę, bo jak nie popieram PiSu, to mi się nie należy. To tak nie gra. teraz rządzi PiS i on zadecydował o tej trzynastce (okrojonej zresztą o kwotę 2/3 podatku, jaki płacę rocznie od emerytury- dostałam w niej zwrot części tego podatku- nikt mi łachy nie robi), ale myślę, że inny rząd też by tak zrobił i pewnie zarządził inne społeczne wspomaganie.
  Cała rzecz opiera się na autokreacji pisowskiej i darciu ryjków, lansowaniu się i dyskredytowaniu poprzednich rządów. Tak, ich propaganda przebiła propagandę gebbelsowską. Ponieważ urzędasy kaczora są ludźmi bez skrupułów i są cwani, chytrzy, to doskonale wiedzieli, że TVP zrobi za nich cała robotę. I tak się stało. Kłamstwo wmawiane codziennie, zaowocowało. To jest cały ból, że ci, którzy nie myślą, łykają każde info, jakie im się wciśnie. Jednak to wcale nie jest cały elektorat z 500+, bo te kłamstwa łykają , przede wszystkim, osoby na emeryturze. Popatrzcie, kto jest na wiecach u Dudy, kto się awanturuje, jak zobaczy jego przeciwników, kto najwięcej pyskuje. Było hasło przed jakimiś wyborami (nie pamiętam którymi): "Zabierz babci dowód, zamknij ją w domu". Przykre, ale mnóstwo takich babć i dziadków powinni młodzi pozbyć dowodu na ten dzień (pomijam wybory korespondencyjne)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne masz sporo racji, popartej zresztą statystyką, ale zapewniam Cię , że znam sporo emerytów, którzy myślą całkiem współcześnie- określę to: proeuropejsko.
   I nie wiem, czy pamiętasz, ale na pierwsze kodowskie marsze chodzili przede wszystkim ludzie starsi, młodych było jak na lekarstwo! Chodziłam, to wiem.
   Czyli- nie ma reguły.

   Usuń
  2. Ale je nie jestem przeciw emerytom i wiem, że więcej jest tych "światłych". Niemniej bardziej widoczni teraz są właśnie ci od Dudy. I... niestety oni są bardziej jakby zdyscyplinowani w temacie "Nasz Duda musi wygrać". Zobacz, że dopiero Trzaskowski obudził społeczeństwo opozycyjne. Dopóki się nie pojawił marne szanse były na wybór innego prezydenta niż Duda. Z tymi marszami i liczebnością na nich starszych ludzi też zastanowiłabym się. Popatrz ile starszych ludzi idzie na pielgrzymki i ile jeździ na wycieczki do miejsc kultu. Mnie wychodzi, że wcale niemało jest i jednych, i drugich, ale problem jest w dyscyplinie głosowania. Ci od Dudy, po kościółku, karnie idą do lokalu. Inni, pójdą, jak będzie warto. I ci inni jeszcze mają dwóch kandydatów poza Dudą i Trzaskowskim.
   Znam emerytów współcześnie myślących, ale na mojej ulicy na 8 domów jest ich najwyżej czworo. Pozostali to kościółkowi i raczej na Trzaskowskiego nie zagłosują. Moja znajoma, luteranka, i to taka antykatolicka, wiesza na fejsie agitki na Hołownię. Powiem ci, że mnie zatkało. No i jak tutaj prognozować?

   Usuń
  3. Polska przerżnięta na pół, to i emeryci mogą być podzieleni. Wszystko okaże się w trakcie wyborów. Niemniej zawsze będę broniła ideowych emerytów, bo tych naprawdę wcale mało nie jest!

   Usuń
  4. Hmmmmmm. a ja? Niby kto jestem? No ideowa tak, jak Ty, przecież:):):) Chyba rozchoruje się z nerwów w te wybory.

   Usuń
  5. Ja też już jestem bardzo, bardzo zmęczona! :(

   Usuń
 5. Gdyby ta ekipa rzadzaca tak intensywnie sama nie kradla i nie urzadzala swoich pociotkow i znajomkow, ktorzy tez intensywnie kradli, a oprocz tego nie wydawano rocznie 20 miliardow na pasozytow w kieckach, wystarczyloby i na oswiate, i na ochrone zdrowia, na autostrady, mieszkania plus i ratowanie frankowiczow. Do niedawna jeszcze kradli bardziej dyskretnie, teraz ida na wyrwe (300 milionow na respiratory czy te niecertyfikowane maski), bo wiedza, ze ich dni sa policzone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak czasem czytam o tych przekrętach, to wierzyć mi się nie chce, że w ogóle możliwy jest brak rozliczenia tak gigantycznych pieniędzy!!
   I wszystko uchodzi na sucho- to jest niebywałe!!!

   Usuń
 6. Po co tyle pytań, gdy odpowiedź tylko jedna? - 0+ [zero+].

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdy emerytowany zbawca narodu powiadał
  "Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli. Spotykalibyśmy się jak dawniej na Puławskiej w 50 osób.
  Wszyscy słyszeli a nikt nie reagował.
  Gdy czołowy propagandzista PIS powiadał jeszcze w 2007 r
  "Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku"
  Wszyscy słyszeli i nikt nie zareagował.
  Gdy "znieczulali suwerena" a to 500 + na kazde a jednak od drugiego gdy 13 emeryturę obiecali każdy się cieszył.Nie widząc ze to "kiełbasa wyborcza","przekupstwo polityczne" bo jakoś tak przed wyborami i "na krótko" bo bez rewaloryzacji.Suweren sikał po nogach ze szczęścia.Niektórzy tylko kradną bo kradną ale przynajmniej się dzielą.I tak toczył się ten światek.
  Dzis Rodak zdziwiony i" madr po szkodzie" /gdy widzi tylko wierzchołek góry lodowej/Zobaczymy jaki będzie po wyborach.Czy sie wreszcie zmobilizuje bo po wszystkich kościołach w kraju już od rana ci z PIS intonują "łojczyzne dojną pozostaw nam panie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mają najmniejszych wahań- sięgają jak po swoje!

   Usuń
 8. Wiecie co? Trafił mi się człowiek, który w oczy mi powiedzial, że zagłosuje na Dudę, bo to dobry pan i dobry polityk. To było jeszcze zanim Duda powiedział swoje kompromitujące słowa o LGBT. Ciekawa jestem, czy ten znajomy nie zmienił, zdania bo jego córka jest lesbijka, o czym wszyscy wiedzą i spokojnie jako normalna rzecz przyjęli. Jeśli nie zmieni, oznacza to, że na Dudę głosują tylko idioci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć, jak można było kiedyś zagłosować na Dudę. Po pięciu latach- stwierdzenie, że to najgorszy z prezydentów, który nam się trafił- jest dla mnie oczywistością! A on nadal ma ponad 40% poparcia. To jakieś szaleństwo!!

   Usuń
 9. PiS próbuje przekupić każdą grupę wahających się. Teraz wyraźnie dobrali się do rocznika 1953. Następnych kilkadziesiąt tysięcy emerytów pójdzie zagłosować na A.D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swoją drogą ciekawie jest zestawić:
   Gowin senior - jego syn Gowin junior(raper)
   Morawiecki - jego siostrzeniec Franek Broda (młodzieżówka .Nowoczesnej, młody i aktywny gej, zbiera podpisy na Trzaskowskiego)
   Agata Duda - jej brat Jakub Kornhauser (lewicowy działacz, odcinający się zdecydowanie od szwagra)

   Usuń
  2. Czyli polskie podziały dotyczą także tych na szczycie władzy. I to jest pocieszające.
   Z podobnej beczki: nie wiem, czy widziałaś Martę Kaczynską jako symbol katolickiej rodziny. Może uda mi się go odnaleźć, to pokażę- dość zabawny!

   Usuń
  3. Oczywiście chodzi o mema z Demotywatorów.

   Usuń
  4. ha ha znam znam...

   Usuń
 10. Widziałam kiedyś jakiegoś tatusia , który chciał Morawieckiego w rękę pocałować, on na pewno zagłosuje na Dudę...
  Ciekawe gdzie państwo Dudowie się ukryją, jeśli wybory przegrają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie będą się specjalnie ukrywali. Mam wrażenie, że oboje są przekonani o własnej wielkości i nieskazitelności .

   Usuń
 11. ...a widziałaś, Jotko, starszych ludzi całujących dudaautobus?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już szczyt wszystkiego!!!:((

   Usuń
  2. Nie widziałam, to jak z komedii najlepszego okresu, Bareja ciągle żywy...!

   Usuń
 12. Obecny prezydent jest 'naj' pod każdym względem w złym tego słowa znaczeniu. Mam tego dość!
  Czas na naprawdę dobrą zmianę. Dlatego też już wybrałam swojego nowego prezydenta:-)
  Pozdrawiam cieplutko, BBM:-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że hasło Trzaskowskiego- Mamy dość!- zostało bardzo trafnie dobrane.
  Pozdrawiam, Amasjo! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Abyś była"na kursie i na ścieżce"uprzejmie informuję, iż najnowsze hasło /jutrzejszej manifestacji/ brzmi
   "WyPAD"

   Usuń
  2. Dzięki! Wiedziałam. Przykro mi, ale Cię rozczaruję: nie będę na marszu. Jeszcze nie jeżdżę autobusami, poza tym upały a i lata swoje mam. Nie dam rady! :((

   Usuń