20 cze 2020

Oczywista oczywistość.


"Nie wybiera się:
-koloru skóry
-pochodzenia
-orientacji seksualnej 
-Dudy na prezydenta."
 /wzięte z Soku z buraka/

Bardzo mi się to stwierdzenie podobało. Dla mnie jest ono oczywistością, toteż zdumiał mnie sondaż, z którego wynikało, że prezydenturę Dudy pozytywnie ocenia 52% ankietowanych. No, cóż- są rzeczy na tym świecie, o których nie śniło się filozofom!

Nie będę do upadłego powtarzać, że jeśli człowiek odczuwa niemal fizyczny ból na widok przemawiającego Dudy, jeśli wstydzi się prezydenta swojego kraju, to z pewnością nie oceni pozytywnie jego prezydentury.
Wiele ten sondaż mówi o nas...
Ale odganiam pesymizm, precz! Będzie sympatyczna obserwacja. Duda jeździ po Polsce, gdzie się tylko da: jeździ do wielkich miast i po zadupiach- bo liczy się każdy głos i może coś jeszcze da się uskubnąć.
I w każdej, ABSOLUTNIE  KAŻDEJ miejscowości oprócz oficjalnych klakierów  ZAWSZE jest większa lub mniejsza grupa protestujących, która całkiem skutecznie zakłóca dobre samopoczucie tego pana.  I to jest cudowne!! I to budzi optymizm!!
I dlatego wierzę, że hasło:
                                MAMY  DOŚĆ!!
                                                     zaprocentuje realnym wyborem! 
 -------------------------------------------
Jaśmin jeszcze kwitnie. Każdego ranka, gdy wychodzę po świeże pieczywo, odurza mnie jego zapach za płotem sąsiadów. Uwielbiam zapach jaśminu, ale też jego delikatność i niczym nieskalaną biel kwiatów. 


I jeszcze jedno zdjęcie, które znalazło się u mnie zupełnie przypadkiem a każdorazowo budzi uśmiech. Nawet nie jestem pewna, jakie to zwierzątko- podobne do liska, ale czy lisek?...nieważne! Chciałoby się do tego puchatka przytulić!

Uśmiechnijcie się!
Miłego weekendu Wam życzę i dobrego nowego tygodnia, zwieńczonego dobrym dla Was wyborem!


39 komentarzy:

 1. Jak dla mnie bardziej trafne jest powiedzenie Ferdka Kiepskiego
  "są rzeczy na tym świecie, o których nie śniło się fizjologom"
  Jeśli weźmiesz pod uwagę ,wiersz Juliana Tuwima „Mieszkańcy” a który to został opublikowany w 1933 roku,/ w tomie „Biblia cygańska”/ to potwierdzisz" oni są długowieczni".A może i wieczni?
  " jeśli człowiek odczuwa niemal fizyczny ból na widok przemawiającego Dudy"
  Cholera mam tak samo !
  I to od samego początku tzn od czasu gdy wygłosił czołobitną laudację Kaczyńskiemu, w trakcie obejmowania urzędu prezydenta.Ostatnio słyszałem gdy podobną wygłaszali "rożni" na cześć Stalina.
  Oho, pomyślałem sobie zacznie się.Taka ilosc wazeliny musi mieć swoje przeznaczenie.
  I nie myliłem się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie już IV RP uczuliła na to, by zachować daleko idącą rezerwę. A Dudy nie ceniłam odkąd się pojawił na widnokręgu: sztuczny, kiepski aktorzyna bez kręgosłupa i charakteru. Może wreszcie opuści to miejsce, z którego tyle zła nam narobił...

   Usuń
 2. Zwierzątko to pandka ruda. Z Wolandem już mamy pakiety wyborcze i pewnie dla nikogo, kto nad czyta, nie jest zaskoczeniem, że nie zagłosujemy na Dudę. Nie wiem czy Duda wygra - stan umysłu społeczeństwa polskiego jest słaby - ale warto próbować zaprowadzić coś innego. Robić swoje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Świechno! Tobie i Wolandowi. Bądźcie z nami! Tak jak my- myślami-zawsze z Wami jesteśmy!

   Usuń
 3. Jasmin cudny <3...stwierdzenie z Soku buraka tez mi sie spodobalo ;) :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Swoi" wybierają "swojego". Jak im obieca 2 x +500, a proboszczowie dorzucą obietnicę Królestwa Niebieskiego z gwarancją na najbliższe 1000 lat, wybiorą go nawet na Cesarza Atlantydy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okropnym pesymizmem to pachnie!
   Wiem, że niczego do końca przewidzieć się nie da, ale trzeba się bronić przed czarnowidztwem, bo to po prostu zniechęca i paraliżuje aktywność.
   Uśmiechnij się - jutro będzie lepiej! :)

   Usuń
  2. Chyba Ty jako pierwsza podejrzeasz mnie o czarnowidztwo... Ja po prostu jestem realistą... Widzę i słyszę, kto z jakich pobudek popiera PAD-alca, kto czyni mu reklamę... Po ponad półwieczu stosunkowo łtwego dostępu do oświaty,w epoce fantastycznych narzędzi zdo/bycie jej umożliwiających - dochowaliśmy się całkiem pokaźnego stada kołtunów, ciemnników, oszołomow i nazistów, któremu to stadu na dodatek wmówiono, że jest nosicielem i dyspozytariuszem "niezbywalnych i nepodważalnych wartości", których nam inni zazdroszczą i chcą je podważyć... Nie przypadkiem "zdechły" w Polsce kabarbety... Żyjemy w centrum kabarbetu a tergo. Weselej bywa nawet na pogrzebach...
   J.K. N.
   P.S.
   Liczę jednak na zwycięstwo Trzskowskiego.

   Usuń
  3. Ja też to wszystko wiem i widzę degradację narodową.
   I też liczę na zwycięstwo Trzaskowskiego. Staram się tylko nie eksponować własnych niepokojów, żeby nie zarażać nimi innych ludzi, bo zdaje mi się, że optymizm to dodatkowy krok w dobrą stronę.

   Usuń
 5. Nie wierzę w żadne sondaże, wszystkie podlegają w jakimś stopniu manipulacjom, choćby na poziomie kryteriów, są świetnym narzędziem do sterowania opinią społeczną.
  Odczuwasz ból i wstyd na widok Dudy? ja też, ale są tacy/takie, którym on się podoba, bo, cytuję, przystojny i wykształcony, i ładnie mówi. No i co? I nie poradzisz 😠

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale pogadać zawsze można! ;)))

   Usuń
  2. Ba, cały czas o to chodzi, żeby sobie pogadać 😀

   Usuń
  3. I tu się w pełni realizuję. ;)))

   Usuń
  4. Ale on nie mówi tylko krzyczy!!! anka

   Usuń
 6. Tak się wyników nie oblicza, nie dodaje się wprost wszystkich odpowiedzi z jednego pytania. Jeżeli ktoś wybiera dobrze, to nie wybiera raczej dobrze. Dziwi mnie takie przedstawianie wyników/, oni wszystkie dobrze sypią do jednego wora i wtedy rzeczywiście dużo osób ocenia dobrze. Dla mnie jest jednak różnica między bardzo dobrze, a raczej dobrze. I Wyniki sondażów powinny być tak przedstawiane- z rozbiciem na pytania i odpowiedzi. Odpowiedź "raczej dobrze" jest na pograniczu i jutro może ten ktoś stwierdzić "raczej źle". Po prostu odrzuca się skrajne odpowiedzi, albo przeprowadza się obliczenia statystyczne. Jeszcze trochę pomarudzę na ten temat- sondaż, to jest sondowanie, czyli jakby rozeznanie przed właściwymi badaniami. I w takich sondażach powinny być proste pytania oraz wybór prostych odpowiedzi Np: Dobrze, źle i lub tak, nie i styknie.
  Dlatego nie przejmowałabym się wynikami takich szybkich sondaży, bo naprawdę są niewymierne. One tylko nakreślają kierunek.
  Piękny jaśmin, a zwierzaczek uroczy. Modlę się, by nie zachorować przed wyborami, bo potem mogiła, oni nie przewidzieli sytuacji, w której ktoś się rozchoruje i nie będzie już mógł zgłosić się do korespondencyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 7. W zasadzie Twoja argumentacja jest zrozumiała, ale- może podświadomie- martwię się , gdy widzę sondaże na niekorzyść zdrowego rozsądku. Emocje swoje robią...

  OdpowiedzUsuń
 8. Na moje to ta ankieta realizowana byla pod kosciolem po mszy, wiec nie dziwie sie, ze ten pajac dostal "wieksza polowe" glosow. Wszystko sie okaze za okolo 10 dni. Jakos wydaje mi sie, ze skonczy sie ta cala heca rozlewem krwi po sfalszowanych wyborach, bo ludzie tak rusza do protestow, jak nie ruszyli za starej solidarnosci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może nie uda im się sfałszować i Trzaskowski wygra?...
   Lekko by i tak nie było, ale byłby to jakiś początek powrotu do normalności.

   Usuń
 9. Kasa robi swoje. Prowadzę w pracy sprawy socjalne i wierz mi, że niektórzy, nie za 500, ale za 50 zł poszliby na piechotę do Częstochowy...i wcale nie najbiedniejsi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przygnębiające jest to, co mówisz. Ale szczęśliwie nie wszyscy jesteśmy tacy pazerni.

   Usuń
 10. Każdy sondaż można zmanipulować. Na innym przykładzie - od lat są podnoszone lamenty jak to Polacy nie czytają i też są podawane "słupki". Ja sam bez problemu zrobię taki sondaż, który wykaże, że Polacy wcale nie czytają. Kwestia wybrania odpowiednich dzielnic i odpowiednich ankietowanych. I nawet mi wyjdzie tzw reprezentatywna grupa dorosłych.
  Swoją drogą czemu mnie nigdy nie pytali ile czytam? Nie uwierzą w te ok. 40 - 50 książek rocznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze mówisz! Wybory będą prawdziwym sprawdzianem, czego chcą rodacy. / O ile nie dojdzie do oszustw wyborczych/.

   Usuń
  2. Dlaczego nie można tyle przeczytac???
   Można. Akurat czytam 49-tą książkę w tym roku.

   Usuń
 11. Czytałam wczoraj w bałkańskich mediach o planowanym spotkaniu (tłumaczę dosłownie) "populistycznego prezydenta Polski" z tracącym poparcie prezydentem USA. Autorzy artykułów twierdzą, że to wizerunkowa deska ratunku. Zwycięstwo pad-a w Polsce wcale nie jest oczywiste... Tchnęło optymizmem. Trzeba mieć nadzieję.
  Życzę miłej niedzieli. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są opinie, że ten rozpaczliwy wyjazd Dudy do USA może mu nie wyjść na zdrowie, nie mówiąc o tym, że i Amerykanie wcale nie muszą go entuzjastycznie witać!
   Wszystkiego najlepszego, Skarlet! :))

   Usuń
 12. Tak naprawdę zawsze jedynym, co możemy robić, jest robić swoje, na miarę naszych możliwości. I nieźle nam to wychodzi - w życiu byśmy się nie zamienili z teoretycznym prezydentem, ani z jego przełożonym. Pozdrawiamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że znasz takie stare powiedzenie: wyżej d... nie podskoczysz! Krótko mówiąc trzeba zrobić wszystko, co w ramach własnych możliwości da się zrobić, choćby po to tylko, by bez obrzydzenia popatrzeć w lustro. A myślę, że jak się każdy z nas na własnym podwórku maksymalnie uaktywni, to wyniki mogą być całkiem dobre.
   Pozdrawiam Was oboje. :)

   Usuń
 13. Co tam sondaże,zmieniają się dziennie i bierze w nich udział ok 1200 osób,to mało.Wczoraj w Tv ogłoszono że gmina Marklowice woj. Śląskie będzie głosować korespondencyjne.A tam szok, wójt wyliczył że są na 5 tym miejscu,ludzie wkurzony.Czym się kierowano?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pisowcami nie trafisz. Nie jestem pewna, czy oni sami rozumieją własne decyzje...
   I mimo tego bałaganu- coraz więcej nadziei.
   Pozdrawiam, Uleńko! :)

   Usuń
 14. Matyldo, mój jaśmin eszcze kwitnie i pachnie tak jak Twój. Przy okazji pytam o bez :-)
  Zęby mnie bolą jak słucham tych wrzasków... anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaśmin sąsiedzki, ale go kocham jakby był mój. A bez ma się świetnie, tylko ta podpierająca gałąź traci czerniejące zawiązki listków, ale to było do przewidzenia.
   Co do Dudy, to nie wiadomo, czy do nas krzyczy, czy na nas... Mam nadzieję, że jego wrzaski niedługo się skończą!

   Usuń
  2. Trzymam kciuki, nawet babcia D. zapytała na kogo głosujemy ;) W tej materii ma swoje zdanie i kojarzy!!!

   Usuń
  3. Pilnuj, żeby dobrze zagłosowała! ;)))

   Usuń
 15. mnie ten zwierzaczek wygląda na pandę małą, zwaną też pandką rudą, kiedyś uważano, że jest spokrewniona z bardziej znaną medialnie pandą wielką, ale zmieniono zdanie, teraz naukowo klasyfikuje się ją jako bliższą szopa...
  co do wyborów to decyzję mam podjętą i mało się zajmuję tymi sprawami, chyba że coś ekstra nowego się wydarzy nadzwyczajnego, ale to wiadomo... tyle tylko, co gdzieś tam rzucę okiem do jakichś newsów, coś tam wpadnie do ucha i na tym koniec...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już druga taka opinia. A zwierzaczek przeuroczy!
   Cały czas aktywnie kibicuję Trzaskowskiemu! Po.ba.s. :))

   Usuń
 16. wskrzeszonych ewangelistów już mamy...
  a to na Jasnej Górze jak nazwać?
  Cuda, panie, cuda...

  bez, jaśmin i piwonie - moje ulubione!

  a ten stworek to panda ruda na mur! Słodziak.

  Od jutra odliczamy!
  Hej, szable w dłoń!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie to towarzystwo religijne. Ale- jak powiadają- jak trwoga, to do Boga !

   Bez, jaśmin i piwonie- moje też! :))

   Jeszcze tylko tydzień! Już chyba żadnej gminy nie wyłączy z normalnych wyborów?...

   A rudzielec przytulaśny! ;))

   Usuń