15 sie 2016

Małe polityczne poletko

Dobrze, że nie prowadzę typowo politycznego bloga a tylko od czasu do czasu jakąś wrzutkę zrobię, bo bym się na śmierć zapracowała, pisząc regularnie notki. 
Każdego dnia coś się dzieje. Coś, co należałoby skomentować. Ostatni news to aukcja koni arabskich w Janowie  i oczywiście ogłoszony ogromny sukces. Po cichu mówi się o podbijaniu ceny w trakcie jednej licytacji, ale kto się do tego przyzna?... Licytację się powtórzyło i tyle! ;(

Macierewicz odznaczył złotym medalem swojego rzecznika prasowego i za nic sobie ma obowiązujące w tym zakresie prawo. A co z wcześniejszym  młodziutkim kanadyjskim doradcą?? W tej sytuacji jemu się medal też należy jak psu zupa! Ponadto proponuję Virtuti Militari dla JK- tak dzielnie walczy na wszystkich miesięcznicach, że drzazgi ze sztandarowych drzewców lecą. A i z przydziałem tegoż orderu problemów przecież nie będzie, bo pAD skompletował już kapitułę typu sami swoi- i po problemie. Dostanie każdy wedle zapotrzebowania, byle był ich. Obwieszą orderami wszystkich pisowskich wyznawców. Będą dzwonili jak rosyjscy wojskowi na paradzie.

No, cóż. Takie czasy, niestety, przyszły. 
Nic już nie jest ważne, nic już nie jest święte, wszystko się dewaluuje, króluje kłamstwo i zaprzaństwo. Szkoda Polski!

15 komentarzy:

 1. Oj Babciu, naprawde szkoda naszej Ojczyzny. Przekraczaja kolejne granice, wmawiajac wszystkim o innych pogladach, ze sa Nie-Polakami lub zdrajcami Narodu. Wiekszej ignoracji i buty wladzy jak odznaczenie pana Miskiewicza to nie widzialem dawno. Ale pewnie niedlugo znow mnie niemile zaskocza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorą się do drukowania wyroków TK. Oczywiście wybiórczo! To się w głowie nie mieści!
   Szwindel na aukcji koni- już się o tym głośno mówi...
   Teraz 3 lata za "polskie obozy śmierci"... jak chcą to realizować? Toż to kpina i ośmieszanie prawa.
   Mało? A każdego dnia coś nowego, równie bezsensownego... szkoda gadać! :(((

   Usuń
 2. Gdybyś prowadziła typowo politycznego bloga, to dawno byś się wypstrykała z tematów, bo tak naprawdę to jest w kółko to samo: arogancja władzy, pazerność władzy, zakłamywanie historii, niszczenie dorobku nas wszystkich. To jest wałkowane do znudzenia. I tak naprawdę to dramatyczne wcale nie jest to, co PiS robi. Dramatyczne jest to, czego inni nie robią. W tym momencie tak naprawdę nie ma w kraju opozycji. Żadnej. Nie ma pomysłu na rządzenie, nie ma pomysłu, który można zaproponować wyborcom, a chyba dla wszystkich jest jasne, że powrotu do tego, co było już nie ma. Wszystkie partie drepczą PiS-owie po piętach i tańczą tak jak im Kaczyński zagra. Zero własnej inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie -najgorsze jest to czego nie robi opozycja co skutkuje tym, że nadal część społeczeństwa wierzy w "dobrą zmianę" albo uważa "co mnie to obchodzi?"

   Usuń
  2. Arogancja ta sama, czyny ciągle nowe. Może to deptanie po piętach i utrudnianie życia też jest jakąś metodą opozycji. Może to coś da?
   W którymś momencie potrącane kamyczki ruszą lawinę. W każdym razie dobrze jest przynajmniej tak myśleć...

   Usuń
  3. @Makowka9:
   Ta część społeczeństwa tak długo będzie wierzyła, aż na własnej skórze doświadczy skutków lub przestraszy się społecznego gniewu, bo przecież taka opcja też jest moążliwa, choć w tej chwili wydaje się jeszcze mało prawdopodobna.

   Usuń
 3. jesienna:
  Ja nawet dziś byłam daleko od telewizora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Nie oglądałam żadnych uroczystości. Zaczynam odczuwać rodzaj alergii na patriotyzm historyczny.:((

   Usuń
 4. Brak słów i "tylko koni żal".
  Na facebook'u cytowano jakąś rozmowę, chyba w TVN24, podczas której ktoś informował z jakiej rodziny wywodzi się "poległy" LK. Zaczęło się od Mieszka... Jak czytam takie wiadomości, zastanawiam się czy to żart? czy kolejna szokująca prawda? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PiS już tak się zapędził w różnych wypowiedziach, że nawet śmiać się już nie chce, bo człowiek czuje się trochę tak, jakby się śmiał z niepełnosprawnego, który się poślizgnął na skórce od banana. :((

   Usuń
 5. Aj tam, się przeprowadziwszy udatnie (po raz fafnasty) do stolicy, byle co mnie nie rusza ;-)
  Pozdrawiam z Mordoru (bo w pobliżu Domaniewskiej rezyduję teraz!).
  Uściski!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję udanej przeprowadzki! Widzę, że dobry humor Cię nie opuszcza. I tak ma być! Serdeczności i uściski dla Ciebie- zuch dziewczyna! :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Najnowszy news, wszczęto śledztwo przeciwko prezesowi Rzeplińskiemu. Masz rację człowiek ledwie nadąża.
  Myślę, że PiS liczy na zmęczenie i zagubienie opinii publicznej.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzywdy mu chyba nie dadzą rady zrobić, ale krwi mu tym podszczypywaniem napsują...

   Usuń