26 lis 2020

Trybunał Stanu?!...


 Co pewien czas słyszę, że ten, tamten czy ów stanie kiedyś przed Trybunałem Stanu!

A mnie aż się bebechy przewracają!!! 

Bo brzmi to pięknie i uroczyście, niemal jak powrót praworządności i sprawiedliwości, tyle że tak na zdrowy chłopski rozum widzę w tym zero najprościej rozumianej sprawiedliwości, bo NAPRAWDĘ NIE O ODWET TU CHODZI  A O NAJZWYKLEJSZĄ SPRAWIEDLIWĄ OCENĘ TYCH TRAGICZNYCH DLA POLSKI RZĄDÓW!! 

I Trybunał Stanu niczego tu nie załatwi, bo- jak mniemam- to tylko wydmuszka, trochę jak pogrożenie palcem bandziorowi, który skopał i poturbował właścicieli domu po okradzeniu ich z całości dorobku życia. I niby taki gest właśnie ma wystarczyć?... Ma zrównoważyć krzywdy materialne i moralne?... NAPRAWDĘ??!!!

Czy ktoś wie, kto zasiada w takim Trybunale i czy w ogóle kiedykolwiek zasiadał? Pytam, bo po prostu takich przykładów nie pamiętam! Dobrze. Zakładając, że idea jest piękna i słuszna, to jakie mogą być kary dla delikwenta stającego przed tymże wysokim gremium? Upomnienie?... Może upomnienie na piśmie z wpisaniem do akt?... Nie żartujmy! Wyrok będzie surowy! Zakaz zajmowania stanowisk państwowych przez 5lat? 10? może nawet dożywotnio?...

I naprawdę nikomu nie zgrzyta ta wściekła dysproporcja między winą i karą?!... Tak ma się zakończyć rozliczenie całokształtu rządów pisu, które zburzyły nasz wspólny dom- do samych fundamentów??!!

Nie jestem /i chyba nigdy nie byłam/ mściwa, ale wydaje mi się, że jeśli obecnie rządzący dotkliwie nie odczują osobistych konsekwencji własnych działań, to tak naprawdę kiepska przyszłość przed nami. I lepiej by było, żeby surowy acz sprawiedliwy wyrok wydały niezależne i niezawisłe sądy niż... gniew ludu.

Ale na sprawiedliwy osąd i rozliczenia jeszcze jest czas. Teraz wystarczy uprzytomnić sobie, jak wiele tracimy jako społeczeństwo każdego dnia i jak stosunkowo łatwo dałoby się poprawić sytuację, gdyby tylko...


No!

A jutro piątek, piąteczek, piątunio! Udanego weekendu! I zdrowia!! ;)

21 komentarzy:

 1. Tyle gróźb i pogróżek już padło z obu stron barykady, ze zrobiło się z tego wyrażenie wytrych.
  Ale skoro Pis i prezes boją się kobiet i myślącej młodzieży, to jest światełko w tunelu:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed babami prezesa ponoć w kamizelce kuloodpornej wywieźli gdzieś , gdy szły pod willę prezesa . A gdyby to szli młodzieńcy dajmy na to w sprawie obowiązkowej antykoncepcji dla mężczyzn ? No to już chyba trzebaby na księżyc wypie***** nie ? Azalia17

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale przed gniewem wszystkich nawet na księżyc nie ucieknie. Znajdą go wszędzie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trybunal to za malo, oni powinni stanac przed zwyklym sadem, dostac dlugoletnie wyroki wiezienia i przepadek calego mienia (tego na zony przepisanego tez, a moze przede wszystkim). I jesli Polacy nie zmobilizuja sie PRZED polexitem, to potem bedzie na wszystko za pozno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam. Ale jeśli się w porę ogarniemy , to do polexitu nie dojdzie i wszystko powoli da się naprawić.

   Usuń
 5. Gadanie, jojczenie, narzekanie i inwektywy im nigdy nie zaszkodzą, bo "mają to gdzieś" i mają policyjne pali. Poza tym gardzą słabszymi, skłóconymi, ogłupionymi i ogłupiałymi. Starczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że Ci się to nie podoba. Masz jakiś inny pomysł? Bo ja już jakieś przetestowalam i chwilowo, niestety, pozostało mi tylko jojczenie.

   Usuń
 6. Panowie są przeciw jojczeniu to za czym są ? Bo na ulicach ich nie ma zbyt wielu , wiem bo chodzę . azalia17

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzień dobry

  Trybunał Stanu to taki papierowy tygrys...

  Przez 30 lat wolnej(?) Polski nie zdarzyło się, żeby kogoś (kogokolwiek) skazano za przestępstwa polityczne!

  Dlatego ZAMIAST wygłupiać się z jakimś TS lepiej sięgnąć po stare, sprawdzone przepisy KK.
  Zwłaszcza Art. 127 ma tutaj zastosowanie.
  Zapewniam, że działania zorganizowanej grupy przestępczej, dla kamuflażu nazwanej prawo i sprawiedliwość, wypełnia ustawowe przesłanki zastosowania tego artykułu!
  Art 127 KK
  Zamach stanu
  § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  Oczywiście WARTO uświadomić bardziej światłych członków w/w organizacji przestępczej, że TYLKO czynny żal może ich uratować przed dłuuugoletnią odsiadką (to jest jakaś szansa dla mniej zdemoralizowanych przestępców).

  Art. 131. Czynny żal sprawcy przestępstwa przeciwko RP
  § 1. Nie podlega karze za usiłowanie przestępstwa określonego w art. 127 zamach stanu § 1, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP § 1 lub w art. 130 szpiegostwo § 1 lub 2, KTO DOBROWOLNIE poniechał dalszej działalności i UJAWNIŁ wobec organu powołanego do ścigania przestępstw wszystkie istotne okoliczności popełnionego czynu; przepis art. 17 dobrowolne odstąpienia od przygotowania § 2 stosuje się odpowiednio.

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Krzysztofie! Dzięki najserdeczniejsze za bardzo istotny komentarz. Mam nadzieję, że ewentualny zabłąkany tu zwolennik pisu po przeczytaniu Twoich wyjaśnień nie tylko zastanowi się nad sobą, czy warto inwestować w tak karkołomną i moralnie obrzydliwą sprawę, ale i przekaże informacje dalej. Raz jeszcze bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam.
  P.s. Ja opieram się na intuicji, Ty potwierdzasz to konkretami- i to jest cenne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Matyldo, nie licz na to, że zrozumie jak się nawet zabłąka. Oni są zaimpregnowani na wszystko co nie jest nimi. A dzisiejsza ciekawostka to, uwaga: Pinokio znawcą Unii, ha ha ha! anka

  OdpowiedzUsuń
 10. Aniu! Jak powiadają: wiara czyni cuda! Więc kto wie...
  Pinokia i całej tej grandy staram się nie słuchać. Za to dość długo słuchałam relacji z Senatu- podsumowywali akcje policji... A rano słuchałam profesora Sadurskiego. Nie patyczkuje się w określeniach. Dziś podsumował zdrajców narodu.
  Głośno się o tym wszystkim mówi... a efektów, niestety, nie ma. Jeszcze nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miało być: pinokio zbawcą Unii! Cholera mnie przez ten telefon weźmie!
   Też słuchałam i mądrych ludzi i pana niedorzecznika ze stolecznej ☹ nikt z zaproszonych rządzicieli nie raczył się pojawić w Senacie! anka

   Usuń
  2. Jak zauważyłaś, tez się zmagałam z literówkami!;((

   Usuń
 11. Kaczyński i jego spółka wzięli Polaków za zakładników i robią co chcą. Ja jestem za głupia na to, żeby zrozumieć, jak można było uwierzyć takiemu Dudzie, Kaczyńskiemu, Morawieckiemu czy Ziobrze. Na szczęście jeszcze nie udało się im całkowicie zawłaszczyć sądów i kobiet i w tym widzę nadzieję. Jeżeli Polacy się nie zmobilizują i nie utworzą jakiegoś mocnego ruchu obywatelskiego, to żadne Trybunały nic nie dadzą. W ludziach jest potencjał, ale jest on przez obecną opozycję marnotrawiony. Miałam ciekawą rozmowę ze znajomą, która podśmiewała się ze mnie, jak chodziłam na manifestacje w obronie TK i sądów. Teraz pieje z oburzenia, że PiS w ogóle nie liczy z ludźmi. A dlaczego miałby się liczyć, jak część społeczeństwa kupił, a reszcie nie chciało się stanowczo sprzeciwić, gdy był na to czas? - zapytałam, bo dobrze pamiętam, co wcześniej mówiła. Wygląda na to, że Polak głupi i przed szkodą i po szkodzie. Skończyłam rozmowę, bo nie lubię obrażać ludzi jak nie muszę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cały problem w tym, źe gdy protestowali starzy, to młodzi nie byli zainteresowani, gdy protestowali przedsiębiorcy, to rolników to nie obchodzili a gdy rolnicy wyszli na ulice, to taksówkarze mieli w d...
  Poszczególne grupy łatwo rozgrywać albo spacyfikować... Gdyby ruszył cały naród, to ta sitwa inaczej by gadała!

  OdpowiedzUsuń
 13. Za chwilę się wkurzę do białego- znowu błąd!!!
  Nie obchodziło!

  OdpowiedzUsuń