17 lis 2020

Jest mi wstyd!

 

Od kilku lat czuję się poniżona i upokorzona. Jest mi zwyczajnie wstyd za mój rząd.

Nie jestem politologiem i słyszę, że te prawdziwe decyzje zapadną w grudniu a teraz to jedynie sygnał.

Sygnał czego? Że nie chcemy być traktowani jak praworządny kraj, bo zresztą przestaliśmy nim już być??! I żadne wielkie słowa o wstawaniu z kolan tego nie zaklajstrują, żadna szóstka teoretycznych sprawiedliwych nie przekona mnie, że to dla dobra kraju, bo to żadnym dobrem nie jest!! A przeciwnie- to szkodzi nam wszystkim. I nawet nie o pieniądze tu chodzi a o wspólnotę, o solidarność, o siłę zjednoczenia, o wspólną dbałość o przyszłość! 

To naprawdę takie trudne do zrozumienia?!!

Ale widocznie jest, bo 30% poparcia nadal ma PiS! Ten sam PiS, który zniszczył praworządność, ten sam PiS, który miota się od ściany do ściany, żeby wyborcy mieli wrażenie, że panuje nad epidemią, ten sam PiS, który wyprowadził na ulice tysiące rozwścieczonych Polek i ich najbliższych, przerażonych religijnym fanatyzmem zalewającym kolejne obszary społecznego życia, ten sam PiS, który przedkłada fałszywą propagandę ponad działanie na rzecz wspólnego dobra...

Znowu czuję się zmęczona, upokorzona, bezradna...

Jeszcze nie bezsilna, bo wszystkie siły wygrzebię, gdy zobaczę, że jeszcze gdzieś... coś...że do czegoś mogę się przydać.

Przepraszam, Europo! :((


 

34 komentarze:

 1. Matyldo, tak strasznie mam dosyć tego syfu... Chciałabym uciec na inną półkulę (mózgową). Dzięki, że walczysz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to za walka, Słonko?...Tyle, że się swoimi frustracjami podzielę!
  Jak zdrówko? Bardzo rzadko u siebie piszesz... a ja codziennie zaglądam.;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tylko pis jest winien tej katastrofy i wstydu na caly swiat, rowniez kosciol miesza sie do polityki i wzamian za poparcie politykow (czytaj: zmuszanie wiernych do glosowania na te walsciwa partie oraz obrzydzania rywali) dostaje od nich niemala kase. Reka reke myje, a narod coraz bardziej podzielony. Zaloga pis w pelni zdaje sobie sprawe z tego, ze krok w tyl znaczy dla nich wiezienie, zrobia wiec wszystko, zeby tej wladzy z rak nie wypuscic, wszystko jedno jakim kosztem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda! Ale przyjdzie kiedyś rachunek do zapłacenia i nie będzie on mały. Tylko nie wiadomo, kiedy do tych rozliczeń dojdzie. Mam nadzieję, że nie dojdzie do bratobójczych walk. A pokojowo - kiedy? Dobrze byłoby mieć choć jakieś maleńkie światełko na horyzoncie...
   Tymczasem wspierajmy się nawzajem, że ... "jeszcze będzie ..."

   Usuń
  2. A ja zamieszam- nie tylko PiS, Kościół, ale i opozycja są odpowiedzialni za to całe zło. PiS i Kościół-wiadomo, a opozycja, bo tylko mówi, krytykuje, a nie potrafi nic konkretnego zdziałać. Już powinna poderwać ludzi do masowych protestów. Zachowuje się jak panna- chciałaby i boi się. Za nią też jest mi wstyd.
   Zdrowych dni:)

   Usuń
  3. Nigdy nie należałam do symetrystów w obciążaniu winą za obecny stan opozycji na równi z rządzącymi, więc i teraz pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Opozycja swoje błędy popełniła wcześniej, teraz już niewiele może naprawić.
   Minimalna przewaga w Senacie to za mało.A wyciągnąć ludzi na ulice? Trzeba mieć ogromne poparcie a oni go nie mają. Zresztą kobiety wyszły. Masowo! I co? Jak dotąd- rząd się cały czas trzyma i robi, co chce.
   Zdrowia, Jaskółko!

   Usuń
  4. Masz racje, Jaskolko, czlowiek jakos tak zwykl pomijac opozycje, bo widzi w niej nadzieje, idealizuje, ale i ona ponosi duza czesc winy za cala te sytuacje. Ale i BBM rowniez ma racje, pis zbudowal przez te lata mocny aparat represji, nie cofa sie przed niczym, jak wiemy, a do wielkiej rewolucji jest za malo chetnych, w przeciwienstwie do gotowosci "obroncow" tego chorego systemu.

   Usuń
  5. Nie jestem symetrystą, po prostu widzę, że jakaś niemoc ogarnęła opozycję. Pamiętam lata 80te i ciut wcześniejsze. Opozycja, to była OPOZYCJA, zrywała równo od wszystkich, ale parła do przodu. A ta to jakaś ni płona, ni słona. Właśnie, opozycja nie ma poparcia- to jest skutek, przyczyna? Bo jakoś nie kwapi się do popracowania nad tym. Mam wrażenie, że jej dobrze na ciepłych posadkach w Sejmie i Senacie. Tak, błędy opozycji mszczą się dzisiaj na nas.
   Pantero,za PRLu też był straszny aparat opresji. Nie wiedzieliśmy o tym, bo nie mieliśmy takiego dostępu, jak dziś, do informacji. Ale pałowanie, sadzanie na dołku, ścieżki zdrowia, izolatki więzienne, godziny przesłuchiwań, sadzanie na nogach od krzesła.... tak, wtedy to się działo.
   Jakoś to wszystko ze strony polityków opozycji oklapło, tylko kobiety, młodzież i męscy zapaleńcy próbują coś wywalczyć. Gdyby mieli poparcie ze strony polityków, takie prawdziwe, idziemy razem, robimy rewoltę, a nie czcze gadanie Budki na iluś tam konferencjach, to może....
   Zdrowia dziewczyny

   Usuń
  6. Mam wrażenie, że dziewczyny ze Strajku Kobiet nie tylko nie oczekują poparcia ze strony polityków, ale wręcz się od nich izolują. Tak to przynajmniej widzę. Ale może się mylę.

   Usuń
  7. Chyba się nie mylisz, ja też odniosłam takie wrażenie, ale jakoś tak wkurza mnie ta stagnacja opozycji.Myślę, że kobiety postawiły na młodzież, na to pokolenie, które nie ma żadnej traumy i potrafi powiedzieć NIE. W każdym razie bardzo, bardzo chce, by to wszystko rąbło z hukiem i zaczęło coś dobrego się dziać.

   Usuń
  8. Stagnacja opozycji to gromadzenie list pisowskich afer i planowanie, co i w jakiej kolejności przeprowadzić, żeby można było wrócić do normalnego funkcjonowania państwa po odsunięciu pis od władzy. Są to działania ważne, ale mało widowiskowe i stąd prawdopodobnie wrażenie, że opozycja nic nie robi. A w sejmie wszelkie inicjatywy są utrącane, bo przecież koalicja ma większość. Jedyna szansa, że sami się pozagryzają w walce o schedę po prezesie, któremu wyraźnie wiele spraw wymyka się z rąk.

   Usuń
 4. Rozumiem Twoją frustrację, bo także ją czuję. Niestety zabobon sprzężony z rozdawnictwem na razie wygrywa. Ale czujmy wstyd tylko za swoje grzechy, nie wszyscy Polacy są pisowi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzisz, Moniko, tylu mądrych ludzi w kraju a nieuczciwi głupcy rządzą. Trudno się z tym pogodzić...:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe co powiedzą ci ktorym nie podobały sie hasła, /na demonstracji kobiet/ "je.....ć pis" czy całkowicie dla wiekszosci "suwerena" niezrozumiałe "Anuszka olej rozlała" na grozne hasło "poczekajcie az zsynchronizują sie nam okresy"
  Zonaci zrozumieją kawalerowie troche mniej,Chyba?? A Prezes ???
  https://www.gazetaprawna.pl/galerie/1494805,duze-zdjecie,4,strajk-kobiet-srodowe-nocne-protesty-w-warszawie-zdjecia.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, nie bardzo wiem, co chciałeś przez to powiedzieć.

   Usuń
  2. Co powiedzą ? Nic . Bo skoro komuś źle na uszy działa jebać PiS , to tym bardziej będą cicho gdy nas z Uni wypierd...ą . Można mieć wrażliwe uszy , ale są rzeczy ważne i ważniejsze . A ważniejszą jest jebać PiS a nie święte oburzenie na nie owijajace w bawełnę hasła . A Hasło z synchronizacją bardzo mi się podoba . :) azalia17

   Usuń
  3. Jest w porządku. Zebrałam w internecie całkiem sporo haseł z protestów z różnych miejscowości . Niektóre- rewelacyjne, większość- bardzo celne, dowcipne, super!

   Usuń
 7. Znowu jakieś cyrki! Odpowiedziałam jako anonimowy i zupełnie nie wiem, dlaczego...

  OdpowiedzUsuń
 8. To ostatnie zdjęcie mówi wszystko, podpisuję się także!

  OdpowiedzUsuń
 9. Co tu jeszcze, Jotko, więcej można powiedzieć... żal, wstyd,gniew!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja myślę, że to początek końca PiS-u. A może mam tylko taką nadzieję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie początek, tylko droga do zakończenia może być całkiem odległa... Oby nie!

   Usuń
 11. W latach 2010-2012 mieszkałam w Niemczech.Ze względu na pracę męża obracalismy się międzynarodowym towarzystwie. Jacy byliśmy dumni kiedy pytano nas skąd jesteśmy, odpowiadaliśmy, że z Polski. I wszyscy chwalili nas, że idziemy dobrą drogą, że się bardzo szybko rozwijamy, że stoimy na czele byłych demoludów. Teraz mieszkam chwilowo daleko i dalej mam kontakt z ludźmi innych narodowości i wcale nie jestem dumna z kraju mojego pochodzenia. Wcale. I zazdroszczę Amerykanom, że okazali się mądrzejsi i widzę na ich twarzach ulgę. My ciągle zyjemy na głebokim wdechu:)))
  Mimo wszystko pozdrawiam słonecznie i niezwykle gorąco:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Amerykanie mają przed sobą jeszcze całkiem sporo trudnych dni a i objęcie władzy przez nowego prezydenta bynajmniej nie gwarantuje spokoju. Ale masz rację- naród się wypowiedział i wypowiedział się mądrze i tego też im zazdroszczę. Ale ten farbowany pajac podzielił naród tak, że powrót do spokojnego życia też prosty nie będzie. Popatrz ile zła może przynieść ze sobą władza jednego zdeprawowanego człowieka...
  Serdeczności dla Ciebie. Zdrowia i dużo nadziei. Jeszcze będzie przepięknie! :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Opozycja może nie jest lotna , ale punktuje i zbiera co trzeba . Zamiast grzecznego Budki przydałby się Frasyniuk bis - młodszy ale z tym samym wygarem , odwagą i determinacją. Azalia17

  OdpowiedzUsuń
 14. Matyldo, teraz pie×××y pinokio oszukaniec i po prostu słów mi brak. Po tysiackroć ××××× ××× !
  anka

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyszłam, nie mogłam słuchać, nie dałam rady !!!!
  ***** ***!!
  Oj, Aniu! Słów mi brakuje! Trzymajmy się jakoś...

  OdpowiedzUsuń
 16. A co znowuż Pinokio jakieś dyrdymałki opowiada ? azalia 17 Co by nie opowiadał 603 osoby covidowo wyzioneły ducha ...ale im się stabilizuje kurna ....

  OdpowiedzUsuń
 17. Kaczor dostał ataku..... przydałoby mu się kaftan założyć.
  Też myślałam, że potrzebujemy kogoś takiego jak Frasyniuk, albo Wałęsa z czasu strajków stoczniowych. Nie musi być żaden inteligent, Myślałam o Hołowni, ale młodzi by go chyba nie zaakceptowali. Dopóki nie będzie lidera z ikrą wszystko się będzie rozłazić. Oni do manifestacji się przyzwyczaili , zaczynają je traktować jak stałą urodę ulicy.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Marta Lempart?... Energii jej nie brakuje ani inteligencji. I ma w sobie to coś! Może to właśnie nasz czas- kobiet?! Kopernik była kobietą!! Baby górą !!:)))
   Serdeczności.:)

   Usuń
 18. Już czytałam, że to psychopata... zresztą widać.
  A otoczenie wykorzystuje swoje 5 minut wiedząc, że nie ma przed sobą świetlanej przyszłości.
  ***** ***!!!!
  Tyłu chłopa na młodzież i kobiety, siła i gaz,i naziole z kijami! anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie śpisz, Słonko? Dziękuję za smsa! Niesamowita jesteś!! :))) Roześlę go tak daleko, że się zdziwisz!😍😘😘😘

   Usuń