4 kwi 2020

Wara od Konstytucji!!

Kiedy słyszę, że PiS czegoś nie może, żeby nie naruszyć Konstytucji, to normalnie drgawek dostaję!!
Traktują tę Konstytucję zgodnie z własnym zapotrzebowaniem: jak im pasuje, to się na nią powołują - jak im nie pasuje, to bez najmniejszej czkawki mogą ją potraktować jak rolkę papieru toaletowego a to, co im potrzebne, załatwią najzwyklejszymi ustawami. I zawsze znajdują cwaniaków /często nawet z naukowymi tytułami/, którzy chętnie zaświadczą o zgodności wyrychtowanych na kolanie bzdur z ustawą zasadniczą.
Kłamią już chyba nałogowo, bo żaden się nawet nie zaczerwieni, tak przywykli do pisowskiego przekazu, że  białe jest czarne - i odwrotnie!
To się po prostu w głowie nie mieści!!!


Otóż Gowin wymyślił sobie, że dodadzą w Konstytucji zapis , który by pozwolił Dudzie popodpisywać wszystkie pomysły Kaczyńskiego jeszcze przez następne dwa lata!
Niedoczekanie!!!
Wpuścić lisa do kurnika! Nie wolno im ufać! Im- NIGDY!!!


Ale prą do tych wyborów nieprzytomnie- bez opamiętania!

Mają świadomość, że rzesze wyznawców mogą dość skutecznie stopnieć po dwóch czy trzech miesiącach, bo choć naród jest naiwny jak dziecko i da sobie wmówić różne niebywałe rzeczy, to jednak całkiem głupi nie jest i w którymś momencie naocznie się przekona, że - król jest nagi! A wtedy- klękajcie narody!! Może być niewesoło!

No i wygląda jednak, że ostatecznie zdecydują się na wybory korespondencyjne- dla  w s z y s t k i c h  obywateli. No wyobrażam sobie, jaki się cyrk zrobi!!
Nie szkoda naszych pieniędzy na takie bezsensowne zabawy??!
Na leczenie nie ma, koronawirus szaleje, ludzie pomagają  jak mogą a tu- lekką ręką kolejne miliony w błoto pójdą! :(


TO TAKI WŁAŚNIE JEST NASZ KRAJ DLA SWOICH OBYWATELI ??!
To rząd   tak właśnie dba o służbę zdrowia? Tak dba o nas?? :((

50 komentarzy:

 1. Zakładając, że dojdzie do wyborów korespondencyjnych, zapytam (za prof.Flisem - socjologiem, politologiem): ciekawe, jaką cenę osiągną rozesłane karty wyborcze na... Allegro;)

  (a tak na poważnie - jestem przekonana, że w maju wybory nie odbędą się!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem! Mam w głowie młyn! Co politolog, to inaczej gada! :((

   Usuń
 2. Szykuje się zmiana władzy. Ja już ją czuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybory mają być:
  1. powszechne - to nie wymaga wyjaśnień.
  2. równe - jak wyżej.
  3. bezpośrednie - na konkretnego kandydata [tu oszukańczy PiS wystawa DWÓCH FIGURANTÓW - niejakiego A. Nijakiego pseudo "Długopis"]oraz "niezależnego" Marka Jakubiaka, który "ze zdziwieniem" dowiedział się od dziennikarzy, Ze PiS zbierał dla niego podpisy poparcia.
  4. TAJNE [dlatego w "korespondencyjnym mam podać IMIĘ - NAZWISKO - PESEL i ADRES ZAMIESZKANIA].

  "Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten w którym mieszkasz, nocą..
  .......................
  i kolbami w drzwi załomocą" [Broniewski]...
  To powiemy - O! Taaakiego wała ! [Słowa A. Waligórski - wykonanie A. Zaorski - Festiwal Piosenki Prawdziwej - 1981 r.].

  OdpowiedzUsuń
 4. To jedna wielka farsa! Ale wyglada na to, że oni traktują ją serio i z niebywałą determinacją. Tylko, żeby skały s...ły, to nie ma prawa się udać!
  A piosenkę pamietam doskonale! Kiedyś się te piosenki na kasety nagrywało! I odtwarzało potem niemal bez przerwy! Takie narodowe odreagowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mysle, ze wuc ma inny plan. On zaczeka na koniec kadencji Gersdorf, bo gdyby teraz oglosil stan wyjatkowy, jej kadencja uleglaby automatycznemu wydluzeniu. Potem wsadzi do SN swojego czlowieka i oglosi stan wyjatkowy, a co za tym idzie, odlozenie wyborow na inny termin. Dlatego teraz zwleka i kombinuje z glosowaniem korespondencyjnym, na ktore nie godzi sie poczta, a ludzie nie wierza w ich uczciwosc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ma sens! I możesz mieć rację! SN to dla pisu łakomy kąsek, bo znowu wszystko "prawnie" zaakceptuje, podobnie jak obecny TK.
   TK, SN i własny prezydent- i pełnia władzy! Nie sądziłam, że takiego przewrotu dożyję! :((

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Oj, Dew! Czasem aż mi dymi pod kopułą i rady sobie ze sobą nie daję! :(

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. A może to jeszcze da się zatrzymać?!... Tylko kto to zrobi, kiedy i jak??!!... :((

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Gosiu! Kochana jesteś! Zawsze mi coś podrzucisz na otarcie łez. A Obywatele RP- to prawdziwi bohaterowie! Tyle czasu, tyle wysiłku, tyle odwagi! Nie mam skali dla słów uznania. Raz jeszcze dziękuję!

   Usuń
  2. I ja dziękuję za ten link, wspaniali ludzie.

   Usuń
 9. Pomijając wszystko inne - pieniądze teraz potrzebne są na inne, ważniejsze sprawy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to! I to jest dla mnie wręcz gorszące! Ludzie potracili prace, zakłady pracy upadają a ci sobie igrzyska wymyślili! Co za obrzydliwy cynizm!!

   Usuń
 10. Czy mogą jeszcze byc wątpliwości jakiekolwiek, kto kazał lądować w Smoleńsku? Tam "tylko" ponad 90 osób, teraz - miliony, bo pantakchce! Nie wezmę udziału w tej tragifarsie reżyserowanej przez psychopatę i jego sektę. Niech się wybierają i zarażają. Nadzieja, że Marszałek Senatu przytrzyma na chwilę to szaleństwo. anka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było jasne od początku i teraz jest jasne!
   Ja też nie będę głosować. Może bojkot będzie bardziej dotkliwy niż zagłosowanie przeciwko, tym bardziej -że sfałszowanie wyników jest prawie pewne!

   Usuń
 11. Jeszcze moment a ujrzysz w TVP Kaczyńskiego, Sasina, Gowina i innych z tzw"wierchuszki" w gustowne t shirty z napisem "KONSTYTUCJA"
  Przecież to szulerzy zmieniający w trakcie i ciągle, zasady gry.Raz ta karta jest starsza a ta "bije"
  Dawniej po świątyniach dziś ciszej po domach tych z PIS usłyszysz chóralne "Łojczyznę dojną zachowaj nam panie"
  Tak czy siak mamy przesr.Nawet tzw "nieposłuszeństwo obywatelskie"oprócz demonstracji w tym przypadku nic nie znaczy.
  Przecież wystarczy reprezentacja tych co doją.Oraz wszystkich pociotków i ich rodzin co wreszcie dostali liczne a cieple posadki w spółkach skarbu państwa a urzędach bankach by głosowanie uznać za ważne i by zwycięzca był tylko jeden.
  Zapomnieliśmy już ze 18 % z całej liczby tych którzy oddali głosy/bo reszcie się nie chciało/ zapewniło im władze a i ciągłe powtarzanie i występowanie w "Imieniu Narodu" bo "suweren tak chce"
  PS
  Ciekawe co "suweren"wymyśli gdy w ramach demokracji /a jak/i walki z pandemią wprowadzą poprawkę i uchwalą nocą "Nakaz głosowania" pod rygorem kary w wysokości....? No i urną w drzwi załomocą?.
  Nie otworzysz drzwi, gdy przed nimi stać będzie zaniepokojona o twoje zdrowie"trójka wyborcza"
  A zaniepokojenie to przecież wystarcza do wyważenia drzwi.
  Jak zagłosuje i na kogo, suweren gdy dostanie pakiet wyborczy, w którym jest nie tylko karta do głosowania a z nią druga na której musisz własnoręcznym podpisem z podaniem Imienia i Nazwiska adresu nr PESEL potwierdzić 'akt głosowania"
  No i nie może przecież tak być, iż nowa akcja rządowa URNA + nie doszła do skutku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Błagam, przestań straszyć ! Sytuacja i bez tego jest wystarczająco groźna!

   Usuń
  2. Prawdę mówiąc mnie też taka scena przed oczami przemknęła... anka

   Usuń
  3. Piszesz
   "Błagam, przestań straszyć ! Sytuacja i bez tego jest wystarczająco groźna!"
   Straszyć powiadasz? Mozna tylko dzieci.
   Dorosły z jakim takim bagażem doświadczenia i rozumu,powinien wiedzieć widzieć i spodziewać się niebezpieczeństwa!
   By wiedzieć jak się zachować na przyszłość jakie podjąć z rozmysłem środki bezpieczeństwa.
   Nawet jak się ratować.Bo jest źle, bardzo źle I pod pozorem "by nie straszyć"by nie było paniki nie podaje się "suwerenowi" całej prawdy.Z rozmysłem i na zimno.
   Jak Ci napiszę.Płyniemy na "Titanicu" to znaczy ze straszę?
   Gdy Ci napisze iz
   Prawo pocztowe jest jedną z 59 ustaw, którą zmienia nowy projekt, skierowana w weekend do pilnych konsultacji międzyresortowych. Z projektu wynika, że rząd na dużą skalę chce upowszechnić tzw. przesyłki hybrydowe. W skrócie oznacza to, że Poczta Polska będzie masowo otwierać koperty, a następnie przesyłki skanować i dostarczać je elektronicznie" -
   "Nie ma to jednak dotyczyć przesyłek prywatnych??
   Projekt przewiduje, że miałoby to miejsce m.in. w przypadku postępowań administracyjnych, egzekucyjnych, karnych, karno-skarbowych lub w sprawach o wykroczenia, gdy przepisy przewidują doręczenie wezwań, zawiadomień oraz innych pism, od których daty doręczenia biegną terminy."
   To straszę czy tylko pytam
   Czy to jest "podgotowka" do przyszłych "głosowań korespondencyjnych"
   Wszak głosowanie tez zaliczyć można do"postępowań administracyjnych"A "suweren"przecież domaga się szybkiego podania wyniku wyborów.Nieprawdaż?
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. @Anka:
   Tfu! Tfu! Wypluń to natychmiast! :((

   @Wiesiek:
   Dalibóg, nie rozmawiasz z dzieckiem! Zagrożenie widziałam już wtedy, gdy ta ekipa obejmowała rządy. I nie tylko. Widziałam także spustoszenia po IV RP. Pisałam o tym od początku, bo obserwowałam, jak narasta znieprawienie. Powiedz mi, proszę, co innego mogłam zrobić poza pisaniem i uczestnictwem w protestach?... A co mogę zrobić teraz?! Jeśli wiesz, to powiedz, bo ja nie wiem!

   Usuń
  5. Szczerze nie wiem!!
   Nie zastanawiałem sie nad rozwiązaniami !! Bo to nie ja mam się zastanawiać, czy mam mieć siły i środki a mają je "nasi wybrańcy"pracujacy przecież dniami i nocami biorące nawet dodatkowe pieniądze /bo im sie należy/a którym służby męsko damskie i obupłciowe co rano zostawiały na biurkach raporty"Co w kraju i co u sąsiadów" Fachowcy podpowiadali co robić i jak zyc.I oni i tylko oni sa odpowiedzialni za to a nie my szaracy ratujący im dupy rożnymi akcjami wpłacając miliony w kilka dni by wspomóc służbę zdrowia. Bo oni juz nic w spiżarni nie maja.Nie wiedzą jak, to niech wyp...ze stanowisk Władze i decyzje dając ludziom mądrym i kompetentnym
   Jesli liczba zakażeń i zgonów,kwarantann będzie tak dalej rosła A wiemy, że zaraza paraliżuje całe oddziały szpitalne, a nawet całe szpitale. To analogiczne sytuacje będziemy mieli w elektrowniach, w wodociągach,u wywożących śmieci itp.
   Pytam czy rolnictwo jest dziś priorytetem numer 2 i czy podjęto juz konieczne są działania równoległe do wspierania służby zdrowia.
   Już dziś rolnictwo jest nie tylko dotknięte kryzysem, ale wykazuje pierwsze oznaki załamywania się cyklu produkcyjnego. Kłopotliwe niedobory mogą pojawić się niebawem, dramatyczne skutki pojawią się dopiero za kilka miesięcy.
   I nie choroby czy absencja paru a kwarantanny pracowników przetwórni oznaczają zamykanie ubojni, mleczarni i młynów. Konsekwencje są łańcuchowe.
   Powtarzam nie wiem I nie wiem jak się zabezpieczyć gdy nagle nie dostarczą nam wody prądu i gazu nie wywiozą śmieci.Czy taki scenariusz nie jest możliwy? Wiemy o jakichś innych działaniach rządzących
   Jak na razie to słyszę to, czym zajmuje się władza? Przygotowaniem do wyborów prezydenckich militaryzacją poczty i instrukcjami..... jak się obchodzić z ciałami zmarłych na koronawirusa.
   Czarno to widzę choc nie chciałbym.Mam nadzieje na to, ze ta "wyimaginowana wspólnota" co nam nic nie daje a i narzuca rodzaj żarówek Ta Unia co szmatę ma na sztandarach ratować nam będzie nasze d...sze
   I nie dla i do Ciebie to pisze ale dla tych "dobrozmienców" co to im się wydało ze chwycili samego Boga za nogi bo wreszcie dostali się do posad i pieniędzy Spółek Skarbu państwa bo im pozwolono "by sprawdzili się w biznesie"
   By rządzić trzeba mieć wiedzę!! By rządzić trzeba wiedzieć jak wykorzystać cały potencjał ludzki a nie
   tylko swoi bez wiedzy a nawet wykształcenia.
   Ze czarnowidze ?Chciałbym Ale wole wiedzieć z której strony w łeb mnie mogą walnąć.

   Usuń
  6. @Wiesiek:
   To i tak optymistyczny akcent, bo masz nadzieję, że d... sze nam uratuje UE. Ja i tu mam wątpliwości . Ta sama Unia, na którą ostentacyjnie się wypinany od ładnych kilku lat?...
   Nie wiem, z której strony dostanę po łbie. Już dostałam, bo swoim czasie lekceważono to wszystko, co było dla mnie ważne, bo nie doceniono skali i siły rozprzestrzeniania się fali zła ...
   Za mały żuczek jestem, by się temu skutecznie przeciwstawić a nawet, by to ogarnąć rozumem. :((

   Usuń
 12. Po trupach i do celu... Deptać przeszkody na drodze - to już chyba ich specjalność. Korespondencyjne wybory nie gwarantują tajności, ale co ich to obchodzi.
  Myślę, że brak określonego progu minimalnej frekwencji mocno ich zachęca...
  Dziwię się tylko, że nie obawiają się rzucać tymi swoimi propozycjami, nie wierzę, że nie wiedzą o tym, że można unieważnić wybory przeprowadzone niezgodnie z konstytucją.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wiedzą doskonale, tyle tylko że mają tę wiedzę gdzieś, bo liczy się tylko siła i bezwzględność.
   I chyba dlatego jest to takie przygnębiające!
   Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
 13. Pytanie do Wieśka mam!
  Czy fakt, że mam skrzynkę pocztową ( mieszkam na wsi) w pewnym oddaleniu, pozwoli mi udawać, że tam nie byłam, bom stara, boję się wirusów, itp, itd? Czy rżnąć przysłowiowego głupa? Staruszka samotna, zaczyna z wysokości schodów wywijać miotłą?
  A może .... juz sama nie wiem co, bo już nad tym przemyśliwałam, i póki co, wiem to , co przedtem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak przyjdą do domu?...Bo zdaje się, że i taka możliwość była brana pod uwagę...

   Usuń
  2. Fuscilaniedziela, kwietnia 05, 2020
   W Sejmie nie przeszło głosowanie korespondencyjne Wiec jak na razie masz kłopot z głowy.
   PS
   Właśnie wróciłem z zakupów w jednym z supermarketów.W godzinach dla "babci i dziadków".
   Jak przewiduje uprzywilejowane dla nas,prawo !!
   Dają tam jednorazowe rękawiczki,płyny dezynfekujące,. Ograniczają liczbę wózków sklepowych..
   /i słusznie bo to jedyna dziś metoda na tłumy.Nie masz wózka nie wpuszczą/
   Ściągając je ze spoconych rąk /te "jednorazówki"pomyślałem./
   Jesli ja po 20 min ich używania mam ich dosyć i mam spocone ręce ,jak się czują ci co nie tylko zmuszeni nosić te rękawiczki ale także maski i kombinezony ochronne i to długimi godzinami.Bo w nich muszą pracować.
   I mam prośbę,dla wszystkich o takie skojarzenia o takie myślenie.Bo nie każdy tak myśli, nie każdy tak potrafi kojarzyć.
   A wtedy pomyślcie ciepło o tych co takie 'zabezpieczenia"muszą ale to muszą nosić w pracy i to przez długie godziny.I przeklnijcie tych ssynów którzy przez długie lata odmawiali podwyżek ludziom służby zdrowia i ograniczali kwoty na jego ochronę.

   Usuń
 14. @BBM
  Ale ostatecznie - czy śmiałość, z jaką utytułowani cwaniacy rychtują opinie prawne na obstalunek Naczelnika Państwa powinna tak bardzo dziwić i oburzać, zważywszy na jak utytłanych okrągłostołowym kompromisem kolanach postpeerelowska ustawa zasadnicza powstała? A poza tym, czy zarzut utylitarnego traktowania Konstytucji powinien być kierowany pod adresem tylko jednej ze stron sporu?? I tu przychodzi mi na myśli epizod z 26 grudnia 1825 r., kiedy to na Placu Senackim w Sankt Petersburgu zrewoltowani przeciw carowi dekabryści nakazali podległym sobie sołdatom skandować: ''KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA''. A potem się okazało, że te proste mużyki myślały, że Konstytucja to imię żony wielkiego księcia Konstantego. Analogia może niezbyt ścisła, asocjacja dość odległa... :-)
  Dobrej niedzieli, nochnoy dozor

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Nochnoy dozorze!
   Różnimy się w poglądach na tak wiele kwestii, że nie bardzo rozumiem, jakie korzyści czerpiesz z odwiedzania mojego bloga. Zapewniam Cię, że swoje poglądy mam dość stabilnie poukładane, więc szkoda Twojego wysiłku. Ty mnie nie przekonasz, ja nawet nie zamierzam przekonywać Ciebie- a nie ma potrzeby się denerwować, więc po co?
   Ja też życzę Ci dobrej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. :)

   Usuń
  2. Уважаемый "nochnoy dozor"...

   Осел останется ослом,
   Хотя осыпь его звездами:
   Где должно действовать умом,
   Он только хлопает ушами
   Гавриил Романович Державин - "Вельможа".

   Oszczędzaj uszy, Anonimomonomanie...

   Usuń
  3. Oсёл? Почему бы нет? Спаситель въехал в Иерусалим на осле :-)
   nochnoy dozor

   Usuń
 15. To trzeba mieć fantazję i myśleć że każdy jest głupi. Po trupach do celu, ręce opadają. Ludzie zbiórki czynią dla szpitali, personelu, a oni rozwalają pieniądze ,wielkie pieniądze.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie fantazja, to bezwzględność w realizacji zamiarów.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 16. Dla mnie jest oczywiste, że PiS szykuje wielki przekręt z wyborami. Ta partia nie ma już żadnych hamulców i nic sobie z prawa nie robi. Jeśli prawo na coś nie pozwala, to takie prawo należy odpowiednio zmienić i dalej robić swoje - oto ich dewiza.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja czekam na wiadmosc, czy te wybory 10 maja beda, czy nie. Czy wybory nie przeszkodza w rozwoju pandemii, jak kiedys tak stwierdzone widzialam na memie.
  Trzymaj sie zdrowo BBM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna wielka niewiadoma. :(
   I Ty się trzymaj, Lucy! Serdeczności.

   Usuń
 18. to co sie dzieje w Polsce to jest dramat
  jesli dojdzie do wyborow korespondencyjnych (oby nie!) to wrzucisz do skrzynki Kidawe a wylecie Duda

  OdpowiedzUsuń
 19. Żartujesz, ale to smutne żarty...;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest Polska własnie
   juz przy ostatnich wyborach golym okiem bylo widac ze ktos majstruje przy kartach
   jedna z kandydatek miala 0 glosow i sie bardzo oburzyla bo glosowala sama na siebie
   do dzis sie nie wyjasnilo gdzie jej glos zaginal
   albo w jednym okregu z urny wyjeto wiecej zapelnionych kart niz bylo uprawnionych do glosowania
   szczegolow, nazwisk i nazw miejscowosci juz nie pamietam ale PIS juz od dawna robi nas w balona
   teraz jest tylko bardziej bezczelny
   cala nadzieja w pocztowcach ze tak jak zapowiadaja, beda protestowac i nie stawia sie w tych dniach w pracy
   oby

   Usuń
  2. A przecież muszą mieć świadomość, że w którymś momencie to gruchnie! Nic nie trwa wiecznie. Komentatorzy zauważają jakieś tarcia wewnątrz koalicji pisowskiej, więc te wszystkie ruchy to taniec na kruchym lodzie. I oby tak było.

   Usuń
 20. Myślę, że wybory zostały nam rzucone na żer jako kolejny temat zastępczy, żeby odwrócić uwagę od mega kryzysu, wielu ofiar epidemii i nadchodzącej biedy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niekoniecznie. Małemu bardzo na nich zależy. Głupi nie jest i wie, czego się może spodziewać, jak straci władzę.

   Usuń
 21. BBM, czytałaś? jeśli nie, zerknij, proszę: https://tiny.pl/7qmpx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przekonuje mnie ta opcja. Nie siada się do stolika z szulerem, mając pełną świadomość, że NIC nie będzie uczciwe. I nie legitymizuje się szopki udając, że to prawdziwe wybory!
   Słuchałam dziś porannego TOK FM i całym sercem jestem za wypowiedzią prof. Władyki. To nie jest czas na cwaniaczenie. Trzeba się jasno określić. Uczciwość kontra szachrajstwa .Kandydaci opozycji powinni wycofać swoje kandydatury, elektorat winien zbojkotować wybory, które de fakto wyborami wcale nie są, bo naruszone są wszystkie konstytucyjne warunki . I to do mnie przemawia. Nie wierzę pisiorom za grosz- jedno łajdactwo zastąpią innym- i tyle! A jak zobaczą możliwość przegranej, to po prostu kopniakiem wywrócą stolik do gry! Tak myślę. :((

   Usuń