19 kwi 2020

W ramach podziękowań.

Zastanawiam się, skąd się bierze w człowieku takie zdziczenie obyczajów. To nie do uwierzenia.
Na jednym z blogowych komentarzy przeczytałam coś takiego: nie wierzę, że to dzieje się naprawdę! 
I podpisuję się pod tym komentarzem, bo bzdura goni bzdurę a tzw. zwykli ludzie czasem zachowują się nie tylko absurdalnie ale i z dużą dozą okrucieństwa!

/Przepisałam z fejsbuka 2 teksty. Nie podaję daty ich umieszczenia, bo jej nie znalazłam./

" W ramach podziękowań za walkę z pandemią rząd wynagrodził
Policjantów- 500 zł
Górników- 600 zł
Listonoszy- 700 zł
Pracowników służby zdrowia- oklaskami."

Już ten wpis boleśnie pokazuje, jak zdeprawowana i chora- bynajmniej nie na koronawirusa- jest władza w naszym kraju. Ale to jeszcze mało!
Następny tekst:

"Trudno wyobrazić sobie coś bardziej odrażającego: medycy narażają swoje życie, żeby ratować nasze a spotyka ich hejt od sąsiadów, w sklepie, na ulicy,  Ziobro nasyła na nich policję.  Kim myśmy się stali?! Ludzie!
htps://t.co/45avgYTQTr  " 
/Mam nadzieję, że link przepisałam prawidłowo. Odsyła do artykułu opisującego narastającą falę hejtu na służbę zdrowia./

-------------------------------------------------------------
I znowu nie rozumiem. Zachorowań jest coraz więcej , obostrzeń ma być coraz mniej, pomijając maseczki, które- jak ongiś twierdzono- nikomu i do niczego nie są przydatne.
ZWARIOWANE CZASY!!! Chorzy, zdemoralizowani ludzie!


 No!!
To miłej, słonecznej niedzieli i dobrego, następnego tygodnia!
W zdrowiu i spokoju! :)

32 komentarze:

 1. Masz racje, to jest chore! Chory jest caly system, chory jest wódz (psychicznie, by nie powiedziec psychopatycznie), ktory swoje frustracje wydala szykanujac narod. Wszystko to nic wiecej jak ordynarne szykany, bo ani nie chronia przed zarazeniem, ani nie pomagaja w leczeniu. Ja na miejscu lekarzy zwolalabym strajk generalny, niech staja przy lozkach chorych lekarze z rzadu. Tyle ze lekarze tego nie zrobia, predzej umra na posterunku, bo maja wiecej honoru od rzadzacych. Trzeba pamietac przez caly czas o jednym, nie tacy dyktatorzy i nie tak chronieni tracili glowy za sprawa wqrwionego narodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko to ordynarne szykany a mandaty to nieudolne próby łatania dziury budżetowej takie mam wrażenie, na pograniczu pewności. Wiem, że kiedyś ten rząd upadnie, ale wolałaby, żeby to było wcześniej niż później. Bardzo chciałabym dożyć spektakularnej klęski pisu!

   Usuń
 2. Lekarzy i personel wspomagający hejtujemy MY! - Tacy porządni, tacy sprawiedliwi, tacy pełni "niezbywanych wartości", tacy rozmodleni i walczący o to, byśmy w kościołach pełnych mimo pandemii mogli sobie czynić niemytymi dłońmi "znak pokoju" - koniecznie w "rycie trydenckim", na kolankach, z rączkami przykładnie złożonymi, z kolankami przykładnie zaciśnietymi ... To samo czynimy z prawnikami, nauczcielami, naukowcami, artystami, noblistami... z każdym, kto choćby o setną część milimetra wyrasta ponad nasz "poziom" - poziom dna Rowu Mariańskiego...
  Rząd i "Ziobry" lekarzy [ i innych] nie hejtują - oni ich niszczą. Takie ich bandyckie prawo.
  - Kto na nich głosował?
  - Kto im dał władzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie Janie Krystianie!
   Nie JA. Na pewno - nie JA!
   Ala jak widać, niewiele mogę. Jestem mały pikuś przy moherach, więc wciąż się miotam, jak mucha w pajęczynie.

   Usuń
  2. @ Jan Krystian Niegłowicz:
   Pomyślałam, że gdyby ci wszyscy poniżani, upokarzani i zaszczuwani przez rząd /służba zdrowia, nauczyciele, prawnicy itp/ jednocześnie zastrajkowali, to zmiana nastąpiłaby błyskawicznie!
   Pytasz, kto na nich głosował? Moim zdaniem - lenistwo i tumiwisizm, bo wydawało się, że i tak nie wygrają, to po co się fatygować...

   @Gosia:
   Ja też niewiele mogę. Jedyne, co mogę, to rozładować stres, pisząc tutaj.

   Usuń
  3. @Jan Krystian Niegłowicz
   Podczas celebracji mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (pot. msza trydencka) nie przekazuje się znaku pokoju. Natomiast w częściej odprawianej mszy posoborowej (Novus Ordo Missae), na czas pandemii ograniczono czynienie tego gestu WYŁĄCZNIE do ukłonu. Uwaga o rzekomo niemytych dłoniach wiernych także się nie broni, zwłaszcza, że dbałość o czystość rąk ma w chrześcijaństwie długą, daleko przedkoronawirusową tradycję. O czym zaświadcza starożytna sentencja:
   ''Casta placent superis; pura cum veste venite et manibus puris sumite fontis aquam''.
   (To, co czyste, podoba się niebianom; przychodźcie czysto odziani i czystymi rękami czerpcie źródlaną wodę.)
   nochnoy dozor

   Usuń
  4. Anonimowy "nocznoj dozor"...
   "Manus manum lavat"[tyle że symbolicznie, bo to grzech, gdy dba się o grzeszne ciało a nie o duszę nieśmiertelną, a poza tym to maksyma pogańska!] oraz "Mądrzy ludzie żyją w brudzie"... To także Tradycja - ponadtysiącletnia i przedsoborowa!
   Pośmiałem się nieco: ..."dbałość o czystość rąk ma w chrześcijaństwie długą, daleko przedkoronawirusową tradycję". Gdybyż to mogli przeczytać obaj Szymonowie Słupnicy, albo taki św. Aleksy czy św. Genowefa [paryska nie niemiecka!]do "paczki" z dwoma świętymi Jadwigami ze Śląska - koneserkami poszpitalnych pomyj...
   Dziękuję za skrócony wykład o "nadzywczajnej formie rytu"... Proponuję jednak na tym poprzestać... Nudzą mnie "oczywiste oczywistości" rodem [jak] z "Czerwonej Książeczki" towarzysza Mao Tse-tunga lub "Konstytucji Duchownej" Ignasia Loyoli... W latach pięćdziesiątych nasłuchałem się tego od towarzyszy z Towarzystwa Jezusowego powyżej ludzkiej wytrzymałości...
   Pax Tibi {wyłącznie ukłonem]...

   Usuń
 3. Jak czytam
  "Inna lekarka, jeszcze na samym początku epidemii, rozdawała za darmo swoim sąsiadom maseczki. Część z nich wtedy dowiedziała się, gdzie pracuje. Teraz usłyszała od nich, że lepiej by było, gdyby wyprowadziła się gdzieś indziej. (http://www.tvn24.pl)"
  To co raz częściej przypomina się "dziadkowa mądrość"
  "Hama to duś a jak się zesra, to go puść"
  Jak słyszysz takie gadanie, w sklepie, tramwaju, autobusie,kolejce każdy winien "otwierać mordę"nie przebierając w słowach, pobranych ze słownika wyrazów obelżywych.
  Dla tych "ludzi" tylko takie słowa docierają.
  Jak słyszę Ziobro to mam "identyczny odruch"on będzie ścigał lekarzy pielęgniarki które/którzy "odmówili". a nie będzie ścigał urzędników, za burdel w papierach ,wzywanych bezprawnie do służby,tych ktorych chronią i wyłączają przepisy./I zaraz "za powiestką" przybiega policjant z mandatem,już teraz wiesz dlaczego dostali podwyżkę?/
  A za Ziobro jak za "panią matką"cały ich elektorat.
  Co do podwyżek 600 górnik ,0 służba zdrowia.Wyjaśniam
  Gdy przyjadą,protestować, do Warszawy, wk górnicy, czym rządzący mogą oberwać?
  Stylami od kilofów ! .Gdy medycy, najwyżej stetoskopem
  Co bys wybrała?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, uznają tylko siłę, przemoc i oszustwa. Mam nadzieję, że zostaną za wszystkie draństwa skrupulatnie rozliczeni.

   Usuń
 4. Staniemy się republiką niedorzeczności i braku logicznego myślenia.
  Kardiolog wypowiedział się w radiu, że ruch na świeżym powietrzu to najzdrowszy sposób na nabycie odporności, biegać i rowerować nie wolno w masce, bo to niewskazane i niehigieniczne, a nawet trudno zarazić się na spacerze z zachowaniem odległości, bo musiałby ktoś nam kichnąć prosto w twarz.
  Sa inne metody izolowania od wirusa i postępowania z pandemią, ale PiS wie najlepiej, ma swojszych ekspertów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zadziwiają mnie metody walki z epidemią, moim zdaniem zupełnie nielogiczne. A pis ma swojszych ekspertów od wszystkiego: od pandemii, od Konstytucji, od gospodarki, od prawa itd., itd. Smutne to bardzo, gdy zaprzepaszcza się tak lekko to wszystko, na co pracowaliśmy wszyscy długie lata..

   Usuń
 5. W kontekście wyborów luzowanie obostrzeń brzmi dobrze. Plan jest realizowany konsekwentnie...
  O traktowaniu lekarzy i ich rodzin czytałam już wcześniej. To, jak zachowuje się wobec nich władza nie jest niespodzianką. To, co spotyka ich od ludzi... no cóż, ktoś ten rząd wybrał... zło jedzie na zielonym świetle.
  Życzę miłego dnia (pomimo wszystko).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo trafne określenie- zło jedzie na zielonym świetle!
   Dobrego dnia, Skarlet. Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Bo ludzie zamiast krzyczeć.
   Dlaczego odebraliście możliwość częstego testowania, tych wszystkich, którzy w służbie zdrowia, stykają się z chorymi i materiałem zakaźnym ??
   Przecież to logiczne ze należy stosować dla nich "szybkie testy" a w ostatnim głosowaniu odrzuciliście w Sejmie poprawkę Senatu w "tarczy anty...."Odrzuciliście jednogłośnie głosami PIS i "koalicji
   Dlaczego wolicie "krzyczeć" na tych którzy wam dupy ratują a którzy sami nie wiedzą czy 'schodząc z dyżuru"nie przywleką wirusa, zakażając swoja rodzinę a przy okazji i was.
   Maja przestać dla was pracować?
   Czy człowiek pracujacy za was i dla was nie czułby się komfortowo wiedząc że "jest czysty" ze nikogo nie zarazi czy skazi przysparzając sobie dodatkowej roboty.
   Obudźcie sie wreszcie matoły miast i wsi!!
   I krzyczcie na tych co was mają głeboko w d...i was narażają , wasze zdrowie i życie Z rozmysłem tej grupie zawodowej odmawiając "testów sprawdzających".
   Bo nie na tych krzyczycie, bo nie tych hejtujecie, bo nie do tej grupy zawodowej macie pretensje
   To wasi z PIS na ktorych głosowaliście /bo wam dali ochłapy ze swego stołu/tak was traktują
   Czas prawdy nadszedł

   Usuń
  3. Widzisz, cały problem w tym, że mówisz do ludzi myślących podobnie, bo rzadko /chyba/ zagląda tu ktoś z tego lepszego sortu. Z jednej strony to dobrze, bo wolałabym nie doświadczyć agresywnego hejtu, z drugiej- i tak nie przekonasz nieprzekonanych...

   Usuń
 6. Bardzo chciałabym przyłożyć swojej ręki do upadku tej partii, ale obecnie czuję głównie zniechęcenie i pogardę. To nie są dobre uczucia, ale tak jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych trudnych, przykrych uczuć zbiera się coraz więcej pod pokrywką i gdy w którymś momencie eksplodują, to pisowcom może być mocno nieprzyjemnie...

   Usuń
 7. Od nas odeszła długoletnia ordynator oddziału zakaźnego a wcześnie ordynator chirurgii .Super specjaliści. Pisali o tym i na tym się skończyło. Takich lekarzy teraz ze świeczķą szukać. Byli niewygodni dla Dyrekcji .Pozdrawiam .Idę robić na drutach i podziwiać moje sadzonki na parapecie. Będzie mi lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko usiąść i płakać. Tyle zła się stało,tyle zła się dzieje... :(

   Usuń
 8. Musimy jakoś przeczekać ten czas z koronawirusem w tle.

  OdpowiedzUsuń
 9. Będę w tym lesie grasować jak dziki zwierz! NARESZCIE!
  No cóż, głąbów nigdy nie brakowało, teraz widać ich absolutnie wszędzie (taki mamy klimat...).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłego odpoczynku na naszych terenach zielonych! :))

   Usuń
 10. Ja jeszcze się dziwię, że lekarze, pielegniarki, ratownicy, salowe, diagności i wszyscy będący w służbie ZDROWIU, nie czują się jeszcze jak trędowaci! Bo mogliby przecież! Widocznie ta służba sprawia, że czasem nie słyszą tego ubliżania, bo mają w tym momencie co innego do roboty! Nas mają na uwadze! Nas!
  A jak tak dalej będzie, że "Zero" swoje psy ze smyczy spuści, to obudzimy sie wszyscy z ręką w nocniku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy, że lekarze powiedzą- dosyć tego!
   Nie powiedzą. Są na to za uczciwi! ;(

   Usuń
 11. Jestem ciekawa kto tak naprawdę ubliża tym lekarzom i w jakiej sytuacji, i ilu jest ubliżających. Czy to nie jest też rozdmuchane. Przede wszystkim mamy się z nikim nie kontaktować więc z sąsiadem lekarzem też nie. Na ulicy omijamy wszystkich z daleka. Samo zamieszkiwanie przeszkadza? Nie wiemy na ogół kto jest naszym sąsiadem - jeśli blok, w sensie ilu jest potencjalnych zarażonych, ale nie odwiedzamy się teraz. Jeśli mieszkamy w domu a lekarz po sąsiedzku w swoim - tym bardziej nie mamy kontaktu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli choć jedna osoba skieruje hejt w stronę służby zdrowia, to jest to o jedną osobę za dużo. Osobiście- na własne uszy słyszałam- Ziobrę, który zapowiadał sprawy prokuratorskie...Wybacz, to nie są metody! :(

   Usuń
 12. Tak, od poniedziałku już nie będą łapać ludzi w lasach i parkach, hip hip hurra! Zaraza trwa w najlepsze, ale nagle lasy wróciły do łask, już się nie pozarażamy, bo mamy maski. To wcześniej nie mogli kazać nosić nam tych masek, zamiast bez sensu bronić ludziom dostępu do świeżego powietrza? Tej frakcji politycznej wyraźnie brakuje polotu w sprawach organizacyjnych. Wszystkie ich działania noszą znamiona absurdu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja tylko czekam aż zaczną ich wsadzać z "koronnym zarzutem"
  Ten pan, ta pani nikogo już nie zarazi!!
  Nieważne, ze w placówkach nie wdrożono, lub nie ma, procedur,Nieważne, ze w placówkach ciągły brak odzieży środków ochrony,kombinezonów maseczek,rękawiczek itp.
  Nieważne ze im to wszystko się należało jak psu zupa, a dostarczyć im pod nos miała "dobra, bo biało czerwona zmiana'
  Nieważne, ze tym ludziom nie zapewniono gdy trzeba, odpowiednich miejsc wypoczynku.
  Nieważne, ze szpitale obsadzono "dyrektorska bylejakością" ale z PIS
  Nieważne, ze odmówiono im podwyżek a ORLEN zapewnił paliwo w niższej cenie, nie im ale tym z WOT.
  /słusznie albowiem ludzie szkoleni i mający umiejętności kopania grobów są w cenie/
  Nieważne, ze pracują do zgonu, nie wiedząc czy sa zakażeni i czy nie zarażą, po dyżurach, swoje rodziny swoich sąsiadów.
  Bo im odmówiono szybkich testów i bez takiej wiedzy wracają do domów.
  A pytam gdzie maja wracać?
  Wazne ze "miejscowa idiotka z tutejszym kretynem" czuje się przez nich zagrożona W domu stodole w oborze i na dworze.
  Ba nawet "miejscowa idiotka z tutejszym kretynem" narzekając teraz, na "niewygodę noszenia maseczki".
  Bo źle się oddycha, bo okulary zaparowane, i w ogóle gorąco,nawet nie pomyśli, ze oni do tej maseczki zmuszeni sa nosić "kosmiczne" kombinezony,przyłbice rękawice i inne zabezpieczenia.
  I to nie przez 10-15 minut, ale przez cały długi lekarsko- pielęgniarski dyżur.
  Dlatego, mimo ze jestem człowiekiem o niespotykanej cierpliwości i tolerancji wysadzę na kopach z kazdego publicznego środka transportu kazdego "narzekającego" na tych ludzi.
  Każdego w kolejce do sklepu i w sklepie.
  Każdego gdy tylko usłyszę takie gadanie.
  Tak mi dopomóż Bóg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wszyscy świadkowie tego wydarzenia powinni Ci bić brawo. Ja już to robię!

   Usuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń