7 sie 2019

Parada Seniorów

Dotarła do mnie informacja, że 24 sierpnia będzie w W-wie Parada Seniorów.
Uderzyła mnie niewiarygodna dbałość o uczestników- do przejścia/właściwie spaceru- ok. 1 km, na miejscu atrakcje, Krawczyk, strefa gastronomiczna, chyba jakieś badania lekarskie- muszę doczytać, warsztaty i dyskusje, DJ Wika i oczywiście dojazd autokarem.
Super, starzy! Cieszcie się i uśmiechajcie! Tak zaopiekowani i zadbani jeszcze nie byliście! 

Nie wybieram się na tę imprezę. Już sama nazwa mi się nie podoba, za bardzo mi się kojarzy z dawnym programem telewizyjnym- "Parada oszustów", którego co prawda chyba nigdy nie oglądałam, ale jakoś źle mi się zakodował.
Podskórnie czuję wielką manipulację i niemal widzę na głównej scenie uśmiechniętego premiera, który podkreśla wartość tegoż leciwego pokolenia i jego rolę w budowaniu szczęśliwości państwa PiS. No, może nie premiera, może marszałka senatu?... /małe litery zamierzone- nie błąd!/

Nie przypominam sobie, żeby proponowano autokary na prodemokratyczne marsze KOD-owskie - nie tylko seniorom, zwyczajnie chętnym mieszkańcom!
Nie dołożę swojej cegiełki do fikcji, bo seniorów dopieszcza się, gdy są potrzebni a bezceremonialnie utrąca, gdy rzeczywiście chcą być aktywni.  I żeby nie było:  nie uogólniam, piszę wyłącznie o własnych doświadczeniach.


I podstawiane autokary wcale nie były mi potrzebne. Nie tylko mnie zresztą!
 

15 komentarzy:

 1. No i bardzo dobrze, tez bym ich miala w zyci, gdybym mieszkala w W-wie, albo i gdzie indziej. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Teresą, jakies podpuszczanie no i walka o głosy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nazwa też mi się nie podoba...poza tym badania na ulicy? na odczepnego chyba, a senior to od jakiego wieku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie! Mają być wydzielone sektory w obrębie dziedzińca UW. Pytasz od jakiego wieku senior? Definicji nie znam, ale myślę, że 60 i 60+.

   Usuń
 4. Słucham w tej chwili słownych przepychanek i po raz kolejny stwierdzam, że pis bez Donalda Tuska nie istnieje. Cokolwiek nie byłoby na wokandzie, natychmiast były premier wyskakuje im na usta...
  Aha, słucham mimo woli, przy okazji z żadnego innego powodu. A parada mnie nie interesuje, słowo "senior" nie odnosi się do mnie, choć PESEL mówi co innego, nie mam duszy seniora, hi, hi :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga. A co do słowa senior: parada nie dlatego mnie nie pociąga, że jest to jakaś kategoryzacja ludzi /choć też!/, ale przede wszystkim dlatego, że wyczuwam tam drugie dno. ;(

   Usuń
 5. Mam dokładnie te same odczucia. Z uprzejmości (dowóz itp) korzystają chyba tylko ci mówiący "tak" "dobrej zmianie"? Nie wierzę w zmianę strategii.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak + ci- politycznie obojętni lub niezaangażowani, którzy chcą się trochę rozerwać. Pozdrawiam Cię, Skarlet serdecznie. :)

   Usuń
 6. To przecież jasne, że chcą seniorów zmanipulować!!!
  Ale pewnie mnóstwo babć i dziadków będzie szło w tej paradzie.... Tak że kolejny sukces odniosą ci, którzy go i tak odnoszą...
  A seniorzy z reguły są łatwowierni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem , jak liczny będzie ten marsz i późniejsze spotkanie po, w każdym razie ja go swoją obecnością nie zasilę. Niewątpliwie masz rację, że seniorzy bywają łatwowierni, ale - wierz mi- wielu także jest bardzo krytycznych i zdroworozsądkowych! ;)

   Usuń
 7. Kolejna kiełbasa wyborcza... niestrawna. Masz rację, nie uczestnicz. Bo to nie Trzaskowski robi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie nie wiem, kto jest organizatorem- i nawet mnie to specjalnie nie interesuje.

   Usuń
 8. BBM ten pokaźny zbiór, to wszystko Twoje ? Zazdroszczę, masz świetną pamiątkę. Ach mieszkać w Warszawie...

  OdpowiedzUsuń