8 sie 2019

A my se latamy samolotamy, czyli: latał, kto chciał!

Znałam pisowskie zawołanie : TKM /teraz, k..., my!/, ale nie wiedziałam, że jego autorem jest właśnie Kuchciński.  Dziś to jakiś dziennikarz przypomniał.
No i tak- rozpasanie sięga zenitu. Nic nie jest ważne. "Wuc" - czyli  zwykły, szeregowy poseł - rządzi za pomocą kija i marchewki całkiem skutecznie: najpierw podzielił a potem sparaliżował życie w kraju- w DUŻYM EUROPEJSKIM KRAJU!!! Nie do pomyślenia - a jednak!
Zniszczenia i bezprawie przerażające - nie dotyczące jedynie "elyty"- ci robią, co chcą i są całkowicie bezkarni. Kłamstwo kłamstwem pogania a elektorat łyka je jak kaczka kluchy!
Dla chwilki refleksji:
/ Przykro mi, memy będą ustawione w innej , niż zamierzałam kolejności, bo coś poknociłam i nie umiem z tego wyjść. ;((/



 

25 komentarzy:

 1. Świetne znalazłaś memy. Listę pozwoliłam sobie przesłać kuzynce, jest powalająca - ze względu na trafność i... treść. Do czego doszliśmy? Nie chce się wierzyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skrzętnie gromadzę, co trafniejsze. Za jakiś czas nikt by nie uwierzył, że w takich czasach żyliśmy!
   A przesyłaj ludziom jak najwięcej. Jakoś przecież musimy się wspierać. :)

   Usuń
  2. Dzięki :)
   Zauważyłaś, że bez Tuska się nie obeszło? Oni bez niego żyć nie mogą!

   Usuń
  3. @Anka: No jasne! I od razu pomyślałam o Tobie, jako że Ty na to pierwsza chyba zwróciłaś uwagę! ;))

   Usuń
 2. Najgorsze jest to, że oni nie przepraszają za błędy i kłamstwa, ale dlatego, że zbyt dużo się wydało!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ale powiem Ci, że mnie na ich przeprosinach nie zależy. Moim zdaniem, co najmniej 3/4 tej ekipy powinno odpowiadać przed sądem. Niezależnym, oczywiście!

   Usuń
 3. Jutro, już po oficjalnym złożeniu dymisji przez "Penelopę", na miejscu Michała Szczerby i Sławomira Nitrasa urządziłabym w Sejmie taką balangę, że ściany budynku by zadrżały...
  Pod niesławną kotarą.
  Zaprosiłabym Kamilę Gasiuk-Pihowicz, Tomasza Lenza i pewnie jeszcze wielu by się znalazło, którymi Kuchciński w sposób prostacki pomiatał podczas prowadzenia obrad.
  Mnie też ulżyło, że nie będę już więcej (choć tego!) pajaca słuchała.
  Mam wiśniową nalewkę - chyba wychylę za dobry początek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😆 Dobre! Nie ma to jak taka podniebna furmanka.

   Usuń
  2. @ Gosia: Ja też mam frajdę, bo dobrze jest wiedzieć, że odejdzie jeden z tej nieudanej ekipy. Tyle, że takich Kuchcińskich w tel ludzkiej kolekcji wcale mało nie jest. Już się słyszy, że na ciepłym jeszcze miejscu ma osiąść Gosiewska - i to będzie cyrk! :(
   A o wiśnióweczce będę pamiętała, jak PiS przegra wybory. Już to sobie zresztą obiecywałam. ;))
   Mem świetny!

   @ Lucy: Bardzo mi się Twoje określenie podoba- podniebna furmanka! Cudne!!!

   Usuń
  3. Marszałkinią została Elżbieta Witek, na pewno ładniejsza od Kuchcińsiego i czytać potrafi, on nawet z kartki się jąkał. Określenie "podniebna furmanka" przecudowne!!!

   Usuń
  4. Zestawienie "podniebna furmanka" w idealny sposób połączyło komfort z prostactwem! ;)))

   Usuń
  5. @Anka: Wcale nie jestem zachwycona, bo pisiorstwo i z gładszej marszałkini od razu wylazło. Może faktycznie byłaby porządnym człowiekiem, gdyby była w innej partii. PiS zepsuje każdego tak jak ocet skwasi najbardziej nawet słodki sok... :(((

   Usuń
  6. ...ale przynajmniej oczytana - przedwojenne książki o zbrodni katyńskiej czytała...
   i ma siostrę, osobę niezwykle błyskotliwą, skoro z salowej w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Jaworowy Start" w Jaworze stała się inspektorem powiatowym ARiMR, gdzie odpowiada za kontrolę rolników pobierających unijne dofinansowania.
   Taka rodzina to skarb ;)

   Usuń
  7. Kadry prezes dobierał, stosując wypraktykowany wcześniej wzorzec: mierny, bierny ale wierny! I okazało się, że to nadal działa!!!! :(((

   Usuń
 4. A to wszystko wina Tuska!
  Mam nadzieję, że w jesiennych wyborach odlecą w niebyt historii.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie jeszcze w niebyt nie da się ich odprawić, choć też szczerze im tego życzę, ale dobry początek został zrobiony! :)

   Usuń
 5. Bardzo lubię memy, które zamieszczasz. Zawsze wybierasz bardzo celne podsumowanie okropnej rzeczywistości. Mam wrażenie, że całe zło spływające z góry, nie przestaje wylewać się i wnikać w tych stojących blisko i płynie dalej... Trudne do zahamowania, ale trzeba mieć nadzieję.
  Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, staram się.
   A nadzieję trzeba podtrzymywać. Ściskam Cię, Skarlet. :)

   Usuń
 6. Jak żyć Pani Matyldo, jak żyć?
  Pod Spodem: dziś świętuje Singapur.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, Old Lady, dobrze!! ;)))
   Pracoholicy pozdrawiają Singapur! Chyba, że wybierzesz inaczej, bo poza pracoholikami równolegle świętują słonie i młodzież! ;)))

   Usuń
 7. Tyle przejechał za free a oni dalej swoje że nie złamał prawa.Ilu ich tam takich jeszcze jest? Prawdy sie i tak nie dowiemy, dobrze że chociaz jeden odeszedł ale to kropla,chociaz kropla drąży skałę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za free to delikatne określenie. Wydaliśmy na zaspokajanie rozbuchanego ego tego człowieka nieprawdopodobnie wielkie pieniądze, bo jego podróże zaangażowany był ogromny sztab ludzi i sprzętu a to wszystko kosztuje! I tylko dla zachciewajki pana marszałka... :(((

   Usuń
 8. Jest takie powiedzenie, że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to najpierw mu rozum odbiera. Myślę, że kilka pierwszy kroków do samounicestwienia obecna władza już zrobiła. Zobaczymy, co jesienią powiedzą ludzie przy urnach.

  OdpowiedzUsuń
 9. Robi się coraz bardziej optymistycznie. A do wyborów jeszcze całkiem sporo pisich świństw może ujrzeć światło dzienne! ;))

  OdpowiedzUsuń