27 sty 2021

Zwyrodnialstwo!

 Jestem zbyt rozdrażniona, żeby sensownie skomentować. I nie mówcie mi, że jestem za stara , żeby w tej sprawie zabierać głos.  To, co się dzieje na naszych oczach to sadyzm i zwyrodnialstwo, to pogarda dla kobiet, odarcie ich z poczucia godności i człowieczeństwa!

Memy są z pierwszej odsłony strajku kobiet. Dziś tłum ponownie wyszedł na ulice. Dziś jesteśmy o milimetr od całkowitego zakazu aborcji!

CZAS BEZPRAWIA I POGARDY!


20 komentarzy:

 1. Matyldo! Ja też się odezwałam, bo mnie szlag trafia!!! Niech ich wreszcie pokręci co do jednej sztuki!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. ***********!!! ***** *** !!!
  Inaczej już nie potrafię!!!😖

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie tak!
  Przepraszam, że tym razem nie będzie subtelnie!
  Pisia karykatura władzy niech "wypierdala" !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz za co przepraszać. Wygwiazdkowałam to samo! :((

   Usuń
 4. Przeciez tu wcale nie chodzi o zadna aborcje, bo kaczynski ma ewidentnie w dupie, czy baby beda sie skrobaly, czy nie. Osiagnal jednak swoj cel odwrocenia uwagi od znacznie wazniejszego zagadnienia, braku kontroli nad pandemia, braku szczepionek, zlodziejstwa, kolesiostwa, lamania prawa i konstytucji przez obecny rzad i calkowitego braku pomyslu na blizsza i dalsza przyszlosc. Narod skupil sie na kobiecej dupie i brzuchu i o to wlasnie chodzilo. Jesli oburzacie sie jedynie na zakaz skrobanek, to ten zwyrodnialec w pelni osiagnal swoj cel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym swiadczy czas, kiedy te ustawe ogloszono, moglo, a nawet powinno to nastapic znacznie wczesniej, ale nie, zrobiono to wlasnie teraz. Dlaczego? I caly narod dal sie sprowokowac, teraz wrzeszczy oburzony skrobankami, zapominajac o reszcie. Przeciez o to temu "genialnemu strategowi" chodzilo.

   Usuń
  2. Dokładnie tak! Tak samo myślę jak Pantera i napisałam, zresztą nie tylko ja. Ale widać za mało nas jeszcze!!!

   Usuń
  3. Anna Maria P. (Pantera):
   Anka:
   Kochane moje! Ja to wszystko wiem i widzę, co się dzieje. Pis chce przekierować uwagę, żeby przestano zajmować się pandemią, gospodarką i całym naszym bajzlem a przy okazji pokrzyżować szyki Owsiakowi i zepsuć mu kolejny finał. Ale to wszystko jest tak podłe, tak obrzydliwe, że nie sposób pominąć to milczeniem! :(((

   Usuń
 5. Zastanawiam się czy Osiem Gwiazdek tu coś pomoże!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko! Wierzę, że cały ten antyludzki rząd już niedługo wszystkie gwiazdy przed oczami zobaczy i szczerze mu tego życzę!

   Usuń
 6. Brak słów, brak cierpliwości, smutek i przerażenie!
  Czytałam wczoraj w lokalnej gazetce wykaz urodzeń i zgonów - za ostatni miesiąc, w pierwszym 10 nazwisk, w drugiej 100...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jotko! To nie tylko covid, to rak, to wady serca, cukrzyca i wszystko inne, zaniedbane i pominięte...I o tym wszystkim trzeba pamiętać, trzeba krzyczeć!I krzyczeć o mierzei, o lotnisku, o stadionie i wszystkich pozostałych idiotyzmach i przekrętach. Banaś ma się przyjrzeć walce z covidem... B-A-N-A-Ś !!! co za ironia, co za kpina z ludzi! :(

   Usuń
 7. Bernhard Häring - teolog katolicki, 1912 - 1998: W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie.
  - Pobiadoliłyście? - No to "tera" do garów, potem do różańca, a następnie młodsze ze swymm "ślubnym" do wyra, a starsze do kruchty! I pamiętajta, baby, że PiSowi rośnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie weźmiemy pod uwagę Twoje światłe rady, Janie Pawle!

   Usuń
  2. Nie moje. Gdzie Twoja inteligencja? Pobiadolicke...pojęczycie, a antyludzka faszystowska banda zrobi swoje... Nie chce mi się nawet wskazywać adresu, gdzie oni mają wasze protesty, gdy za nimi nie stoi SIŁA.

   Usuń
 8. A gdzie Twoja, Janie Pawle, skoro ironii nie dostrzegłeś?...;(

  OdpowiedzUsuń
 9. No popatrz popatrz.
  Przecież te "walkę z aborcja "PIS robił i to od dawna.Perfidnie, po cichutku, tylnymi drzwiami.
  Choć ponoć obowiązywała w tej mierze Ustawa "którą w wyniku kompromisu przyjęto" wymyślono inny "tor przeszkód"
  A to wprowadzono"klauzulę sumienia" wpierw lekarzom a potem pigularzom,a to sprytnie zobowiązywano apteki do sprzedaży "pigułki po" dopiero po badaniu i uzyskaniu recepty.
  A lekarze, niektórzy z tych cudem nawróconych, wymyślali rożne sztuczki, by aborcje uniemożliwić.
  A to podawali fałszywe wyniki a to przedłużali kolejne "terminy" by w rezultacie kobieta przekroczyła "ustawowy a dopuszczalny termin" gdy jeszcze terminacja była możliwa i obowiązywała.
  Robiono to tak sprytnie ze jedynie ci a raczej te"co miały interes",orientowały się "co jest grane"
  Rezultatem, rodzono kalekie płody, obumarłe,lub te bogatsze załatwiały aborcję poza Polska.
  Większości to nie przeszkadzało .Większość myślała "nie widzę problemu"
  Zauważyła to już nasza Noblistka,Wisława Szymborska,/ która kto jak kto, znała historię i nie tylko naszą/.
  W wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Repubblica, na pytanie, czy istnieje "duch narodu" odpowiedziała
  " większość ludzi nie zawraca sobie głowy samodzielnym myśleniem - bo nie może albo nie chce - i w rezultacie łatwo pada ofiarą zbiorowych sugestii.
  Oraz
  " ludzie głupieją hurtowo i mądrzeją detalicznie. Dlatego kochamy i popieramy przypadki detaliczne"
  Dzis optymizmem napawa fakt, iż detaliczne "mądrzenie kobiet"przekształciło się w hurtowe.
  Oraz to, iż w dawnych bastionach"dobrej zmiany"zaczynają się pojawiać przypadki " hurtowego myślenia".
  Ja zaś zastanawiam się co spowodowało, iż dawne myślenie.Mam to w de,mnie to nie dotyczy,ja sobie radę dam itp
  Ustawa Przyłebskiej czy pałka teleskopowa Policji "przesuwająca myśl z d.do g ??
  .Bo przecież było to widoczne ze tak będzie w słowach i czynach a nawet w postępowaniu członków rządu z niepełnosprawnymi w Sejmie.I to od dawna.bardzo dawna.
  Trzymajmy się tej nadziei, że im się te zbiorowe myślenie, teraz uda..I że po, ktoś tę "Stajnie Augiasza"zmuszony będzie sprzątać.
  Czy na to starczy roku??

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz rację. To jak z tym znanym gotowaniem żaby.
  A sprzątanie? Trudno będzie, ale damy radę, byle tylko nie zwlekać z robieniem porządków! Czy roku starczy? Nie wiem, ale inaczej liczy się czas, gdy człowiek widzi sens w tym, co robi...

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznaję, że takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam... mimo wszystko - no nie spodziewałam się. Mój kolega uważa, że chcą się w ten sposób dobrać do konstytucji - żeby za jednym zamachem wprowadzić zmiany tu i ówdzie. Ale ja już nic nie wiem...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie sądzę, żeby doprowadzili do konstytucyjnych zmian. Lekceważą ją totalnie, ale zmienić jej nie mogą- za mało mają głosów.

  OdpowiedzUsuń