2 sty 2021

Ludzie!!! Czyście powariowali??!!...

 Polak = podejrzliwość?...

U nas chyba już nic nie może być normalnie.

Najpierw biegano za szczepionką na zwykłą grypę, po czym okazywało się , że nigdzie jej nie ma, po czym śladowe ilości znikały z aptek szybko jak kamfora, po czym- podobno- całkiem spore ilości tejże szczepionki znalazły się w przychodniach, za darmo,  z przeznaczeniem dla osób 60+ /o czym zresztą te osoby nie wiedziały, bo namiętnie ganiały po aptekach/, po czym nie wolno było zaordynować ich odpłatnie innym zainteresowanym, po czym - najprawdopodobniej- skończy się termin ważności i tak pożądane szczepionki zostaną zutylizowane! Niezły cyrk, co?...

Nie wiem, jak było faktycznie. Piszę o tym, co do mnie dotarło. 

Zakładam, że jest to wielce prawdopodobne, bo kolejny cyrk szykuje się ze szczepionką covidowską. Olaboga! Olaboga! Zaszczepiono kilkoro artystów- bodajże Janda, Seweryn, Zborowski i zrobiło się z tego halo na całą Polskę!!!

Czy w ogóle da się z tego cokolwiek zrozumieć??!

Najpierw mędzi się w telewizorni godzinami, jak to koniecznie trzeba się szczepić a jak ktoś- umówmy się, postronny, czyli nie z tej grupy przewidzianej do szczepień- szczęśliwie się przez przypadek /czy nawet po znajomości/ załapał, to zamiast zrobić z tego extra lux spot reklamowy,  niemalże się wysyła CBA czy powołuje komisję śledczą, kto się takiego przestępstwa dopuścił!!! A zaledwie 1/3 Polaków w ogóle chce się szczepić a i to się jeszcze waha!!

No czysty dom wariatów!

Ludzie ! Stuknijcie się w głowę! Afer ci u nas dostatek, więc po co usiłować koniecznie tworzyć następne, które przyniosą więcej szkody niż pożytku, bo pielęgniarki - w strachu i pod presją-  będą wolały  część szczepionki wyrzucić, niż kogoś spoza listy zaszczepić... Totalny obłęd! A psychiatryki zamykają... ;(

51 komentarzy:

 1. Na długo przed pierwszymi szczepieniami, Świechna przepowiadała, że najprostszym sposobem, by społeczeństwo polskie chciało się szczepić, jest ogłoszenie reglamentacji szczepionek. Wtedy będzie "ja też chcę, ja też, ja i moja żona, dajcie dla mojego wujka...". I patrz, wystarczyło że zaszczepiły się znane osoby, a już jest larum. A jeszcze niedawno gdzie się dało, powtarzano i nagłaśniano wszelkie, zarówno sensowne, jak i bezsensowne wątpliwości. W sieci krążyły memy, by testować szczepionkę na politykach. No i mamy..., pierwsze znane osoby przyjęły szczepionkę i znów jest źle!
  Potrafię za to wyobrazić sobie sytuację alternatywną: Załóżmy, że taka Janda nie przyjęła jeszcze szczepionki. Już widzę oczami wyobraźni "demaskatorskie" artykuły antyszczepionkowców:"Janda nakłaniała do szczepień, a sama się nie zaszczepiła".
  Tak czy inaczej, szczepienia znanych osób z całą pewnością spopularyzują całą akcję i nastąpi wzrost liczby chętnych do przyjęcia. Bez względu na to, czy osoby te zostały zaszczepione w zgodzie z prawem, czy też wbrew niemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że ja osobiście czuję się upokorzona, gdy widzę na ekranie ludzi kultury, którzy wyjaśniają, tłumaczą się... Z czego, do cholery, się tłumaczą ??!!
   Po raz kolejny wstyd mi za moich rodaków!

   Usuń
 2. Poważnie wolne szczepionki w aptekach (na grypę)? Popatrz, a ja czekam od września jak ta gupia z receptą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na własne uszy słyszałam, jak red. Solska mówiła o tych anomaliach a to zbyt poważna i odpowiedzialna kobieta, by duby smalone pleść w telewizji . I- jak dotąd- nie słyszałam, by wytoczono jej proces... czyli niekoniecznie mijała się z prawdą.

   Usuń
 3. W latach pięćdziesiątych w pewnej wiosce na Maurach [osiedleńcy z Wileńszczyzny] zachęcano ciemniaków do sadzenia drzew owocowych. Jak kijemo w beton. Ostatni ocalały Mazur doradził mianowanemu prze "powiat"sołtysowi wyjście z sytuacji...
  W kilka tygodni później przez wieś jechał traktor (to rzadkość w latach pięćdziesiątych na tamtych ziemiach) z dwoma przyczepami sadzonek. Traktor sie zepsuł w lasku za wioską. Traktorzysta zostawił traktor, i poszedł piechotą, po czym powiadomił gminę i przypedałowali wieczorem do pilnowania dwaj milicjanci. Milicjanci sie nocą pospali.
  Rankiem przyczepy były puste, a stare rowery zniknęły. Milicjanci biegali i szukali sadzonek i rowerów po wsi. Nie znaleźli.
  Po niedługim czasie w każdym prawie pomazurskim gospodarstwie zajętym przez Wieleńczuków posadzono wzięte "z nikąd" drzewka owocowe.
  Darowane jest g***o warte. Ukradzione jest cenne. Zwłaszcza ukradzione władzy przez ludzi kochających wpajane im od pokoleń "wartości".
  Dziś nastąpiło przemieszczenie pozycji... Fakt, że mamy wyjątkowo skupioną na "wartościach" władzę, nie ułatwi wyjścia z obecnej sytuacji. To konkurencja dla neowileńczuków. Kiedyś "władzę "okradali "janosikowie". Dziś okrada się "janosików"(dając im jednak 500+).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna opowiastka! Taka nasza , polska. O zaradności, o przynoszeniu spinaczy z biura...
   Czy my naprawdę jesteśmy takim wrednym narodem?!... To zaczyna być przerażajace!
   I w ciągu pięciu lat to wszystko tak widocznie na wierzch wylazło?!... brrr!

   Usuń
 4. Dzień dobry
  Ponieważ jestem ufnym obywatelem, wierzę, że powinniśmy się zaszczepić.
  Dlatego, gdy dotarły pierwsze informacje o transportach szczepionek policzylem ILE CZASU zajmie naszym władzom zaszczepienie całego spoleczeństwa (to PODOBNO wyeliminuje całkowicie ryzyko zachorowania na wirusa).
  Wyszło mi, że potrwa to przez ok. 30 lat! (policzcie zresztą sami: 38 milionów obywateli RP x 2 dawki szczepienia na osobę : [10.000 szczepień dziennie x 250 dni roboczych w roku])

  Przestałem się przejmować szczepieniami...

  Wygląda bowiem na to, że prędzej zejdę z tego świata w sposób naturalny niż doczekam się mojej kolejki do szczepienia na COVID...

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S.
   Informację na temat ilości osób szczepionych DZIENNIE (10.000) wziąłem z oficjalnych mediów - TVPiS, które chwalily się, że dzięki ciężkiej pracy calego rządu tyle wlaśnie Polaków dziennie jest szczepionych)

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Zdaje mi się, że jestem w grupie przed Tobą, ale jak pomyślę o tym, że trzeba będzie GDZIEŚ jechać, stać w kolejkach i wcale nie mieć pewności, czy tego dnia akurat uda mi się zaszczepić, to wszystkiego się odechciewa.
   Też się nie podniecam.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Najpierw proponuje się znanym i szanowanym osobom, żeby były swego rodzaju "królikami doświadczalnymi" - zaszczepiły się na covid i propagowały ideę szczepień jako ci, którym nic się po szczepionce nie stało, a potem szczuje na nie - "
  Na stronie WUM czytamy
  " Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19.
  Moze warto by było zapoznać sie z tym
  https://www.wum.edu.pl/node/15357
  Krew mnie zalewa.
  A teraz mnie usuń !Zaraza już wszystkich dosięgła.Nie wszyscy muszą się załapać na covid by zgłupieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, Wieśku, Wieśku! I co ja mam z Tobą zrobić?!...
   Uprzedzam, że usuwanie jest aktualne, więc pilnuj się, żeby nikogo nie pouczać ani nie urazić.
   Pozdrawiam. :)

   Usuń
 6. Prawda jest taka, ze WUM wystosowal pismo do kilkudziesieciu "celebrytow" umownie mowiac, aktorow, politykow i bogwi kogo jeszcze, zeby promowali szczepienia, jest pismo, ktore krazy w internecie. Celebryci sie na te pisowska prowokacje dali zwabic, a teraz pis najglosniej krzyczy. Wszystko to prawdopodobnie po to, by zaciemnic jakies ich machloje, np. bandyckie i bezprawne przejecie pewnego banku. Albo jakas inna afere.
  https://scontent-ham3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/p843x403/135793720_1827938984023820_6870257402686295602_o.jpg?_nc_cat=102&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeFtfXA_t3dKKtO8yM6HP6MuTcftoWxI9vxNx-2hbEj2_LcTf2GuBoAPYuA_af8bdoq5t7nZFt9rpsL4m1WBHMTy&_nc_ohc=eDo_M-U-P-oAX8-IIt2&_nc_ht=scontent-ham3-1.xx&tp=6&oh=6d520e4bb2bce434338b20f807b5977e&oe=60162596

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyszło mi do głowy, że to może być celowe pisowskie zagranie. Ale to ma sens! Wykorzystano najgłośniejsze postaci, zresztą niechętne PiS-owi.
   Czyli kolejna grupa wystawiona na hejt?... obrzydliwość!!!!

   Usuń
 7. I śmieszne, i straszne...
  Współczuję tym, którzy podejmują decyzję: zaszczepić czy do kosza.
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te czasy obfitują w dziwne niewytłumaczalne sytuacje. I bardzo, bardzo trudne!
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 8. Dla mnie jest to wszystko jakieś dziwne.... teatr i to z prawdziwymi aktorami..... w dodatku ci aktorzy przeważnie niezbyt przyjaźni w stos. do władzy,

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze dodam: a może to jest początek jakiejś nowej nagonki? Tylko na kogo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku nie pomyślałam o tym, ale rzeczywiście tak to wygląda!

   Usuń
 10. No i gdyby zrobili z tego extra-lux spot reklamowy, gdyby te znane osoby namawiały publicznie do szczepień, to wszystko by było OK, ale nie jest, bo te osoby wepchnęły się na krzywy ryj zamiast pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników DPS-ów itd. itp.
  Kwestia przyzwoitości, po prostu, nie dziwię się oburzeniu. W tym kraju wszystko jest "po znajomości" odkąd pamiętam... I tak, dopóki będzie, to nie będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lenardzie! Żeby zrobić sensowny spot reklamowy, trzeba najpierw zaszczepić. Chyba Cię trochę poniosło. Sprokurowano kolejną sytuację, która ponownie podzieliła nasze społeczeństwo a pisiory zacierają ręce i walą prętem po klatce. A czy oni zainicjowali sytuację, czy też ją natychmiast zgrabnie wykorzystali jest już mniej istotne. Ponownie zaśmierdziało piekłem! :((

   Usuń
  2. Och, ale wyobraź sobie, że aktorzy na zachodzie brali szczepionki właśnie po to, żeby pokazać w swoich mediach społecznościowych, że tak, oni się zaszczepili, nie boją się, zachęcają, no i nie brali ich "poza kolejnością", która w kraju nad Wisłą została ustalona odgórnie przecież. Mnie jest wszystko jedno, kto się szczepi i jak, mnie nie poniosło, napisałem tylko jak to de facto wygląda. Kolejność szczepień została ustalona przez władze, ale jak widać w naszym kraju wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze. O to się oburzają ludzie, mnie jest wszystko jedno, ja po prostu chcę się zaszczepić możliwie jak najszybciej, wiadomo, ale są grupy zawodowe, które szczepień potrzebują bardziej niż ja, nie zamierzam się wpychać bez kolejki...

   Usuń
  3. Ja też nie zamierzam szukać jakichś ekstra dojść, ale uważam, że lepiej się stało, że jakaś część ludzi spoza została zaszczepiona niż gdyby szczepionki miały się zmarnować- a wiele na to wskazywało!

   Usuń
  4. No i wypowiedziała się lekarka z WUM, że dla niej zabrakło szczepionki, ale dla aktorów były... Także teges...

   Usuń
  5. To się zaszczepi jutro czy pojutrze. Katastrofa?...

   Usuń
  6. Serio? SERIO?
   A kto będzie nas leczyć? Pani Janda? Serio chciałabyś trafić do teatru zamiast do szpitala z zawałem np.? Bo ja jednak nie...

   Usuń
  7. Przepraszam, ale właściwie to do kogo masz pretensje- do pani Jandy, czy do tych, którzy zawiadują tym burdelem?
   Bo ja wątpliwości nie mam, kogo obciążyć odpowiedzialnością za zaistniały incydent!

   Usuń
 11. Nie pojmuję tego zamieszania, mam wrażenie, że jest jakoś sterowane, przecież tak dużo ludzi deklaruje, że nie będzie się szczepić w ogóle lub dopiero za jakiś czas, że jakie znaczenie ma, że kilka osób poszło 'poza kolejką', zakładając że w ogóle jest jakaś kolejka? Zwłaszcza, że zostały zaproszone, jak deklarują. Może gdzieś tam na górze mieli inny pomysł, niż na dole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe, że masz rację.... poszli nie ci ;ludzie, pisowcy mieli pewnie przygotowane inne nazwiska, a ktoś, kto? ich "wykiwał".

   Usuń
 12. Najgłośniej gardłują ci, którzy mają przyjemność w szczuciu na innych i opluwaniu ich od góry do dołu!
  Zrobiono burzę z niczego!! Polak potrafi!!! :((

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem jeszcze coś, co z pewnością wzbudzi kontrowersje, ale myślę, że są ludzie, którzy powinni być szczególnie chronieni- BO SĄ OGÓLNONARODOWYM DOBREM!
  Umiemy płakać po nich po śmierci, nie dbamy za życia . I nie tylko nie dbamy- uprzykrzamy im to życie, ile tylko się da!!! :((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I masz rację! Dlatego nie przeszkadza mi, a wręcz się cieszę, że Janda i Seweryn są zaszczepieni i bezpieczni 😊

   Usuń
  2. Cieszę się , że tak myślisz!😘

   Usuń
 14. Sztuczny problem i wylanie dziecka z kąpielą...
  Teraz, nawet jak im zostaną szczepionki, to je wywalą na śmietnik, bo nikt chętny się nie zgłosi w obawie o hejt w Internecie.
  Jakoś nie widzę kolejki ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krótko mówiąc- czego się PiS nie dotknie, to zawali! :( W końcu to rząd odpowiada za procedury i organizację.

   Usuń
  2. Ja to się boję, co to będzie przy drugiej dawce, sami przyznali, ze dopiero opracowują procedury...

   Usuń
  3. Jak im się pomyli, kto i kiedy był szczepiony... No fakt! Może być ciekawie... :((

   Usuń
 15. Czy ci"celebryci"wdarli się siłą do WUM postawili tych szczepiących pod ścianą z rekami do góry i zażądali szczepień.A szczepionki wydarli siłą.
  Czy tez wcześniej zostali zawiadomieni z podaniem miejsca i terminu szczepień/jak normalnie powinno być/
  Czy WUM wobec nikłości zgłaszających się do szczepień tak chciał te szczepienia promować.
  Fakt iż szczepionkę przyjęła pani Janda, pan Seweryn, pan Zborowski czy pan Miller, jest najlepszą rekomendacją do tego, by się też zaszczepić. W kategoriach promocyjnych byłby to świetny ruch, tyle że na którymś etapie ktoś zrobił jakiś błąd, no i wyszło jak wyszło.
  Tak po polsku wyszło.
  Miał byc "narodowy program szczepień" i dalej nikt nic nie wie.Kto dzis to wie? Kto "ostał termin" czy oznajmiono mu nawet propozycje szczepien? A sa w grupie ryzyka?
  Cieszę się, zwyczajnie jako obywatel, że szczepionki zamiast trafić do kanału (pojawił się taki wątek), trafiły do osób potrzebujących, które tak przy okazji do reszty przekonały mnie, że warto i trzeba się zaszczepić. Koniec kropka.

  Aha… a z tym pisim starostą, którego wylano z partii za to, że też poza kolejką był zaszczepiony, to jest tak, że dziś go z hukiem i na pokaz wylano, a już jutro po cichutku przywróci się mu prawa członka. No, może pojutrze, bo musi temat nieco przyschnąć Tak na marginesie… ponoć Ojciec Tadeusz też przyjął…
  PS
  Czy juz oddano pieniądze za respiratory ktorych nie ma ,czy ktoś beknął za te badziewne maseczki sprowadzone największym samolotem świata pod egidą Premiera.Nic mgła narodowa" powiększona o "aferę wszczepienna"ktorzy sa przez pis znienawidzeni Za postawę za wypowiedzi
  Wode nam z mózgu robią i metodą znaną przez pis, szczują i szczuć nie przestają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A afer niekoniecznie covidowych jest pod dostatkiem. Przypuszczam, że potężne tomiszcze potrzebne byłoby na ich zapisanie.

   Usuń
  2. "Wołowej skory" jak powiadali by staroświeccy, na spisanie afer by nie starczyło.
   A głupców nam przybyło i to w postępie geometrycznym.
   Kto by pomyślał ze przeciętny człowiek który od lat i stale zapisuje się do lekarza,zapisuje się na zabiegi.Notuje skrupulatnie co i kiedy, narzekając na terminy, uwierzy bez zastrzeżeń, że grupa artystów polityków etc tak sobie wpadła do szpitala uniwersyteckiego /a takie odwiedziny do źródeł pandemii są wskazane/by się zaszczepić.A szpital na to, oczywiście szczepimy.
   A personel szpitalny cały czas w blokach startowych ze strzykawkami w rekach i odmrożoną i podzieloną dawką, dał się sterroryzować i ich zaszczepił,mimo tego ,ze miał szczepić kogo innego.
   I nikt nie powie nawet dziękuję medykom ze oszczędzają na szczepionce racjonalnie nią gospodarując.
   Bo dawkę należy wykorzystać do końca.
   Majac dylemat co z nią zrobić bo umówiony pacjent nie przyszedł, z rożnych to powodów i na szczepienie się nie stawił,szczepią kazdego chętnego.
   Bywaja wiec tacy co im się lapło.Bo mieli szczęście.

   Usuń
  3. Chyba się powtarzasz,Wieśku.

   Usuń
 16. Dokładnie zgadzam się z Tobą . Dom wariatów . I afera ...ale na życzenie PiS - bo tak to wykombinowali . Nie można im ufać za grosz. I w tym aspekcie jestem zła na artystów , że dali się podejść . A szczepić się chce każdy rozsądny. Gdyby do mnie zadzwonili że szpitala... też bym poleciała zaraz. Ale ja jestem nikt - anonimowa- nie znana. azalia17

  OdpowiedzUsuń
 17. I zgadzam się a Anną Marią , co do zadymy na okoliczność przykrycia kradzieży banku Czarneckiemu.azalia

  OdpowiedzUsuń
 18. Pisowskie podłości nie mają granic! :(((

  OdpowiedzUsuń
 19. Matyldo, teraz reportaż o mafii lekowej, wrrr, a oni się do zaszczepionych aktorów czepiają. A gdzie rozliczone respiratory, miliony sasina, maseczki z antonowa i milion innych spraw... Matyldo! Niech to się skończy! anka

  OdpowiedzUsuń
 20. Oby się skończyło jak najszybciej, Aniu!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie da się ukryć, że jest chaos... I nie mamy na to wpływu niestety.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mieliśmy szansę na uzyskanie wpływu /wybory prezydenckie/ i nie wykorzystaliśmy jej. Przez lenistwo? Zlekceważenie? Małe ambicyjki?... I przepadło! Szkoda. Trzeba wypatrywać drugiej szansy. Może pojawi się wcześniej niż czas wyborów...

  OdpowiedzUsuń