16 maj 2020

Widzicie to co ja?...


Gdybym powiedziała, że nie ma we mnie niepokoju, to nie powiedziałabym pełnej prawdy.
Jest we mnie ogromna nadzieja i wiara w gigantyczny zryw rodaków,  w ogólnonarodową kampanię prezydencką na rzecz Rafała Trzaskowskiego- bo takiego właśnie nam prezydenta potrzeba: człowieka mądrego, odpowiedzialnego, kulturalnego a jednocześnie faceta z charakterem. 
A jednocześnie czuję pewien niepokój, bo mam świadomość, że wszystkie chwyty dozwolone i niedozwolone mogą być przez stronę rządzącą zastosowane, że nie cofną się przed żadnym świństwem, jeśli tylko uznają, że ono może być skuteczne.
Czuję też pewien niepokój przed presją czasu i przed ew. zaniedbaniami czy błędami sztabu wyborczego.To będzie trudny wyborczy czas, to będą wściekłe hejterskie ataki...


...Lecz ludzi dobrej woli jest więcej... i jeśli każdy z nas, wierzących  w możliwość sukcesu przeprowadzi własną mini akcję agitacyjną , to Polska wreszcie będzie miała prezydenta, na jakiego zasługuje, prezydenta, którego nie będziemy musieli się wstydzić w Europie i na świecie. 
I tego sobie życzmy! :) 

37 komentarzy:

 1. Wreszcie jakis sensowny kandydat na prezydenta, wielka szkoda, ze nie startowal od poczatku. Ta MKB to byla jedna wielka pomylka, mdla, bez ikry, niezdecydowana, nijaka. Nie bedzie lekko, rzadzacy wiedza, ze ich koniec moglby byc przykry, beda wiec usilowali zostac przy korycie za wszelka cene.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym powiedziała, że Kidawa była za porządna i za kulturalna na te czasy. Szkoda, bo mam wrażenie, że pogrążyła ją kiepsko prowadzona kampania. Niejako powtórzył się błąd Komorowskiego.

   Usuń
 2. Kidawa-Błońska nie miala, wg mnie zupelnie tej charyzmy, potrzebnej żeby wygrac wybory, natomiast nie jestem pewna, czy Trzaskowski nie jest za mlody, za ladny, za ambitny, za spelniony, za pewny siebie, czyli czy zamiast reakcji pozytywnych, nie wzbudzi negatywnych w tzw. ogole, wszak ma to, czego u nas sie nie lubi u innych;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że na Trzaskowskiego zagłosują drobni przedsiębiorcy, ludzie kultury i generalnie ludzie młodzi- i to wcale nie jest margines elektoratu.
   Mam wrażenie, że jest komunikatywny i bezpośredni, że potrafi zjednywać sobie sympatię.
   Staraj się myśleć pozytywnie, bo to połowa sukcesu! ;))

   Usuń
  2. Tak bardzo chciałabym już przestać oglądać głupawe oblicze A.D. - słuchać jego jeszcze głupszych "mów" i dowcipów, że bardzo kibicuję nowemu kandydatowi.
   Jednak w Platformie źle się dzieje, dlatego obawiam się, że Rafał Trzaskowski nie będzie czuł silnego wsparcia swoich towarzyszy, są zbyt skupieni na tarciach między sobą.
   Wymowne są te zdjęcia i komentarz do nich. Rozwiń je i będziesz wiedziała, o co mi chodzi. Wstawił je L. Miller, a on - stary wyga - wie, co mówi.

   Usuń
  3. Ja tez nie jestem bezmyślną wielbicielką Platformy czy obecnie KO. Widzę ich błędy i nieogarnięcie, jak go się teraz mówi.
   Polityka jest brzydka i budząca poczucie wstrętu ale bez niej nie da się zarządzać krajem.
   Dla mnie wybór jest prosty: albo Trzaskowski, albo PiS! Czy w tej sytuacji można mieć jakiekolwiek wątpliwości?! Chyba tylko wtedy, gdy znowu zaczną majstrować przy ordynacji wyborczej, żeby- niezależnie od prawdziwych wyników-pozostawić w pałacu Adriana...
   A Rafał jest twardym facetem i myślę , że znajdzie odpowiednią formułę, żeby znokautować budynia.

   Usuń
  4. Trzaskowski będzie musiał sie spowiadac z tego, co obiecał, a co zrobił dla Warszawy, już mu wywlekają, ciekawe, co sie mówi o nim w stolicy. Jest też strach o komisarza, wprowadzonego w razie wygranej. Znalazłam taka 'analize', zerknij: https://tiny.pl/777rr

   Usuń
 3. Kiedyś i gdzieś z pewnością. Chciałbym, by zmiany nastąpiły już po najbliższych wyborach prezydenckich, ale gdy obserwuję nerwowe reakcje władzy, jak dzisiejsze zatrzymanie protestującego senatora mimo immunitetu, biorę całkiem serio możliwość wariantu siłowego, takiego PiSowskiego stanu wojennego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eee! Kto by to niby miał zrobić? Sasin? Suski? Błaszczak? A może leśni Macierewicza?... Jakoś mi się to nie wydaje możliwe...

   Usuń
 4. Jak to za młody ? Facet zmierza ku 50- tce już. Prezydentem można być od 35 lat w Pl. Dla mnie jego wiek jest ok , a i reszta też obiecująca . Byle nie był zbyt grzeczny , bo to już przerabialiśmy z p. Kidawą. ( Jestem jej wielkim admiratorem) . Chciałam bardzo abyśmy mieli prezydentkę , doświadczoną politycznie i kulturalną. Ale czasy są jakie są : niesprzyjające jej . Trzeba z PuSem grać ostrzej, i mam nadzieję , że Trzaskowski temu podoła . Azalia17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój komentarz jest całkowicie po mojej myśli. Bardzo cenię panią Kidawę i żałuję, że naród nie dojrzał do takiej mądrej i rozważnej prezydentury.
   A z Trzaskowskim wiążę teraz ogromne nadzieje i na pewno będę mu serdecznie kibicować!:)

   Usuń
 5. Jakoś Trzaskowskiego nie widzę jako prezydenta.Walka jest paskudna,trudno będzie ale może się uda ? A może my już nie mamy wpływu? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja- wręcz przeciwnie. Myślę, że spośród wszystkich kandydatur jego wybór byłby najlepszy dla kraju , dla społeczeństwa.
   Walka będzie paskudna- to prawda- już jest! Ale to nie znaczy, że nie da się jej wygrać. Da się, tylko trzeba chcieć . I działać!
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Nie wiem czy taka wymiana teraz będzie dobrze odebrana przez wyborców, dla mnie jest trochę dziwna...
  Do mnie najbardziej przemawia Hołownia, zwłaszcza gdy zrobił się ostrzejszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hołownia nie ma tzw. zaplecza a to spory mankament. Ktoś /nie pamiętam kto/ porównał go do papieża siedzącego w gnieździe szerszeni- że osamotniony niewiele może. To chyba dość trafne spostrzeżenie.
   A ostrość ceniłabym, gdyby wymierzona była w obecnego prezydenta a nie konkurenta z tej samej strony politycznej. Jego atak na Trzaskowskiego był dla mnie przykrym zgrzytem.

   Usuń
  2. Tego akurat nie znam, w ogóle wyborcy mają teraz pod górkę, zbierano podpisy na NMK-B, sama podpisałam i co?
   Mnie w ogóle dziwi poparcie dla Dudy 51 %, poprzednio nikt się nie przyznawał, że na niego głosował...

   Usuń
  3. Mnie też dziwi to poparcie. Na mój rozum powinien mieć góra 15-20% czyli poparcie wyznawców, najbardziej betonowego elektoratu, ale jest jak jest... i możemy się tylko dziwić.

   Usuń
 7. Babciu - zgadzam się z Tobą "Ja bym powiedziała, że Kidawa była za porządna i za kulturalna /.../.
  Ze skurwysynami trza używać skurwysyńskich metod a dopiero po wygranej wdrażać w życie swoje idee. MKB próbowała to zrobic w odwrotnej kolejności i sie sparzyła.
  Babciu - nie denerwuj mnie "Myślę, że na Trzaskowskiego zagłosują /.../. Jeżeli chcemy wykopać Adriana to dośc kombinowania. To jest ostatnia szansa i trzeba "brać" Trzaskowskiego jakim jest.
  Z wojowniczym pozdrowieniem łałałałałałałałałałałałałałała jakby powiedział Winnetou !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zupełnie nie wiem, czym Cię , Piotrze, zdenerwowałam, bo całym sercem i pełnym przekonaniem jestem po stronie Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że będzie świetnym przezydentem! Howgh! :))

   Usuń
 8. Matyldo, pozostaje nam kibicować Trzaskowskiemu ze wszystkich sił. Głosowałam na niego i został prezydentem W-wy. Teraz od początku zagłosuję też na niego, nie będę się rozdrabniać (choć miałam inny plan)i wygra!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, Aniu! I nie tylko kibicować ale i dać coś od siebie. Pogaduchy, blogowe notki... co się da! A potem zagłosujemy i wygramy! :)))

   Usuń
 9. Oby Rafałowi Trzaskowskiemu się udało. Ma w sobie więcej charyzmy, niż pani Kidawa. Trzymam kciuki. To byłby krok do przodu.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Trzaskowski to idealne połączenie kultury Kidawy i odporności Sikorskiego. Jest prawdziwy i przekonujący. Wierzę, że spokojnie sobie poradzi. O ile mu- oczywiście- pomożemy, choćby w akcie głosowania.
   Pozdrawiam serdecznie. :))

   Usuń
 10. pomysł sensowny, ja w Wawie nie mam powodów na gościa narzekać /sam głosowałem na niego/... sprawdził się chłop podczas kryzysu kanalizacyjnego, ogarnął to znakomicie... odpuszczam mu czasowe zamknięcie Lasu Kabackiego, bo taka była sytuacja, gdy trzeba było dmuchać na zimne... niech tylko jeszcze odblokuje siłownie osiedlowe na świeżym powietrzu, bo ten temat ma się nijak do epidemii...
  ja mam tylko zagwozdkę na głębszym poziomie: czy wybory będą wyborami, a nie tak, jak za poprzedniego PRL-u... no cóż, posmotrim, uvidim...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Trzeba patrzeć i sprawdzać.Ale wygląda na to, że następuje jakieś przesilenie, więc wszystko idzie w dobrym kierunku.
   Po.ba.s :))

   Usuń
 11. Bardzo mnie cieszy zmiana kandydata. Pani MKB jest fantastycznym człowiekiem i byłaby niezwykłym prezydentem, ale nie teraz.
  Mam nadzieję, że rządzący wystrzelali się się przy wyborach na prezydenta W-wy. Już wówczas wyżywali się na Trzaskowskim i jego rodzinie, używali ciosów poniżej pasa. Mam nadzieję, że to go tylko wzmocniło .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Walka o warszawską prezydenturę bardzo go zahartowała. Da radę! To inteligentny facet!:))

   Usuń
 12. Odczuwając antykampanię TVPiS i PR - PIS wobec Trzaskowskiego marzę o powrocie Urbana. On był taki subtelny i delikatny - w porównaniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównując niektóre zagrywki, PRL wypada korzystniej... :(

   Usuń
 13. Widzę, widzę BBM! Jest nadzieja:-)
  Wreszcie mamy kandydata, na którego zagłosuję bez mrugnięcia okiem. A do jego zalet dodam jeszcze, że... świetnie wygląda;-) Ma prezencję na prezydenta PL.
  Serdeczności i zdrówka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A prezencja jest też bardzo ważna! I może spokojnie wykorzystać ją jako jeden ze swoich atutów.
   Nowa nadzieja, Amasjo! Serdeczności i zdrówka też! :))

   Usuń
  2. I ma charyzmę, której brakowało jego poprzedniczce:-)
   Dobrego tygodnia BBM!

   Usuń
  3. Dobrego tygodnia , Amasjo!

   Usuń
 14. Ja wolałabym kogoś porządnego z lewicy, ale oni się rozmyli. Biedroń fajny gość, tylko, że jednak pokombinował z tymi oświadczeniami, związanym z dostaniem się do EP. A teraz jakby stracił oddech. Mam wrażenie, ze i dla lewicy kandydatura Trzaskowskiego jest sporym zaskoczeniem. Tak samo jak i dla pozostałych kandydatów.
  Trzaskowski uwiódł mnie dzisiejszą konferencja prasową i swoim przemówieniem o tym, co trzeba zrobić na już. Na FB jesteśmy, z Jaskółem, na jego stronie i deklarujemy podpisy na jego liście, kiedy tutaj będą zbierać. A z drugiej strony, jakoś opadł ze mnie ten entuzjazm i tak cieszę się, i równocześnie pary mi brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja bym powiedziała, że Trzaskowski to - sądząc po jego warszawskiej prezydenturze - lewicowy liberał albo liberalny lewicowiec : jak wolisz. Robi sporo na rzecz mieszkańców a jednocześnie jest otwarty na inność, na mniejszości, jest proeuropejski.
  A entuzjazm da się odbudować, czego Ci z serca życzę. To był dla nas trudny czas i jeszcze długo trudny będzie, więc wspierajmy się nawzajem i podtrzymujmy nadwątloną energię. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Drogie Panie...
  Gotowym iść z Diabłem przeciwko Bogu i z Bogiem przeciwko Diabłu, byle tylko szlag trafił Budynia, dobrego na Leśne Ruchadła i żonglowanie wafelkiem ale nie na prezydenturę... Nawet rapowanie mu nie wychodzi... Quatsch nie dał na nie zgody widoczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że grono przeciwników obecnego prezydenta powiększy się na tyle skutecznie, że Duda wreszcie opuści zajmowane dotąd locum i przestanie psuć państwo!

   Usuń