11 paź 2016

A życie toczy się dalej...

Wygląda na to, że zyskaliśmy sobie nowego wroga. A jeśli nawet nie wroga, to niechętnego obserwatora naszych poczynań.
Przestają śmieszyć żarty, że latawcami też damy radę... Nie będzie Caracali, jeszcze długo nie będzie innych helikopterów... W przypływie czarnych myśli pachnie mi to dywersją!

Czego się nie dotkną, to zaczyna szwankować- to już chyba trzeba chcieć wszystko niszczyć, bo w tak dalece posuniętą ignorancję aż trudno uwierzyć... :((

 

27 komentarzy:

 1. I grustno i straszno prawda ? Co tu gadać...ale to od społeczeństwa zależy czy to przerwiemy czy nie ...azalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jak???!!! Pewną nadzieją są narastające protesty i nieustające pisowskie wpadki... Niezadowolenie będzie rosło. Musi rosnąć!

   Usuń
 2. Stajemy się coraz bardziej samotną wyspą, a wydawało się, że zakotwiczyliśmy na stałe wśród państw europejskich. Chociaż jest we mnie głupia wiara w to, że decydenci w Europie widzą protesty i jeszcze czekają na to, że Polska da sobie radę z "dobrą zmianą".
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam jakąś taką nadzieję, że politycy Zachodu rozgraniczają rząd oraz narodową niezgodę na rozwalanie demokracji i że jednak życzliwie nam kibicują. I że w związku z tym po obaleniu podłej zmiany dość szybko odzyskamy utracone zaufanie.

   Usuń
 3. Wroga zdobył nasz rząd. Francja jest tym państwem, które zawsze dawało schronienie Polakom, którzy mieli na bakier ze swoim rządem, więc może i teraz mają dla nas sporo życzliwości. Ja obawiam się czegoś innego. Daliśmy światu sygnał, że jesteśmy nieobliczalnym partnerem i teraz każdy, kto będzie chciał inwestować w Polsce dwa razy się zastanowi i pewnie wybierze Słowację czy inny kraj. Bo po co narażać się na kłopoty? I obawiam się, że zaufanie świata będziemy odbudowywać teraz długo:(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam wątpliwości, że odbije się nam przykrą czkawką zerwanie handlowych negocjacji. Nawet krajowi inwestorzy przystopowali, bo nie wiedzą, czego się mogą spodziewać, to trudno się dziwić zagranicy. Ale wszystko jest do odrobienia. Byle nie zbyt późno, bo im później, tym gorzej.:(((

   Usuń
 4. Rece opadaja i portki... A dna tej glupoty i arogancji nie widac. Matko kochana, jak dlugo jeszcze? Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ze zgrozą się temu przyglądam. Koszmary senne tak nie wymęczą jak nasza obecna rzeczywistość. :((

   Usuń
 5. Nigdy nie myślałam, że w tak krótkim czasie można tak sprawnie, tak wiele zburzyć. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie chcą zrealizować obietnicę: Polska w ruinie... :(((

   Usuń
 6. Pędzi przed się skop szaleniec
  Na oślep, na zatracenie
  By o mur się roztrzaskać na dobre
  Niestety jest pewien problem
  Skop na rogach kraj nasz niesie
  I gdy do muru go doniesie
  To kraj się roztrzaska nieszczęśliwy
  A skop? Skop się wyżywi...
  ...
  Tak oto wyskoczył mi z głowy
  Żenujący
  Frustrujący
  Beznadziejnie obciachowy
  Pra/wie/wiersz nieprawicowy
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ironia historii, że za wszystkie polityczne błędy rachunek płacą zwykli obywatele a ci, co narobili bałaganu, wychodzą z tego zwykle obronna ręką... Po.ba.s ;((

   Usuń
 7. Jesienna:
  Też jestem pełna niepokoju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tych podstaw do niepokoju niestety trochę jest... :((

   Usuń
 8. Jeżeli w dyplomacji, prezydent Francji i wszyscy wysocy urzędnicy zawieszają bezterminowo planowane wizyty, a polskim dyplomatom odbierany jest status oficjalnych delegacji, jest to otwarta wrogość, za którą odpowiada rząd PiS.
  I oczywiście, że pozbawienie armii nowoczesnego uzbrojenia, narażanie jej na niekonstytucyjne wydatki (od wydatków na kler po wydatki na flinty dla brunatnych koszul Macierewicza zwanych żartobliwie- ironicznie "obroną terytorialną"), to jawna dywersja. Od co najmniej 10 lat jestem głęboko przekonany, że w czasach II wojny światowej, KG Armii Krajowej wydałaby na Macierewicza wyrok śmierci za zdradę Polski, który wykonany by został w jakiejś bramie, a jego truchło by przeleżało przy śmietniku do rana, aż znaleźliby je śmieciarze. Macierewicz najpierw dokonał zniszczeń polskiego wywiadu, teraz odbiera Polsce uzbrojenie i sojuszników oraz pozbawia armię środków na zakupy nowoczesnego sprzętu, wydając je na propagandę i bojówki oraz kler, niszcząc też wiarygodność Sił Zbrojnych RP jako partnera handlowego, co oznacza, że armia nawet mając fundusze, nie będzie w stanie niczego zakupić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorzuce jeszcze do przedostatniego komentarza: politycy wychodza z tego nie tylko bezbronna reka (czyli nawet jeden wlos z tych glupich i bezczelnych lbow nie spada), ale jeszcze z dobrze wypelnionymi kontami w bankach. A najgorsze jest to, ze przyjdzie nowa ekipa i znow bedzie to samo: okradanie Polakow i arogancja wladzy. Teresa

   Usuń
  2. Wszystkie te zagrywki podawane są jak na talerzu, bez najmniejszego skrępowania. Trzeba mieć albo pewne braki w rozumowaniu, nieumiejętność przewidywania konsekwencji własnych decyzji, albo być wrogiem własnej ojczyzny, albo jedno i drugie razem...

   Usuń
  3. @Woland:
   Powyższa odpowiedź na Twój komentarz. Znowu nie tu kliknęłam, gdzie trzeba.:(

   Usuń
  4. @ Anonimowy- Teresa:
   Tereniu! Nie myśl tak,proszę. Ludzie uczą się powoli, ale jednak się uczą. Ja wiem, że nie ma ideałów i łatwe pieniądze są pokusą, ale nie przenoś nieuczciwości jakichś pojedynczych osób na całą klasę polityczną. Tak jak nie wszyscy ludzie są złodziejami, tak samo i nie wszyscy politycy.
   A że do 15.X niedaleko to wszystkiego najlepszego z okazji Imienin! :))

   Usuń
  5. kaczystowskie fachurki od "polityki historycznej" wykazują wyjątkową ignorancję w dziedzinie historii, bo już uczeń szkoły podstawowej świetnie wie, że izolacja polityczna państwa nigdy żadnemu państwu na dobre wyjść nie może, nawet mocarstwu gospodarczemu, a co dopiero takiemu pionkowi, jakim jest Polska...

   Usuń
  6. Matyldo, mnie samej jest ciezko zyc z ta beznadziejna idea, ale czy do tej pory bylo inaczej? Czy poprzednia ekipa nie przegrala wyborow przez arogacje i przekrety, ktore pis sprytnie wykorzystal? Wiem przeciez, ze nie wszyscy kradna (sama staram sie uczciwie zyc, jak wiekszosc przecietnych Polakow, ktorzy maja niewielkie mozliwosci zrobienia duzych pieniedzy), ale pokusie wlasnie tych latwych pieniedzy malo kto potrafi sie oprzec, niestety. Poza tym, jestem sklonna uwierzyc w teze, ze w polityke" ludzie ida nie po to, zeby zrobic cos dobrego dla spoleczenstwa, ale zeby zrobic kariere i dobry zarobek. Polecam Ci ksiazke Roberta Krasowskiego pt. Czas Kaczynskiego (chyba). Tytul malo zachecajacy z powodu nazwiska w tytule, ale to bardzo pouczajaca lektura pokazujaca kulisy wladzy w Polsce po 1989 r.
   Bardzo dziekuje za zyczenia. Teresa

   Usuń
  7. @PKanalia:
   Nie wiedzą??? Raczej dobro kraju lekce sobie ważą,, bo upajają się WADZĄ i reszta nie jest już ważna! :((

   Usuń
  8. @ Anonimowy- Teresa:
   Było inaczej. Z pewnością były błędy, mogły być przekręty i arogancja władzy ale takiej siary jak teraz- NIE BYŁO!!! PO nie umiała sprzedać własnych osiągnięć, nie tłumaczyła potrzeby takich czy innych posunięć- i przede wszystkim za to zapłaciła. PiS rozwala gospodarkę, obronność, politykę zagraniczną a poparcie cały czas jest. Propaganda działa jak należy.
   Krasowskiego czasem czytam w Polityce, ale nie jest to mój polityczny guru.

   Usuń
 9. Tak swoją drogą zaczyna wyglądać sytuacja międzynarodowa jak w dwudziestoleciu międzywojennym - a potem wielkie zdziwienie, że nikt tyłka nie podniósł kiedy nas zaatakowano. Zastanawiam się kiedy odbrązowi się ten okres w naszej historii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele jeszcze mamy nie do końca rozpoznanych kart historii...

   Usuń
 10. Różne rządy bywały po 1989 roku, ale żaden takiego dziadostwa nie robił.Nawet tamten rząd Kaczyńskiego.No i świat się zmienił, zrobiło się bardziej niebezpiecznie. Strach się bać i tyle.Dlatego włączyłam się w akcję #mamydosc na fb i wybieram na Błonia w rocznicę wyborów.

  OdpowiedzUsuń