25 mar 2020

To miłe!

Wczoraj zadzwoniła koleżanka-blogerka, z którą nie miałam kontaktu już od dłuższego czasu. A potem koleżanka- blogerka, z którą utrzymuję kontakty dość regularnie. A potem zadzwoniła siostra... A potem my zadzwoniliśmy do znajomych.

I pomyślałam, jak to dobrze mieć tu i tam życzliwych i przyjaznych ludzi. I nieważne, że tylko kontakt telefoniczny, bo taki też jest ważny i potrzebny i mówi:- Pomyślałam o tobie! Jestem! Możemy pogadać...
                                           ***

W ramach  propozycji pod hasłem "Godzina dla ciebie" /wykorzystanie takiej godziny każdego dnia wyłącznie na własne przyjemności- tak żeby skutecznie odreagować izolację/ obejrzałam stary dokumentalny film z 2004 roku "Rytm to jest to". 
Przed laty już go oglądałam, ale i teraz obejrzałam go z przyjemnością, bo przyjemnie jest patrzeć, jak taniec i muzyka przeobrażają młodych ludzi, pozwalają uwierzyć w siebie, dodają poczucia własnej wartości.
Świetny projekt edukacyjny i ciekawa relacja filmowa tego projektu. 
/Fotosy wzięte ze strony Kino Nowe Horyzonty/

29 komentarzy:

 1. Masz rację! Już dawno tyle się nie nagadywuję, jak obecnymi czasy! Można wręcz powiedzieć, że to dzięki wirusowi! :-))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też potwierdzam, rozmów telefonicznych teraz więcej się prowadzi. Dobrze, że chociaż telekomunikacja zarabia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i na blogach można poglądy wymienić . ;)

   Usuń
 3. A mnie się nie chce gadać:( Jestem z tych, którzy będąc w kłopocie doraźnym, że tak to ujmę, potrafią go przegadac, poprosic o wsparcie, ale kiedy źle się czuję ogólnie, mam prawdziwe problemy, to jak ten pies, zaszywam sie w kącie i sama muszę z niego wyleźć. Trochę żartuję, ale tylko trochę. Bywaj 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby jednak zachciało Ci się gadać, daj znać- zadzwonię z przyjemnością ! Serdeczności.😘

   Usuń
  2. Powoli dojrzewam, dzięki 😊

   Usuń
 4. Codziennie dzwonię do rodziców (sprawuję nad nimi nadzór telefoniczny:-)), siostry i Pani Kanarkowej- zaprzyjaźnionej Seniorki. Miło się rozmawia ale to nie to samo, co kontakt osobisty i rozmowa w 4 oczy.
  Spokoju i zdrowia, BBM!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie, ale namiastka całkiem sympatyczna i bardzo podtrzymujaca na duchu. Odwzajemniam te same życzenia . Najlepszego dla Ciebie. :))

   Usuń
 5. Ciesze sie z techniki, jaka mamy do dyspozycji, mozna dzwonic po calym swiecie w ramach abonamentu, mozna sobie robic wideokonferencje z rodzina (szczegolnie wnukami) lub przyjaciolmi. Prawie, ale tylko prawie jak osobiste spotkanie, ale o wiele bezpieczniejsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się cieszę! Cieszę się również z tego, że mimo mocno zaawansowanego wieku nie zabrakło mi ani chęci , ani odwagi, by nauczyć się obsługiwać komórkę czy komputer / internet/. Teraz- jak znalazł! ;))

   Usuń
  2. Ja się dołączam do pozytywnych opinii o technice, o internecie. To, że można rozmawiać z kimś, kto jest daleko, że można i słyszeć, i widzieć, daje duże poczucie bliskości.
   Serdecznie pozdrawiam. :))

   Usuń
  3. Pełna zgoda! Tak właśnie jest. Ja tez serdecznie pozdrawiam. :))

   Usuń
 6. I ja dzwonię, głównie z dziećmi i siostrami. Lubię też trochę spokoju.Dzisiaj byłam na zakupach i było super zaopatrzenie,nawet drożdże kupiłam
  Jaka radość. Gorzej ze ślubnym. Ciepłe z Puchatym przesyłam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciepłe i Puchate dla Ciebie. Trzymaj się i nie dawaj się kłopotom. To cudne, że umiesz się cieszyć z małych rzeczy. Obyś radości miała jak najwięcej, każdego dnia ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie teraz telefony głównie służbowe, aż czasem nie chce mi się gadać tyle...ale tyle wątpliwości, niedogranych sytuacji, wymiana uwag wszelkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pełna podziwu dla Was, że dajecie z tym wszystkim radę. Szczególnie, gdy ma się ministra oświaty takiego, jaki właśnie jest...masakra!
   Nie wiem, czym oświata zawiniła, że zawiadują nią ludzie, którzy się do tego kompletnie nie nadają . Odkąd pamiętam, to były głównie same nieciekawe typy i bodaj na palcach jednej ręki można byłoby policzyć tych, którzy oświatę prowadzili względnie dobrze.
   Trzymaj się, Jotko i nie dawaj koronawirusowi. Dużo zdrowia i siły! :)

   Usuń
  2. I wzajemnie, wszystkim nam te siły potrzebne!

   Usuń
 9. Trzymaj się Matyldo! Dzielnie wytrzymujesz i dasz radę dalej tak trwać, nie ma innej rady. Buziaki :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, Aniu! Staram się, jak mogę! Buziaki :)))

   Usuń
 10. Ja też dziennie wykonuje jakis jeden dlugi telefon, i kilka krotkich. Te dlugie zawsze jakos pasuja do sytuacji. To jest dobrze tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te wszystkie telefony od bliskich czy przyjaznych ludzi bardzo podtrzymują na duchu i są zwyczajnie bardzo potrzebne. Szczególnie w tych trudnych dniach. Zdrowia i siły!

   Usuń
 11. Zaczynamy żyć w erze tam-tamów :) A z samotności (czasem wśród innych ludzi) odkopujemy nawet te kontakty, które były już martwe od dziesięcioleci. Aż wszystko wróci do normy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest szansa , że sporo relacji da się potem utrzymać... choć z pewnością nie wszystkie. ;(

   Usuń
 12. Witaj..a ja właśnie umieściłam posta o tym, że jak ma ktoś ochotę niech dzwoni, podobnie więc jak Ty..to taki dziwny czas, jeden będzie się cieszył z bycia samemu inny będzie ciepiał..nikt nie powinien zostac sam , tylko jak to uczynić??? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj, Jolu! To taki czas, że niemal wszyscy piszemy o tym samym. A piszemy, bo inne tematy niejako automatycznie zeszły na plan dalszy. I nikt nie ma gotowych recept, jak sobie dać radę z nową sytuacją... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń