21 lip 2019

Z blogowego podwórka

Pozwolę sobie dziś na blogerską prywatę.
@Kobieta w barwach jesieni założyła nowego bloga. Jeśli ktoś z jej czytelników zagląda również do mnie, to podaję ten jej nowy adres:
https://jajesienna.blogspot.com/
I oczywiście w jej imieniu zapraszam. :))
------------------------------------------------------------------------------------

A teraz sprawa dużo poważniejsza- kraj nam wyraźnie brązowieje. Dzieją się rzeczy złe i bardzo złe. Różne organizacje pozarządowe usiłują się temu przeciwstawić.
Jeśli kogoś temat zainteresuje, proszę otworzyć stronę Akcjademokracja, bądź podany niżej link. Jeśli nie chcemy faszyzacji kraju, coś jednak musimy robić, nie możemy opuszczać rąk- zło coraz bardziej się rozlewa.

https://dzialaj.akcjademokracja.pl/surveys/wlepki-LGBT-zamow?utm_source=akcja&utm_medium=email&utm_campaign=blast2019-07-20

34 komentarze:

 1. Otwieram szeroko oczy ze zdumienia. Kogo to może obchodzić, czy ktoś należy do LGBT, czy jet biały, czarny, w kropki, czy w paski. Jest człowiekiem i należy mu się szacunek. Koniec. Kropka. Co się z nami dzieje? Skąd to poczucie wyższości u poniektórych? Opamiętajmy się, póki nie jest jeszcze zbyt późno. Wszystkie nieszczęścia, łącznie z tymi wielkimi zaczynają się od rzeczy małych, od drobiazgów. Zamyślona, która wiele w swoim życiu widziała, słyszała od świadków i sama przeżyła w dzieciństwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paradoksalnie, poczucie wyższości wynika z kompleksów. Człowiek bez kompleksów nie musi szukać absurdalnych teorii typu: "jestem lepszy, bo mam odpowiednią barwę skóry", "jestem lepszy, bo jestem z odpowiedniego narodu", "jestem lepszy, bo sram i rzygam bardziej elitarnie niż wszyscy inni". Człowiek bez kompleksów mówi po prostu: to umiem, tego nie umiem, to widziałem, tego nie widziałem, to robiłem, tego nie robiłem.

   Usuń
  2. @Zamyślona:
   Niestety są tacy, którzy uparli się, by innym układać życie wedle własnego wzorca- przykładem: Białystok! :(((

   Usuń
 2. To byłaby świetna okazja dla Kościoła, by pokazał że naprawdę chce się oczyścić z łajdaków- stanąć otwarcie przeciw faszyzmowi! Niestety, Kościół woli podsycać faszystowskie nastroje wspierając a to homofobów, a to ksenofobów. I wygląda mi to na akcję z pełną premedytacją- uznali że odwróci to uwagę od skandali pedofilskich i tego, że Episkopat stanowił głowę zorganizowanej grupy przestępczej chroniącej pedofilów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kościół w Polsce jest Alfą i Omegą i nie musi się tłumaczyć ze swoich przestępstw. Poza tym łatwiej jest szczuć jednych na drugich, a do tego demokracja niesie ze sobą wolność słowa, wyznania i takie tam pierdoły. Im zależy na ciemnocie i zacofaniu, a to można najłatwiej uzyskać straszeniem obcymi różnych maści. "Gdy rozum śpi..."

   Usuń
  2. @drWoland:
   Niewątpliwie masz rację, że u źródła leżą kompleksy. Podzieliłabym tych zakompleksionych na dwie grupy: wycofanych, starających się nikomu w oczy nie włazić i agresywnych- leczących własne niedobory pomniejszaniem i upokarzaniem innych
   A kościół mamy, jaki mamy- nie z Bogiem i jego naukami trzyma a z silniejszymi, którzy ziemską władzę sprawują, bo profity tu są pewne. :((

   Old Lady:
   Niedouczonymi owieczkami łatwiej sterować! :(

   Usuń
 3. Zło się rozlewa i źle się stało, że rodzący się problem zlekceważono (mam wrażenie, że tak się stało). Ale na pewno nie jest za późno, choć biorąc pod uwagę "dobrą zmianę" nie będzie łatwo...
  Pozdrawiam serdecznie.
  P.S.
  Dziękuję za adres nowego bloga Kobiety w barwach jesieni. Pewnie bym nie znalazła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lata będą potrzebne, by zneutralizować zło, które już się stało. Tym bardziej, że nawet przy wygranej KO będą schody, bo PiS cały czas jest bardzo silny i poparcie ani drgnie. :( Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Jedno i drugie za chwilę otworzę...przyszło nam żyć w paskudnych czasach, mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem, czy w paskudnych? Każde czasy na swój sposób są paskudne. A tamtego oddechu wolności, pamiętnego 4 czerwca, tamtego rozwoju, energii, piękniejącego kraju i niekłamanej dumy, że jednak daliśmy radę, nie zamieniłabym za nic! ;)

   Usuń
  2. W paskudnych, bo nie pamiętam takiego poróżnienia rodaków i hejtu wszędzie... strach odezwać się w towarzystwie czy na blogach.

   Usuń
  3. Jeśli mówisz o paskudnych czasach wojny polsko-polskiej, to tak- masz rację: to wyjątkowo podły, paskudny, wredny czas! Ja myślałam w jakich czasach w ogóle przyszło mi żyć i odpowiedź nie jest już jednoznaczna, bo były czasy ciężkie i złe, ale były też piękne i satysfakcjonujące. I to tylko miałam na myśli!

   Usuń
 5. Nie wiem gdzie mój komentarz, odnośnie bloga Marysi, u mnie jest, są wszystkie wpisy, komentarze, może to coś z hasłem.No nic, dodałam go do zasobów.
  Mam odczucie że w tym kraju długo nie będzie dobrze.,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba masz rację. Podziały są tak głębokie, że nawet przy teoretycznej zgodzie narodowej długo będziemy własne rany lizać...

   Usuń
 6. 1.07.2019 Walter Chełstowski napisał

  „Szary Człowiek” Piotr Szczęsny i Prezydent Paweł Adamowicz.
  Tłuszcza chce więcej.
  Pogromów znanych z naszej historii.
  W Białymstoku nie wyszło.
  Ale gdzieś w końcu się uda.
  Idą żądnym krwi tłumem na wszystkich „innych”.
  Z orłem na piersiach, różańcem w dłoniach i z Bogiem na ustach.
  Pobłogosławieni przez najwyższych biskupów i szeregowych księży.
  Wsparci słowami partii prawych i sprawiedliwych i przez nich chronieni.
  Bezkarni i ryczący.
  Nasi narodowi sąsiedzi.
  Nasz suweren.
  Wasz najważniejszy elektorat.
  Tak: Prawo i Sprawiedliwość.
  To wy otwieracie znowu bramy piekieł.
  Bo jesteście tacy sami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo Ci dziękuję! Dzięki Tobie odkryłam dla siebie Twittera, do którego/czy na który nigdy dotąd nie zaglądałam. A przytoczony tekst mocny ale bardzo prawdziwy. :(

   Usuń
 7. Ciągle i od długiego czasu dostrzegam analogie z okresem od 1933 roku w Niemczech. Ludzie nigdy się nie uczą, nigdy.
  Przypominam, że dziś jest święto narodowe Królestwa Belgii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, już od dawna widzę symptomy. Trzymajmy się Matyldo!

   Usuń
  2. Jeszcze cały czas hoduję w sobie nadzieję! Trzymajmy się!!

   Usuń
 8. Dziękuję za adres do Jesiennej.
  A w kraju dzieje się coraz gorzej. To aż boli :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łączę się z Tobą w tym bólu. Ja też nie umiem się pogodzić z dzisiejszą rzeczywistością...

   Usuń
 9. Analogie do lat trzydziestych widzi b. wiele osób. Tylko rządziciele nie widzą, oni niby nie popierają ale rozumieją. Swoimi "wystapieniami" pokazali, że mogą gadać co im się podoba lecz zdjęcia z Białegostoku poszły w świat i znowu (nie)sławna jest Polska, tym razem - już nikt nie owija w bawełnę - z odradzającego się faszyzmu. W kraju, w którym przez faszyzm zginęło tyle milionów ludzi!!!
  Wiersz Waltera Chełstowskiego to strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrafię zrozumieć tego zaczadzenia i niedostrzegania zagrożenia przez wielu polityków, wielu dziennikarzy...zachowują się tak, jakby wszystko było w porządku, jakby nic złego się nie działo. A dzieje się! Każdego dnia bardziej, każdego dnia więcej... :((

   Usuń
  2. Masz rację, Matyldo, niestety. Mam wrażenie, że zło zaczyna się wymykać spod kontroli, bo przecież są potrzebne te "czarne/brunatne moce" do zdobycia głosów w wyborach...

   Usuń
  3. Ale co w tych Polakach siedzi? To wina ich matek i ojców, bo zostawiają dzieciaki samym sobie, nie potrafią wytłumaczyć pewnych zjawisk, bo są głupi i nieodpowiedzialni. A pozostali w większości ślepi i głusi. Takie naszej młodzieży chowanie. Ech, jak dobrze, że nam się udało zaszczepić naszym dzieciom tolerancję, szacunek i poczucie sprawiedliwości.

   Usuń
 10. @Anka: Wcale nie mam przekonania, że ono kiedykolwiek było kontrolowane- raczej było podsycane i wykorzystywane, ale obróci się przeciwko tym "dobrym wujkom" także- absolutnie w to wierzę!

  @Old lady: To zawsze jest wina wychowania.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem, co się dzieje- czasem rameczki do komentowania pojawiają prawidłowo a czasem fikają , jak chcą... ;(

  OdpowiedzUsuń
 12. Niech sobie fikają, należy zapewnić im "wolność fikania" - jakkolwiek to brzmi ;)Co komu do tego ;)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze mówisz! Chyba faktycznie nie warto głowy sobie zaprzątać takimi drobiazgami. ;)

   Usuń
 13. Może ktoś wie gdzie teraz HANULA 1950 I VEANKA PISZĄ ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Gdzie pisze Hanula1950- nie wiem, natomiast wydaje mi się , że Veanka ma teraz nicka Wilma. Na pewno znajdziesz ją na którymś blogu /do mnie nie zagląda/ , wejdź i po prostu sprawdź. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki a info chyba faktycznie Wilma :D https://wilma-f.blogspot.com/ Człek jak ponad 10 lat czyta co dzieje się u kogoś i nagle finito ,to jakoś dziwnie .Wilma jest od 2010 roku na tym blogowisku i też dziwne ,że stałych czytelników nie powiadomiła .Fakt.... nie musiała :)

   Usuń