27 sty 2020

Byle tylko nie wrzeszczał...

...i nie wykłócał się zaocznie z Rosjanami! :((
Dziś uroczystości w Oświęcimiu i już drętwieję na myśl, że przemówienie wygłosi Duda. Bycie prezydentem stało się dla niego tak atrakcyjne a profity związane z tym urzędem tak wymierne i oczekiwane, że poświęci wszystko, aby ten urząd utrzymać. Poświęcił już honor i przyzwoitość, może poświęcić grobową ciszę pomordowanych w oświęcimskim obozie... I tego się boję. Czy starczy mu resztek wyczucia, by uszanować powagę i grozę tego miejsca?...Może chociaż tym razem nie będzie podnosił głosu i robił groteskowych min...Bardzo bym sobie tego życzyła.

29 komentarzy:

 1. I oby się Twoje życzenie spełniło. Coraz więcej się nadynama,bufona z siebie robi i krzyczy nawet nie na temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie będę oglądać,potem w internecie przejrzę wiadomości

  OdpowiedzUsuń
 3. Też się zastamawiam, czy warto sobie szarpać nerwy. I tak będą to przecież wielokrotnie powtarzać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie widziałam, ale obawiam się, że to silniejsze od niego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż nie krzyczał tym razem, ale nie omieszkał poskarżyć się, że nie był w Izraelu na tamtejszych uroczystościach. Też żałosne.

   Usuń
 5. Nie jestem w stanie patrzeć na szkodniki. Te wykrzykiwania źle mi się kojarzą. Oszczędzam się i tylko czytam.
  Pozdrawiam, BBM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzałam i nie żałuję. Bo padło wiele mądrych i ważnych słów w wypowiedziach różnych ludzi.
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 6. Przyznam się, Matyldo, że stchórzyłam i przyciszyłam, kiedy przemawiał. Słuchałam za to z uwagą i wzruszeniem słów ocalałych. Ileż w nich prawdy i człowieczeństwa mimo potwornych przeżyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele nie straciłaś. Na mnie niesamowite wrażenie wywarła wypowiedź Mariana Turskiego i jego przypomnienie obozowego jedenastego przykazania: NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! Bo zło pełznie małymi kroczkami, przyzwyczajamy się i nawet nie zauważymy, jak nowy Auschwitz spadnie nam z nieba. Cała jego wypowiedź była głęboka i mądra, była ostrzeżeniem a jednocześnie apelem o obronę konstytucyjnych wartości, które chcą nam zniszczyć. Należałoby to odtwarzać w głównym wydaniu Wiadomości każdego dnia!

   Usuń
  2. Słuchałam z zapartym tchem. Przemówienie było jakby skierowane konkretnie do jednej osoby, która z nadętą miną, z wyraźną niechęcią patrzyła albo kręciła głową. Czy małżonka osoby w rodzinie swojej ma kogoś, kto stracił życie podczas wojny? Ze względu na pochodzenie pewnie tak, niemożliwa jest inna opcja - tak mi się nasunęło. Niektóre słowa pana Turskiego zanotowałam, żeby zajrzeć jeszcze i jeszcze, to było niesamowite, zwięzłe, dobitne pokazanie skąd i jak się bierze takie bestialstwo w stosunku do ludzi.

   Usuń
  3. Ja wypowiedź p. Turskiego skopiowałam od Asenaty /wyżej podałam adres/ i mam u siebie na komputerze.
   A jedenaste przykazanie należałoby obligatoryjnie dołączyć do stosowania wraz z poprzednimi dziesięcioma .

   Usuń
  4. Auschwitz tupta... pana Turskiego już odsądzają od czci i wiary...

   Usuń
  5. I żadnego karania mowy nienawiści a wręcz przeciwnie- jakiś rodzaj akceptacji ze strony władz. To się w głowie nie mieści .:(((

   Usuń
 7. Nie słuchałam tego przemówienia, nie mogę już na tę wykrzywioną twarz patrzeć, ani też słuchać go nie lubię. Moim zdaniem to on zawsze pokrzykuje, wielki włodarz. Zapominają wszyscy, że to nie ich prywatna stajnia, że mają to wszystko tylko na chwilę, bo ich wybraliśmy, dlatego więcej pokory bym sobie życzyła (chociaż jego akurat nie wybierałam).

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli nie słuchałaś wypowiedzi Mariana Turskiego- koniecznie przeczytaj. Podałam adres do Asenaty, wystarczy kliknąć .

  OdpowiedzUsuń
 9. Wypowiedź Mariana Turskiego to przestroga najmocniejsza jaką słyszałam. Ale do kogo trafią te słowa? A teraz takie moralne nic jak Bosak, obraża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafią do wszystkich ludzi dobrej woli a tych jest więcej- jak śpiewał Niemen.
   Myślę, że każdy wrażliwy człowiek zatrzyma się i zastanowi. A od tego zaczyna się obrona uczciwości.

   Usuń
 10. Znakomite było wystąpienie pana Turskiego. Oby takich wystąpień było jak najwięcej. Może coś z nich trafiłoby do tych ludzi, którzy wciąż głosują na PiS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odzew był ogromny. Fragmenty wypowiedzi wielokrotnie powtarzano. Może coś ruszy do przodu...

   Usuń
  2. Taką nadzieję, że ruszy do przodu, mieliśmy po słowach księdza na pogrzebie prezydenta Adamowicza i co? I pisiory wygrały wybory :((( Ciemny ten naród co wszystko kupi...

   Usuń
  3. Spokojnie! Widziałaś ostatnie sondaże? PiS-owi spadło 6 punktów. To bardzo dużo! Ja wiem, że znowu może wzrosnąć , ale równie dobrze może to być trwała spadkowa tendencja. Trzeba obserwować i robić swoje! :)

   Usuń
  4. "Róbmy swoje..." - jak radził Mistrz :) Trudno jednak zachować spokój, kiedy się patrzy na przekroczone granice wszystkiego i dodatkowe splugawienie poprzez oddanie głosu tzw. "Plugawemu Krystynowi"...

   Usuń
  5. Wiem, jak trudno utrzymać spokój. Sama mam z tym problem. Pamiętasz, jak pisałam o huśtawce nastrojów. Ale jedyne, co tak naprawdę możemy, to właśnie starać się zachować spokój i wiarę , że damy radę i że ani " plugawy Krystyn ", ani " budyń", ani im podobni nie zaznaczą więcej złego śladu w naszym życiu . Będzie dobrze, Aniu! Powtarzaj to sobie codziennie.:)

   Usuń
 11. Na pohybel budyniowi, pieprzonemu maliniakowi i pachołkowi. Kiedyś to się skończy, musi się skończyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I skończy się. Wystarczy nie zagłosować na Dudę. Gdy już na prezydenckim urzędzie zasiądzie odpowiedzialna i poważna osoba- zacznie się proces naprawy Rzeczpospolitej! ;)

   Usuń
 12. P.s. Jak noga? Zdrówka dla niej! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziękuję Kochana. Ale już tracę nadzieję, że będzie lepiej (w kwestii nogi też :( Pozdrawiam i całuski.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Niech żywi nie tracą nadziei!"- Słowacki. I ja do niego dołączam. Za wcześnie, żeby rezygnować! Wiosna nasza!!

  A i z nogą lepiej będzie! Niech no tylko wiosna przyjdzie a wraz z nią nowa energia!
  Puchate dla Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń