2 kwi 2019

Wczorajszy Prima


Akurat jestem w trakcie czytania artykułów na temat oszustw internetowych, ochrony dzieci przed internetowymi zagrożeniami i w ogóle- w którą stronę zmierza świat w tym zakresie. 
Przyznam, że brzmi to dość przerażająco a już dla takiego laika internetowego jak ja- to wiedza z pogranicza czarnej magii.

I czasem myślę, że nawet gdyby czas się cofnął, to ja - jako młody człowiek- nie umiałabym się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości... To dla mnie zdecydowanie za trudne! :(((
 ----------------------------------------------------
P.S. zapomniałam o plakietce- ot, skleroza! ;)
 

18 komentarzy:

 1. Nie, to nie jest trudne, nas mimo wszystko uczono myślenia w szkołach, teraz nie ma jak, teraz jest znów program jednej partii...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie masz rację! Bywają momenty, gdy wiek mocno mnie przygnębia...

   Usuń
 2. Ja chciałabym mieć tamte lata a ten rozum,byłoby inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł znakomity! Tamten świeży umysł i dzisiejsze doświadczenie! Szkoda, że to nierealne...

   Usuń
 3. Ja tak jak Ula bym chciała: tamte lata a ten rozum. Szkoda, że tak się nie da;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, nietety, zupełnie nierealne, ale pomarzyć zawsze można... ;)

   Usuń
 4. A ja nie wiem, co bym chciala, czy bym chciala raz jeszcze cofnac sie w czasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o mnie, to cofnąć się w czasie- zdecydowanie NIE! Ale... mieć tamtą wcześniejszą formę fizyczną i umysłową?... czemu nie? Chętnie bym przyjęła! ;))

   Usuń
 5. Niestety nie wszyscy sprawdzali prawdziwość informacji - na poważnym portalu informacyjnym znalazłam przekopiowany tekst z linkiem do aprylisowego njusa opublikowane jako fakt. :) Ale masz rację - jak zagłębić się w tematy internetu i jego oddziaływania na nasze życie, to można osiwieć w trzy sekundy i nabrać podejrzeń, że jest się człowiekiem prehistorycznym nie nadającym się do życia we współczesności. ;)
  Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem, że zbyt wiele we mnie zaufania do słów, wypowiadanych przez różnych ludzi /poza osobami, które tego zaufania nadużyły/, żeby każdą informację weryfikować. Nie jestem nawet pewna, czy zawsze umiałabym to zrobić. A efekty, jakie są, od razu widać! ;(
   Pozdrawiam Cię serdecznie. :))

   Usuń
 6. Nie, nie chciałabym nic zmieniać. Życie jest po to, aby je samemu przeżyć ze wszystkimi konsekwencjami swoich działan i ich braku!
  Co do formy to się zgodzę! Ale ... ? "To se ne wrati Pani Hawrankowa"!

  OdpowiedzUsuń
 7. Również nie chciałabym zmieniać swojego życia, od nowa wracać do lat minionych. Kto wie, co mogłoby mi się przytrafić ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak znam siebie, narobiłabym innych głupot niż narobiłam, czyli- zdecydowanie nie warto! ;))

   Usuń
 8. Ja tak, jak już dziewczyny napisały. Formę fizyczną i psychiczną z młodych lat chętnie bym przyjęła.Cofanie się w przeszłość wystarczy mi cofanie się w wyobraźni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet w wyobraźni zbyt często się nie cofam. :)

   Usuń
 9. Internet zmienił świat i niewątpliwie rozszerzył pole działania oszustów. Tekst z demotywatorów sugeruje, że większość ludzi bezkrytycznie przyjmuje do wiadomości znalezione informacje. Ale chyba nie jest aż tak źle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dobrze też nie jest. Wystarczy popatrzeć na słupki poparcia... ;(

   Usuń