24 lis 2016

Święto Dziękczynienia

Stany Zjednoczone Ameryki- mądry kraj, mądry naród! Takie radosne wspólne święto wymyślić- rewelacja. Podziękowanie za to, że przetrwaliśmy. Radość, że jesteśmy, że ciągle mamy naszą wspólną ojczyznę...że mamy być za co wdzięczni.

Bardzo mi się to podoba i pomyślałam sobie, że w dniu, w którym wreszcie zakończymy nieszczęsne rujnujące rządy PiS-u, należałoby ogłosić polskie szczere i radosne Święto Dziękczynienia.

Zresztą, czy mój pomysł ogólnie się przyjmie czy nie, to ja- jeśli dożyję- z całym entuzjazmem /łącznie z wywieszaniem flagi/ indywidualnie będę corocznie świętować moje prywatne Święto Dziękczynienia. To będzie moje drugie święto poza 4 czerwca. To będzie moja Polska dwukrotnie odzyskana dla współczesności i rozwoju, powód do radosnego świętowania! :))

13 komentarzy:

 1. oby jak najszybciej, dopóki wszystkie indyki nie wyemigrują i zostaną same dynie...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
 2. jesienna:
  Kupuję pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. No to bedziemy swietowac razem. Teresa

  OdpowiedzUsuń
 4. @@@WSZYSCY!:
  Bardzo się cieszę, że pomysł spotkał się z aprobatą. Mam nadzieję,że nie trzeba będzie czekać jeszcze trzech lat, żeby uroczyście ogłosić inicjatywę utworzenia nowego święta! :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Azalia . Na pewno dołączę, obym tylko w dobrej formie doczekała tej chwili, bo coraz gorzej znoszę tę naszą maliniakową a przecież" nie malinowo chruśniakową" rzeczywistość. Odmówili Leśmianowi jakiejkolwiek uroczystości w tym podwójnym bo i urodzinowo i umarłościowym święcie - uroczystości. Dlaczego ? Bez połlitra nie razberiosz :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi się, że tam nie ma żadnego sensownego planu. Cel nr 1 to zniszczyć wszystko, co było przedtem, żeby kamień na kamieniu nie pozostał... tak to przynajmniej wygląda! :((

  OdpowiedzUsuń
 7. Przylaczam sie do idei. I namowie innych :) Obysmy mogli swietowac jak najszybciej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea głupia chyba nie jest! I obyśmy zrealizowali ją jak najszybciej! Nadziei troszkę więcej, bo i PiS-owcom zaczynają puszczać nerwy /vide: Gliński w TVP!/ :)

   Usuń
 8. Bardzo dobry pomysł, przyłączam się, popieram inicjatywę, czekam, szampan się mrozi.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już prawie widzę tę szaloną radość! I już się cieszę na tę wizję! Chyba też muszę kupić szampana, żeby był pod ręką! :)))

   Usuń