21 lut 2020

Spełniłam obywatelski obowiązek.

Demokracja to między innymi trójpodział władzy i niezależne sądownictwo. 
Ustawa kagańcowa zakłada, że sędziów da się uzależnić od polityków metodą kija i marchewki , czyli: tym o miękkich i chwiejnych kręgosłupach- zaszczyty i dodatkowe apanaże, niepokornym a więc niezawisłym i niezależnym- izba dyscyplinarna /celowo małe litery!/ a tym samym - degradacja, odbieranie części zarobków, inne szykany.
Założenie może byłoby trafne a ustawa skuteczna, gdyby nie ludzka solidarność. Czekałam tylko, kiedy pojawi się możliwość nie tylko psychicznego wsparcia prześladowanych sędziów- bo tacy już są- i doczekałam się:
 Wpłaty- jednorazowe bądź comiesięczne, bądź 1%...- w dowolnie małej bądź wysokiej kwocie można wpłacać:
FUNDACJA DOM SĘDZIEGO SENIORA
20 1090 1346 0000 0001 4426  7265 
z dopiskiem  jako cel przeznaczenia: Fundusz pomocy dla sędziów.

Bez wskazywania konkretnego sędziego, bo wsparcie z funduszu reguluje... i tu cały regulamin.
Jeśli ktoś ma ochotę sprawdzić, może wygooglować "pomoc dla sędziów" ...

Może ktoś powie, że wpłaty dla całkiem przyzwoicie sytuowanych sędziów  z konta skromnej emerytki to przegięcie... ja tak nie uważam. Myślę, że finansowe wsparcie w tym najtrudniejszym okresie jest bardzo ważne.
Bądźmy solidarni. Gra się toczy nie tylko o materialny byt sędziów, ale o coś o wiele ważniejszego- o niezależność sądownictwa, o demokrację!

6 komentarzy:

 1. Robisz, jak nakazuje Ci sumienie, nikomu nic do Twojej decyzji, a to, co dzieje się z sądami obserwujemy każdego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nasza zbiorowa solidarność wielokrotnie już się uaktywniała /Owsiak, zbiórki na operacje czy kosztowne leczenie/ i fundusz na rzecz sędziów jest kolejnym podobnym działaniem- w obecnej sytuacji - ogromnie ważnym.

   Usuń
 2. Ten czekałam na ten fundusz , trzeba wpłacać . Sędziowie niepokorni muszą mieć oparcie w spółeczeństwie . Nie mogą się bać , że rodziny nie wyżywią . Sytuacje są i będą różne - takie pieniądze zgromadzone muszą być . Azalia17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania i dlatego staram się propagować akcję na swoim blogu, bo to jedyne miejsce, na którym się uaktywniam.

   Usuń
 3. BBM, masz bardzo dobre serduszko. :) Myślę, że taka zdecydowana postawa ludzi jest ważnym znakiem ostrzegawczym dla łamiących prawo.
  Serdecznie Cię pozdrawiam. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przesadzaj! Po prostu są sprawy,które uważam za ważne- i tyle!
   Ja też Cię serdecznie pozdrawiam :))

   Usuń