15 lut 2020

Nie, bo nie!

Pani Lichocka jednym krótkim gestem przedstawiła całą dotychczasową politykę partii rządzącej- nie tylko opozycji, także własnemu elektoratowi, suwerenowi, jak lubią o nim mówić.
Zaproponowała w ten sposób nowe prawdziwsze logo swojej partii. 
Jakieś przykłady?
No, weźmy wygrany przez prof. Stolę konkurs na dyrektora muzeum Polin i brak nominacji przez ministra Glińskiego- bez wiarygodnego wyjaśnienia, bez rozmów- ot, takie widzimisię władzy.
Sędzia Juszczyszyn odsunięty od orzekania, z obciętą o 40% pensją - za to tylko, że zgodnie z prawem chciał obejrzeć listy poparcia sędziów KRS. Obóz rządzący jak rozsierdzona lwica bronił do nich dostępu, tłumacząc to kompletnie irracjonalnymi powodami, co trwało baaaardzo długo i -po pewnych kontrolowanych bądź nie przeciekach- jednak wyłożył je na stół. Powody przestały być istotne, czy ustawa kagańcowa zmieniła sytuację, a może zwyczajnie- ot, takie widzimisię władzy...
Ciekawe, czy kara sędziemu Juszczyszynowi zostanie cofnięta, skoro sytuacja tak diametralnie się zmieniła?...
A sędzia Nawacki i jego demonstracyjne podarcie uchwały?... 
A elektrownia w Ostrołęce i ciężkie pieniądze wyrzucone w błoto?...
Takie robię, co chcę, bo tak mi się podoba, rozkłada po kolei elementy życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego w naszym kraju. A pisowski prezydent sprzyja tym wszystkim  bezprzykładnym aktom wandalizmu, zatwierdzając je swoim podpisem... i tu niespodzianka: wcale nie wiadomo, czy na pewno to jest jego widzimisię, czy widzimisię jego szefa- zwykłego posła, urzędującego na Nowogrodzkiej...

Tak czy owak gest pani Lichockiej wyraźnie pokazał, że jak już rybka-suweren haczyk zachęt i obietnic połknie, to można mu już będzie spokojnie nowe logo partii rządzącej na słupach ogłoszeniowych wywieszać. No i co wtedy zrobicie?!

36 komentarzy:

 1. Logo adekwatne do sytuacji. W maju okaże się, czy ta zaraza dalej będzie zjadała nasz kraj. Jeśli stracą Dudę, to mogą nie dotrwać do końca kadencji i skończą jak za ostatnim razem. Mam tu na myśli ich rządy przed PO, wtedy też w sejmie działy się sceny dantejskie. Oby stracili PADa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, tak! Dobrze byłoby od tego zacząć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oni wszyscy kulturalni, sumienni a diabła za pazuchą.Jak coś to pomyłka. A maj coraz bliżej. BądźMy dobrej nadzieji.Łatwo nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja myślę, że jeszcze niejeden głupi krok wykonają! Za bardzo uwierzyli w siebie, są zbyt pewni i przestali się kontrolować!
   Powiedzenie "pycha kroczy przed upadkiem" zaczyna być coraz bardziej widoczne.

   Usuń
  2. BBM, to powiedzenie wydaje się doskonale pasować, bo pychy to oni mają chyba nieograniczoną ilość. I poczucia bezkarności też im nie brakuje (to zawsze trochę mnie niepokoi; czy to skutek głupoty pomieszanej z pychą, czy pewność, że będą trwać i trwać?...).
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 4. Ja pamiętam powiedzenie mojego Ojca: Gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. I myślę, że odbieranie rozumu już się się jakiś czas temu zaczęło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tacy pewniacy władzę tracili!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyjdzie czas i na tę ekipę!
  Pozdrawiam serdecznie,Skarlet! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. @WSZYSCY:
  Wyraźnie mi się tu coś pomerdało! Mam nadzieję, że każdy odpowiedź na swój komentarz odnajdzie. Przepraszam.;(

  OdpowiedzUsuń
 8. Opozycja powinna po tysiackroć wykorzystać prezent od pani Lichockiej jednak czy to zrobi umiejętnie, nie mam w sobie dość wiary. Problem jest tego typu, że tak poważna wpadka obudziła uśpionych w PiS, którzy powinni się teraz bardziej pilnować a i będą bardziej pilnowani. Ciekawa jestem konsekwencji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oprócz palca była jeszcze paskudna mina...
  Niestety wiele było takich wpadek do tej pory i niczego to zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpadki się kumulują i w końcu którejś robi się za dużo. Oby to był ten palec!

   Usuń
  2. "Lichocka" - nomen omen. Mina niby paskudna? Przecież to jej zwyczajna, można rzec - przyrodzona...

   Usuń
  3. Min bym się nie czepiała... gest był wyjątkowo paskudny!

   Usuń
 10. Być może tym razem o jeden palec za daleko... Nareszcie!

  OdpowiedzUsuń
 11. Włączam fejsa i nic innego poza tą babą nie ma... najpierw myślałem, że to jakiś żart, ale potem doczytałem. Moje obrzydzenie jest już tak wielkie, że nie wiem, czy wytrzymam tu dłużej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że większa część rodaków podzieli Twoje obrzydzenie i przełoży się to na sympatie i antypatie wyborcze.

   Usuń
 12. Tak sobie pomyślałam,ze opozycja to powinna pani Lichockiej duży bukiet kwiatów wysłać.Widzę,że jej paluszek zmobilizował ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby! Najwyższy czas!!
   Słuchałam fragmentów wypowiedzi prezesa+ kandydata na reelekcję+ Pinokia. No, takie dyrdymały szły do ludu, że szkoda gadać!

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"...
  partia rządząca i jej lider nieraz już otwartym tekstem informowała tzw. "suwerena" o swoim stosunku doń, więc gest Lichockiej nie jest wcale żadnym zaskoczeniem bynajmniej - przynajmniej...
  pomysł na nowe logo niezły, aczkolwiek bardziej tam pasuje zamiast korony beret z antenką, ongiś symbol chamstwa i buractwa... no, chyba że korona jako wróżba, przepowiednia: otóż "koroną" nazywa się w skrócie świadka koronnego w ściganiu przestępczości zorganizowanej... gdy nadejdzie pora postawienia co poniektórych przed Trybunałem Stanu, to tacy świadkowie mogą być przydatni...
  p.jzns :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to to, podpisuję się pod całą wypowiedzią.

   Usuń
  2. Myślę, że pierwszą rzeczą po przegranej pisu /małe litery celowo!/ winno być najpierw wyprowadzenie wymiaru sprawiedliwości na prostą a zaraz drugą- przykładne ukaranie wszystkich psujów demokratycznego państwa. I żadne tam Trybunały Stanu i pogrożenie paluszkiem:- No,no! Ty brzydki/a! Nie rób tak więcej!...Normalne sprawy karne!

   Usuń
 15. Znowu komputer mnie nie posłuchał. ;((
  Odpowiedź dla @PKanalii i @Anki, jako że jesteście tego samego zdania.
  pozdrawiam Was Bardzo serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. I tak dzika satysfakcja i pogarda w postaci owego palca wysłała panią na aut , i suwerena daj. Boże otrzeźwiło co do intencji władzy.azalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że do maja jeszcze parę wpadek zaliczą i że ostatecznie przyczyni się do upadku najpierw pADa a potem całej rządzącej ekipy.

   Usuń
 17. P.T. Blogerze... Popełniasz kardynalny błąd. Zadajesz logiczne pytania dotyczące alogicznych działań podejmowanych przez szaleńców i/lub złoczyńców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsze jest to, że alogiczne działania zyskują sobie jednak spory poklask publiki!:(

   Usuń
 18. Odebrałam ten gest bardzo osobiście. Jestem urażona i obrażona. Pociesza mnie fakt, że 'filmik z paluszkiem' M. Stuhra ma ponad 10 mln wyświetleń. Mam nadzieję, że przełoży się to na głosy w majowych wyborach. Mocno trzymam za to kciuki!
  Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łączę się z Tobą zarówno w oburzeniu jak i nadziei...

   Usuń
  2. @Amasja:
   I oczywiście serdecznie pozdrawiam. Palec mi za szybko poleciał na 'opublikuj'. ;(

   Usuń