6 wrz 2018

Na czym to właściwie polega?...

Trzeci rok, jak usiłuję się tu zadomowić a cały czas czuję się nie u siebie. Trochę tak, jakby babinę w wiejskiej zapasce wprowadzono na salony i powiedziano jej:- To twoje! Czuj się swobodnie!
Powiedzieć można, gorzej z wykonaniem.
Faktycznie- Blogger daje mi wszystko, nie zaśmieca reklamami, nie niszczy notek i nie wywiewa ich w przestrzeń, nie wprowadza nie wiadomo jakich zbędnych udziwnień, które wcale ułatwieniami nie są itd., itd. Jednym słowem - miód, malina i pełny komfort pisania! Tyle tylko, że... wieje chłodem- jak w tej pałacowej przestrzeni, która- de facto- nigdy nie była, nie jest i raczej nie będzie moja.
Blox jest obrzępolec. Lekceważy blogerów i trzeba się bardzo pilnować, żeby nie stracić tego, co w pocie czoła spod klawiatury wyszło- a przecież jest ciepły, swój i nawet to bałaganiarstwo jakoś da się znieść, bo w zamian jest się wśród swoich.
Nie umiałam całkowicie zrezygnować z Bloxa. Wkurzam się często, gęsto, zgrzytam zębami a przecież tkwię i wcale nie jedynie siłą przyzwyczajenia.
Czy Blogger stanie się kiedyś moim drugim domem?  Może kiedyś...

Nie umiem poruszać się po Bloggerze, na nowe blogi trafiam przypadkiem... może to też przyczyna tego poczucia obcości i pewnej bezradności na innym niż wcześniej miejscu...;(

14 komentarzy:

 1. Myślę, że działa siła przyzwyczajania się do miejsc. Ja najpierw poznałam bloggera i nigdy nie udało mi się przyzwyczaić do bloxa. Nie umiem zrozumieć dlaczego ogranicza się tam dodawanie komentarzy dla tych zarejestrowanych na bloxie. To chyba jedyny taki w pewnym sensie "zamknięty" portal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sa indywidualne ustawienia użytkownika - na moim blogu można komentować nawet anonimowo. Bez limitu 😇

   Usuń
  2. Niewątpliwie siła przyzwyczajenia a poza tym Blox jest bardzo prosty w obsłudze. Stara wersja, bo nowej, aktualnej, nie znam. A że ma sporo wad? Ma. Nawet bardzo. Czasem jest tak irytujący, że mam ochotę rzucić go w diabły!

   Usuń
 2. Bloggera używam juz kilka lat, odeszlam z kulejącego bloxa, który juz za dużo sobie pozwalał - kasowal wpisy, oszczędzam zdjęcia, nie można bylo na niego wejść, badz twierdził, ze dany blox nie istnieje... Na blogerze nie ma tych wszystkich problemów, najbardziej podoba mi sie sygnalizowanie nowych wpisów, takze tych zaprzyjaźnionych bloxow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację- wartość Bloxa i Bloggera dla blogowiczów jest nieporównywalna /na rzecz Bloggera oczywiście/, ale... i o to jedno "ale" chodzi...;(

   Usuń
 3. Ojtam, ojtam! :-) Mnie blox zraził w ciągu pierwszych 2 miesięcy i podpowiedź, że blogspot jest fajny przyszła w samą porę. A jest fajny.
  Nowe blogi obczajam u blogerów, których obserwuję - zwykle mają listę blogów, które odwiedzają i tam coś się zawsze wypatrzy, chociaż już i tak mam za dużo tych obserwowanych ;-)
  No i wróciły powiadomienia o komentarzach (całe szczęście!) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje 3 ulubione ostatnio:
   1. o książkach pisze nałogowo zaczytana osoba, którą znam, cenię i lubię:
   https://niesamapraca.wordpress.com/
   2. wyśmiewa reklamy w sposób absolutnie cudowny, co więcej nie stroni od rzeczy ważnych (vide ostatni post z piosenką)
   http://www.maltreting.pl/
   3. i nie dlatego, że najmniej poważam, tylko tak misie otworzyło. Renya jest absolutnie CUDOWNĄ osobą! ♥ Kocham jej wrażliwość i prace, ale przede wszystkim ją samą :-)
   http://ideasbyrenya.blogspot.com/

   Usuń
  2. Dzięki Lenny za podpowiedź.Bardzo przydatne sugestie. Już się zagłębiam w poznawanie polecanych przez Ciebie blogów. :)

   Usuń
 4. Bloger nie ma tego, co jest najwieksza chyba zaleta bloxa, czyli listy aktualnych wpisow i listy blogow. Szkoda. Mozna szukac wg zainteresowan, np. tu, zerknij:
  https://www.blogger.com/profile-find.g?t=i&q=polityka

  Mozesz ostatnie slowo w url zamienic na inne, takie, ktore odzwierciedla Twoje zainteresowania i szukac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Cenna uwaga.Już zerknęłam. Na pewno jest w czym poszperać.:)

   Usuń
  2. To fakt, nie znalam tego jeszcze, dziekuje Ikropko.

   Usuń
 5. A propo's wyszukiwania blogów. Najnowsze wpisy z bloxa, bloggera, wordpressa itd są też na stronie https://zblogowani.pl/ Można tam także wybrać kategorię tematyczną.

  OdpowiedzUsuń