30 cze 2018

Popędzili kota, czyli- na kolana!

Jak mocno da się poniżyć i ubezwłasnowolnić człowieka, żeby przestał nawet dostrzegać śmieszność własnego położenia?...

Nowelizacja ustawy o IPN-ie, czytaj: polskie obozy, została przeprowadzona w tak ekspresowym tempie, że oczy wychodziły z orbit, gdy się na to patrzyło.
A posłowie cali szczęśliwi z poprawy ustawy, podobnie  jak szczęśliwi byli, wcześniej ją uchwalając- od początku ze świadomością, że to knot jakich mało.
Ciekawe, czy szczęśliwość także ich nie opuści, gdy będą poprawiać wątek ukraiński w tej ustawie, bo przy tej nowelizacji został pominięty.

Jakoś tak mizernie świadczy to wszystko o naszej wielkości: wielcy to my jesteśmy wobec słabych, ale na kolanach wobec tych, którzy mają w ręku bat- a jeszcze jak nim pogrożą, to ho! ho!- ratuj się, kto może: parę godzin wystarczy, by zmienić to, o co się z takim pazurem walczyło- i jeszcze demonstracyjnie cieszyć się z tej zmiany i uznawać ją za sukces!

Jakżeż mnie to wszystko brzydzi! :((

10 komentarzy:

 1. Poczytalam wiele komentarzy na ten temat na gazecie.pl, i trudno bylo z nimi si eniezgodzic, niestety. Sami wywolali burze, weszli na tapete, narobili smrodu, a teraz to ma byc niebywalym osiagnieciem. zapomnieli, ze ziec Trumpa, to Zyd ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu chyba nie tylko o zięcia chodzi. Żydowska grupa jest w Stanach dość wpływowa i zdaje się, że naszym -pożal się Boże!- politykom musieli czymś zagrozić i mocno postraszyć, skoro był taki piorunujący efekt!

  OdpowiedzUsuń
 3. To też, ale zdaje mi sie, ze często sie to za mina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, ale wkradła się literówka i nie bardzo zrozumiałam, co chcesz powiedzieć.

   Usuń
 4. Brak mi słów... Podzielam Twoje odczucia :(
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też słów brakuje. Czuję potworną bezsilność ...:((

   Usuń
 5. A ja się zastanawiam nad tym, jak długo jeszcze potrwa taka polityka, jaka jest obecnie? Dlaczego kobiety mają rodzić niepełnosprawne dzieci? Przecież dla tych, które już się urodziły rząd nie ma kasy na rehabilitację i na godne dla nich życie. A to jest tylko jedna sprawa z wielu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie trwała tak długo , jak długo PiS będzie u władzy - niestety!

   Usuń
 6. Przeczytałam właśnie bloxowy wpis. To naprawdę cud, że przetrwali. Wczoraj czytałam w bułgarskiej prasie, że zgłosił się lekarz i pielęgniarka, którzy są zdecydowani towarzyszyć im w jaskini. Będą też podejmowane próby nauczenia ich pływania. Bardzo wierzę, że dzięki wsparciu przetrwają. W każdym razie trzymam kciuki.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszają się różni fachowcy, obmyślane są strategie na różne okoliczności.Musi się udać!
  Pozdrawiam Cię serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń