13 lip 2017

Czarna środa

Komentowanie tego, co się wczorajszej nocy wydarzyło w Sejmie, przekracza moje możliwości. Nie mamy już niezależnego sądownictwa, nie mamy trójpodziału władzy, nie mamy demokratycznego państwa!!
Nie umiem się pogodzić z myślą, że żaden najeźdźca nie zabrał nam przemocą wolności, że oddaliśmy ją sami- to mnie przerasta!
Da się tu jeszcze coś dodać?! :(((

14 komentarzy:

 1. Nic dodać... :((( Ja też nie umiem się pogodzić i nic już nie rozumiem. :(((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skarlet!Znasz legendę o śpiących rycerzach na Giewoncie? Trzymaj kciuki... może chociaż oni się obudzą... :(((

   Usuń
 2. Nie rozumiem. Daje sobie popalic wiadomosciami z TV Trwam, aby jeszcze bardziej tego nie rozumiec.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oglądanie TV Trwam to rodzaj samoudręczenia. Już chyba wolałabym pochodzić we włosiennicy... ;((

   Usuń
 3. jesienna:
  Mam czasami ochotę wsadzić głowę w piasek jak struś, aby przeczekać tę "dobrą zmIanę".

  OdpowiedzUsuń
 4. milcząc na tą trumną zastanawiam się, jak mały rozegra sprawę planowanej podwyżki akcyzy na paliwo...
  a/jako ludzki pan odpuści i narodowy naród będzie w ogólnym bilansie zadowolony...
  b/nie odpuści... wtedy może być ciekawie, ale obawiam się, że będzie jak zwykle...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty tak serio? PiS wziął szklankę paliwa, zabulgotał, podpalił i zrobiło się mnóstwo dymu, potrzebnego, żeby powstała zasłona dymna, za którą właśnie odbywa się rozpirzanie demokratycznego państwa. Wiadomo, że przeciętnego Polaka bardziej interesuje te parę groszy na litrze paliwa niż jakieś bajania o trójpodziale władza i Konstytucji.

   Usuń
  2. Paliwo, prąd, woda... jakie to teraz ma znaczenie?! Jak przeniosą udupianie na później, to to i tak niczego nie zmieni. :(

   Usuń
 5. Azalia. Jesteśmy bezsilni ?? Szlag mnie trafia, a ludzie za parawanami na wajacjach i mają swoją wolność w de....niepojęte, jak tanio ją przehandlowali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też to poraża!
   Słuchałam dziś Cimoszewicza. Nie ma wielkich złudzeń, że protesty cokolwiek zmienią, ale przynajmniej uspokoją własne sumienie- a to też jest ważne.
   Pomyślałam, że to jak w "Locie nad kukułczym gniazdem":- Przynajmniej próbowałem!

   Usuń
 6. Marna byłaby ta wolność, gdy PiS potrafił nam ja zabrać. Co do demokracji to jest ten słynny ciekawy paradoks: co będzie, gdy większość zagłosuje, że nie chce demokracji. Niestety, ludzie to popierają, czy nam się to podoba, czy nie. Mam tyle lat, ile mam, zrobiłam, co można było zrobić, teraz zaczynam po prostu liczyć na to, że to się rozpieprzy, gdy za stara będę, żeby nad tym płakać. Młodzi mieli głęboko gdzieś politykę? Liczę więc na to, że to będzie ich problem a nie mój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dotąd wszystko na to wskazuje, że PiS nam tę marną wolność odbierze bez większego wysiłku, bo za milczącą zgodą części suwerena, bądź obojętnością innej jego części. I to jest najbardziej dołujące...:(((

   Usuń
 7. Senat przyklepał. Trudno mieć złudzenia, że prezydent zawetuje- nie ma na to co liczyć. W niedzielę spotykamy się pod sejmem. Choćby dla własnego spokoju.

  OdpowiedzUsuń