6 lut 2019

Galopada

Upłynęło trochę czasu i internetowa zbiórka na działalność ECS już się zakończyła. Piorunem zebrano oczekiwaną kwotę 3 mln zł, nawet z naddatkiem. Zdaje się, że bankowe subkonto jeszcze działa, nie wiem. Nie omieszkam sprawdzić po pobraniu następnej emerytury ;). I też wpłynęło około miliona. Tak więc naszemu ministrowi od rozwalania kultury szantaż zupełnie nie wyszedł i nie uda mu się wsadzić swojej wtyki do rujnowania ECS od środka.

Sprawa- jak sądzę- przestała być priorytetem, bo PiS-owi kamyczki powoli usuwają się spod nóg. Teraz wszyscy hurtem dowodzą uczciwości prezesa po opublikowaniu nagrań z jego tajnych rozmów. Żeby było śmieszniej, rozmowy nagrał zleceniobiorca /nota bene - kuzyn prezesa/, kiedy się zorientował, że może zostać rodzinnie wystawiony do wiatru na grube pieniądze.
Ubożuchny prezes chciał załatwić budowę dwóch wieżowców za PONAD MILIARD!!! złotych, nie wywiązując się z zapłaty za wstępne prace przygotowawcze. Takie typowe cwaniakowate oszustwa.
Niby uśmiać się można- a zabawne wcale nie jest, że człowiek tej mentalności trzęsie Polską. Kim innym jest a kogo innego udaje. Żałosne, jak bardzo niektórzy dali się na to nabrać... :((

6 komentarzy:

 1. Czy TO się kiedyś skończy?
  I będzie jakoś normalnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że definitywnie - tej jesieni. Ale musimy się wszyscy zmobilizować!

   Usuń
 2. Też z niecierpliwością czekam na normalność w kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak powiem, że wszyscy czekamy, to skłamię-ale: jeszcze kilka grubych wpadek- a codziennie jest coś nowego- i wyrażenie "wszyscy czekamy" będzie bardzo bliskie prawdy! :)

   Usuń
 3. Oj, ja też zachwycam się uczciwością prezesa pana. Przecież każdy Polak, zwłaszcza ten lepszego sortu- głosujący na PiS marzy o tym, żeby mu nie płacić za wykonaną pracę. To takie uczciwe, wyjątkowo polskie, bo nie wiem, czy wszyscy się orientują, że ostatnio ulubionym sportem tego wyjątkowego Narodu jest niepłacenie Ukraińcom za wykonaną pracę, choć prezes akurat orżnął na kasę Austriaka. Oczywiście równie uczciwe jest wykorzystywanie państwowych banków do przyznawania sobie miliardowych kredytów na niepewne inwestycje, jeszcze bardziej uczciwe jest wykorzystywanie wpływów politycznych do wpływania na prokuraturę i sądy. Znam dwa takie miejsca na Świecie, gdzie podobna uczciwość funkcjonuje- to Sycylia i jej mafie oraz Rosja i mafie oligarchów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To znajdziemy się na zaszczytnym trzecim miejscu- jeszcze podium. ;(
   Wiesz Wolandzie- mnie się już z tego nawet żartować nie chce, bo to zbyt ponure! :(((

   Usuń