15 sty 2019

Razem przeciw nienawiści

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Zamordowano go 13. I. - w czasie finału niedzielnej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Padł ofiarą mowy nienawiści. Morderczy cios został wymierzony także w WOŚP, w nasze ogólnonarodowe dobro... To także od nas zależy, czy spróbujemy to dobro odbudować, czy wystarczająco stanowczo powiemy : DOŚĆ !!
Nie mam najbardziej dziś popularnych mediów społecznościowych i jedyne, co mogę, to wołać na blogach: 

PODPISZCIE ! I ROZPROPAGUJCIE  DALEJ ! BĄDŹMY  RAZEM  PRZECIWKO  PRZEMOCY I  NIENAWIŚCI!!

https://secure.avaaz.org/campaign/pl/stop_nienawisci_31/?bpzEbkb&v=114138&cl=15512426625&_checksum=0273d1c5c3eed330bfef9f0123a061b096144451722f207942557dc3e59faac1&signup=1 

W kraju i na świecie! Bo zło nie  może zwyciężać.

22 komentarze:

 1. Chcę Polski otwartej, solidarnej, różnorodnej wyznaniowo i rasowo ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chcę takiej Polski. I może kiedyś taka będzie...

   Usuń
 2. Podpisałam, udostepniłam na fb, co moge więcej? Nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mogę- mądrze zagłosować!

   Usuń
  2. To się rozumie samo przez się, ale przecież głosujemy i co z tego? czyżby takich 'nas' było mniej?

   Usuń
  3. Nie wiem... Też mam pewne wątpliwości...

   Usuń
 3. O tym, co się stało dowiedziałam się na Facebooku. Nie mogłam wykrztusić słowa... W tym i w bloxowym poście wyraziłaś i moje myśli.
  Podpisałam się pod "Stop nienawiści". Pod wpisami na facebooku o rezygnacji Jurka Owsiaka są tysiące komentarzy ludzi proszących o zmianę decyzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę, że Jurek Owsiak do nas wróci. Musi wrócić!!
   A podpisów już jest 60 tys. ! Dziękuję!

   Usuń
  2. MUSI WRÓCIĆ ! może jakoś ochłonie, przemyśli ... a może, pomyślałam sobie, takie odejście chwilowe otrzeźwi wielu młodych, może zwróci ich uwagę na rzeczy, których by inaczej nie zauważyli, może paradoksalnie na dobre się odwróci ... oby

   Usuń
  3. Mówi się, że przyjęto kandydaturę Owsiaka do pokojowej Nagrody Nobla. Może gdyby ją otrzymał, zrozumiałby, jak bardzo jest ważny nie tylko dla nas ale i dla świata?... Bardzo mu życzę tej nagrody- zasłużył na nią jak mało kto!

   Usuń
 4. Podpisuję sie pod Twoim tekstem.
  Petycvje podpisałem - Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Ja też Cię pozdrawiam bardzo serdecznie. Zawsze czytam, choć rzadko komentuję.

   Usuń
  2. witajcie w gronie - też podpisałam, chociaż już wcześniej,teraz kradnę pomysł i zabieram link na blog

   Usuń
  3. Dzięki! Powodzenia! :)

   Usuń
 5. Szkoda, że nie masz dostępu do mediów społecznościowych , nasza grupa "Solidarni z Jurkiem Owsiakiem" (#MuremZaowsiakiem) ma już 55 533 członków wprawdzie tylko 180 to moi znajomi ale poznamy się przecież ...
  --------------
  upssss - chciałam skopiować ci jedną ze wspaniałych wypowiedzi , weszłam, popatrzyłam na najnowszy wpis i .... zalała mnie fala hejtu ... matuniu - będziemy bronili Owsiaka wyzywając Arcybiskupa ???? który nota bene zwrócił się do Jurka z apelem. żeby nie zostawiał Orkiestry ! i w bardzo ciepłych słowach złożył kondolencje rodzinie... ktoś wyjął z wypowiedzi tylko jedno zdanie, że należy pomodlić się za kata , bo lepiej być ofiarą niż katem ... tak akurat mówi nasza religia, gdybym miała moralny wybór to mam wielką nadzieję, że starczyłoby mi odwagi by katem nie zostać, ponieść konsekwencje,to nie jest dla wierzącego coś szczególnie dziwnego, co w tym bulwersującego, że ksiądz powtarza to co w jakimś stopniu jest istotą. Potrafimy zrozumieć że jeśli ktoś ma zdradzić, wydać inną osobę zdradzić ojczyznę to woli ponieść konsekwencje, wybiera raczej ofiarą niż katem, dlaczego jeśli ktoś z pobudek wiary tak uważa to jest nie tak ? dlaczego w morzu heitu nazywa się Arcybiskupa pedałem, palantem, debilem z miską na głowie, oszołomem, mendą, porąbanym staruszkiem, kretynem, zakazaną gęba itd ... a wszystko w obroni Owsiaka ??? nigdy nie zrozumiem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bycie z Wami byłoby dla mnie zaszczytem, ale jestem i tak- niezależnie od braku FB- duchem i myślami. A co do hejtu- dobrze byłoby myśleć, że my z "gorszego sortu" jesteśmy idealni, tylko że to nieprawda i właściwie każdy ma swoją prywatną lekcję do odrobienia. Nie myśl, że jestem zwolenniczką symetryzmu i równej odpowiedzialności za śmierć Prezydenta i rezygnację Jurka wszystkich Polaków czy choćby wszystkich polityków -nie! Myślę jednak, że sprawy zaszły tak daleko, że trzeba dążyć do prawdy bez agresji, bo inaczej...ee! szkoda gadać!
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń
 6. Po tym, co się stało, jestem rozbita i trudno mi się pozbierać. Owsiaka będę broniła bo ciężko pracuje, aby wyposażyć szpitale w nowoczesny sprzęt. Chciałabym, aby dostał Pokojową Nagrodę Nobla. Będę szczęśliwa jeśli dalej pozostanie dyrektorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Uważam też, że każdy pedofil czy to w sutannie, czy bez sutanny powinien być za swoje czyny surowo ukarany.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozumiem i wcale się nie dziwię. Mnie też się trudno pozbierać... :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Odebrałam, odpisałam, jutro znowu zajrzę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ha, znalazłam cię tutaj! Podpisałam jeszcze raz z innego adresu. Pozdrawiam - Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrawiam Cię, Ewuniu. Szczerze mówiąc tu raczej rzadko bywam, nadal przede wszystkim okupuję Bloxa, choć Blox bywa mocno irytujący. Ale... przyzwyczajenie- drugą naturą. Miło, że mnie szukałaś; ja , niestety, na Twojego bloga nie mogłam się dostać- a chciałam Ci podziękować za zainteresowanie. :)

   Usuń