21 sty 2018

Wierzyć się nie chce!

Jak to możliwe, że jest zgoda na rozrośnięcie się hydry faszyzmu?! Jak jest możliwe,  że kraj, który ma za sobą tak tragiczne doświadczenia wojenne, wyraźnie toleruje powstawanie i umacnianie się organizacji faszystowskich?!

Jak to możliwe, że listopadowy marsz nacjonalistów  niczego naszym władzom nie pokazał i nie uprzytomnił?!
A może jeszcze gorzej- pokazał i zyskał akceptację??!...

To chyba ostatni dzwonek.

Krzyczmy, dopóki nasz krzyk jest jeszcze słyszalny:
NIE  DLA  NACJONALIZMU !
NIE  DLA  FASZYZMU !

18 komentarzy:

 1. Zdaje mi się, że już za późno, Polacy kochają nienawidzić i ze swojej zawiści właśnie robią użytek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mów tak,proszę. Nie można pozbawiać się resztek nadziei. Tym bardziej, że "rząd podejmie skuteczne kroki". Co prawda w to akurat zupełnie nie wierzę, ale już sama deklaracja może stać się wiadrem zimnej wody na rozpalone niedojrzałe umysły.

   Usuń
 2. Przecietni Polacy, tacy zwykli, żyjący od pierwszego do pierwszego, stali się obojętni. Przestali reagować, a jeśli nawet coś tam powiedzą, to po cichutku pod nosem i zaraz wracają do swojej codzienności. A inni na tym korzystają, co przy obecnych rządach nie jest trudne. Lekarstwem byłaby silna opozycja, ale takowej u nas nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, że zniechęcenie się rozszerza /sama po trosze mu ulegam.../. Ale może nastąpi przesilenie? No w coś trzeba wierzyć, żeby się całkiem nie poddać, nie dać zatopić w bagnie...

   Usuń
 3. BBM, pezwpraszam, ze sie tak wyraze, nosz QM, ja bym im dala te Fahne hoch die Reihen fest verschlossen, co to jest na milosc Boska, dlaczego nikt tego nie tyka? Do tej pory wychodzilam jedynie z incydentu tego mniemanego "marszu niepodleglosci", a tu sie okazuje, ze sprawa jest o wiele, wiele bardziej powazna. I co dalej? Co na to prezydent?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Deklaracje reagowania ze strony władz owszem -są, ale czy na deklaracjach się nie skończy- trudno przewidzieć. :((

   Usuń
 4. Polecam wywiad: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22931543,to-slabi-chlopcy-potrzebuja-identyfikacji-nie-ma-sprzecznosci.html#MT

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, przeczytałam. W pierwszej chwili miałam wrażenie, że Autor rozgrzesza gówniarstwo, ale końcowe wnioski są przytłaczające. Myślę zresztą podobnie /napisałam to w odpowiedzi na drugim blogu/, że groźna jest suma zdarzeń, narastająca atmosfera nienawiści do "innych".

   Usuń
 5. Pozwolono rozrastać się złu. Niepokojące sygnały pojawiały się już kilka lat temu. Moim zdaniem zlekceważono je.
  "Inni", "obcy" są już nie tylko uchodźcy z innych kontynentów...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też przeraża minimalizowanie czy lekceważenie pojedynczych ekscesów, bo od nich się zaczyna, one mogą uruchomić lawinę zła...

   Usuń
 6. Zło, które nie jest rozliczane - potężnieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Dobrze, że te sprawy są nagłaśniane- trudniej wtedy się władzy od nich odciąć, udawać, że się nie zauważa.

   Usuń
 7. nie wyartykułuję swojej opinii na temat (brunatnego) lewactwa, gdyż musiałbym wtedy złamać pewne reguły /dotyczące (nie)używania pewnych słów/ obowiązujące na Twoim forum...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem.;))
   Wcale nie jest nas mało! I to jest pocieszające.
   p.s. A słów zwanych nieparlamentarnymi ja też czasem używam, tyle że staram się tego nie robić na blogu, żeby nie szerzyć"języka nienawiści" . ;)
   Po.ba.s.

   Usuń
 8. Krzyczymy NIE!!!!
  Tylko nikt nie chce nas słuchać!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś posłuchają, może nawet przyłączą się do krzyku?... W końcu- ile życia, tyle nadziei.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja nie na temat, ale muszę. Kapcie śliczne. :)) Nie posiadam takiego talentu, mam za to kilka par takich kapci. Zrobiła je mama mojej koleżanki i sprawdzają się :))

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję, Skarlet. Jaki talent? Metodą prób i błędów...A kapcie o tyle wygodne, że dużo miejsca nie zajmują. ;))

  OdpowiedzUsuń