15 sty 2017

Duża satysfakcja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 25. !! Tyle lat! Tylu ma przyjaciół, że wrogowie odbijają się jak od ściany! I dobrze! I tak ma być! Graj, Orkiestro!! :))


Grzecznie poprosiłam o podklejoną nalepkę, bo taką z szalika czy kurtki trudno potem przekleić w inne miejsce.

Z ciekawostek:Cieszę się, że wojsko się włączyło, podobnie zresztą jak we wcześniejszych latach.
Wnuczek oszalałby z radości, gdybym mu któryś hełmofon kupiła! Ale... nawet nie zapytałam o cenę. Podejrzewam, że byłaby zaporowa jak na moją emerycką kieszeń...

Organizacja bez zarzutu. Wszystko działa jak w zegarku. Włączyła się Straż Miejska, Straż Pożarna... Ludzie uśmiechnięci, mili... 
Graj, Orkiestro!! :))

18 komentarzy:

 1. Ale marynarzom w Szczecinie zabroniono...:(
  Kojarzysz Grzegorza Małeckiego? To syn Anny Seniuk, też aktor, tak napisał na fb:
  "Jak co roku dałem Owsiakowi na promocję satanizmu, eutanazji, aborcji, antypolskich wartości i szeroko pojętej cywilizacji śmierci. Za rok też dam. I za dwa. I zawsze będę dawać. I naprawdę nikomu, ale to nikomu nie życzę, żeby kiedyś musiał korzystać z zakupionych przez WOŚP sprzętów. Szczególnie nie życzę tego prawicowym hejterom. Ale pamiętajcie - nie zawsze Bóg będzie miał nas w swojej opiece. Czasem uratować nas może po prostu respirator."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małecki jest niegłupi facet. Nie wiem, czy pamiętasz jego wywiad sprzed lat o kondycji współczesnego teatru. Tez w punkt!

   Usuń
  2. Lubię go bardzo jako aktora, obserwuję na fb, ma dobre pióro:)

   Usuń
  3. @Ilenka50:
   @Ikroopka:
   Nie bardzo kojarzę. Muszę się zainteresować. Przytoczona notka wskazuje, że warto, bo facet błyszczy intelektem.

   Usuń
 2. Napiszę podobnie jak u Ilenki, 5 lat temu było zupełnie inaczej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5lat temu w ogóle życie było zupełnie inne... ;((

   Usuń
 3. jesienna:
  Też się cieszę, że Owsiak dalej działa na rzecz chorych ludzi. Brawo Owsiak. Niech jak najdłużej posyła światełko do nieba. Dziś ledwo dolazłam do zbierających na WOŚP, ale dolazłam, wpłaciłam i jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę,że gdyby zdarzyło się, że Owsiak z jakichś względów nie mógłby poprowadzić Orkiestry, to poprowadzi kto inny, bo idea jest tak piękna, że musi ocaleć! :)

   Usuń
  2. Ale bez Owsiaka, to już nie byłoby to samo. Dla mnie Owsiak i Orkiestra - to jedno.

   Usuń
 4. Wspaniała inicjatywa :)) Brawo dla Jurka Owsiaka, dla Orkiestry i dla wszystkich wspierających. :)) Złe języki chyba nie są w stanie zagłuszyć grania Orkiestry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też sądzę, że Orkiestra będzie grała zawsze. Złe języki- jakby na przekór, tylko ją wzmacniają! :)

   Usuń
 5. mnie się zawsze udaje wydębić kilka serduszek ekstra, bo to z kurtki po jakimś czasie samo odpada, albo trzeba zdjąć przed praniem i już się do niczego nie nadaje...
  a tak w ogóle, to właśnie wpadłem na pomysł opasek odblaskowych z logiem WOŚP, ba, jeszcze lepsze by były kamizelki, czy ktoś może spotkał się już z takim patentem?...
  zaś co do hełmofonów, to znam gościa, który ma w domu hełmofon wygrany w konkursie w ramach "Klubu Pancernych", była kiedyś /spore kiedyś/ taka akcja telewizyjna, cykl programów dla dzieciaków w ramach Teleranka... pozbywać się go nie zamierza, ale kto wie?... może odda na jakąś dobroczynną aukcję pamiątek, niewykluczone, że w ramach WOŚP, bo choć zakręcony świr, to pozytywnie zakręcony i w tym temacie jest po prostu... normalny...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł z opaskami odblaskowymi- rewelacyjny!
   Kamizelki chyba tylko dla wolontariuszy, chociaż...
   Ja o hełmofonie pomyślałam, bo wszystkie małe dzieciaki /chłopcy!/ fascynują się militariami.
   A hełmofon z Klubu Pancernych to już byłby całkowity odlot! ;)) Po.ba.s.

   Usuń
 6. Straż Pożarna była? Pamiętam, że Jerzy Owsiak na drugi dzień po WOŚP bardzo żałował, że w tym roku nie było strażaków, a to zawsze była duża uciecha dla dzieci. Irena.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może nie było pokazów /byłam tam dość krótko/, ale wóz strażacki widziałam.

   Usuń
 7. W tym roku daliśmy więcej, tak z przekory, dla idei i z wdzięczności. Owsiak jest niesamowity, pomógł najmłodszemu potomkowi w chwili narodzin i pomógł najmłodszemu w trudnym momencie dojrzewania.
  Pokazał mu na Woodstocku, że ludzie mogą się lubić, że można być bezpiecznym w ogromnej masie bawiących się ludzi, pokazał mu jak brać odpowiedzialność za siebie i innych.
  Już jest ponad 45 milionów na koncie WOSP mam nadzieję, że dobije do 100 milionów.
  Popieram i zawsze będę popierać ideę WOŚP, trzeba jej bronić przed ludźmi złej woli.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uważam, że to najpiękniejsza i najbardziej wartościowa akcja, która się w Polsce udała. Owsiak zasłużył na pokojowego Nobla bez dwóch zdań. Dziwię się, że do tej pory nie był nominowany.
   Pozdrawiam.

   Usuń