19 paź 2018

To ta pora! Teraz!!

Po raz pierwszy przekopiowałam wszystko ze swojego pierwszego bloga.Temat wyborów jest teraz najważniejszy. Dlatego piszę.Długo jeździłam na marsze, pamiętam swój każdorazowy niepokój, czy trochę nas będzie i później to poczucie jedności i pewien rodzaj wdzięczności /przyjeżdżali ludzie z różnych stron Polski!/, gdy patrzyłam na rozkołysany w marszu wielotysięczny tłum.
Kochani! Zaczyna się nasz kolejny, ostateczny, wyborczy marsz- prawdziwy wyborczy maraton. PiS odebrał nam już prawie wszystko. Teraz chce nas pozbawić samorządności. Bądźmy znowu razem: my na Śląsku i Pomorzu, my na Mazowszu i na Podlasiu, w Wielkopolsce, my w całym kraju. Powiedzmy, jakiej Polski chcemy: demokratycznej czy autorytarnej, solidarnej z Zachodem czy tęsknie oglądającej się na Wschód. Program PiS jest mało skomplikowany- ubezwłasnowolnić naród, wziąć obywateli za mordę.

Chcemy tego? Godzimy się na to? Będziemy mieć w ręku skuteczną broń- kartki wyborcze. Wykorzystajmy tę naszą możliwość obrony. Żebyśmy nigdy nie pluli sobie w brodę, że nie wykorzystaliśmy swojego podstawowego prawa do zadecydowania, w jakim kraju chcemy żyć!

Powtórzę za Rosatim: głosujmy! Nasz głos jest ważny! Nasz głos się liczy!
                                                     ***
A czasem pozwalam sobie na marzenia... jak ten psiak!

Spotkajmy się w niedzielę przy urnach wyborczych a marzenia powoli zaczną się spełniać! Bo przecież są nas miliony! :)

9 komentarzy:

 1. Podpisuję się pod Rosatim i... pod Pieseczkiem.
  :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Podpisuję się pod każdym słowem. Pozdrawiam z wielką nadzieją :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja Wam zazdroszcze, ze mozecie glosowac! Ja glosowalam w zeszla niedziele, jak zwykle z radoscia, choc obowiazkowo. Uwazam, ze w kazdym kraju powinno tak byc, zeby potem nie narzekac, ze ktos za nas zdecydowal. Teresa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też się mówi, że głosowanie to obywatelski obowiązek, ale nie wszyscy tak uważają. Czy głosowanie powinno być przymusowe? Nie wiem. Przyznam, że nie mogę na ten temat wyrobić sobie jednoznacznej i trwałej opinii...

   Usuń