22 lip 2018

Dzwon na alarm.

Jeszcze ostatnie dopchnięcie drzwi, kolejny podpis krzywoprzysięzcy i- żegnaj demokracjo! witajcie w dyktaturze.
Nadzieja, że "jeszcze w zielone gramy" toczy bój o lepsze z rozpaczą i bezsilnością...
Nie będzie już wolnych i niezawisłych sądów, tak jak nie ma już TK, tak jak w agonalnych drgawkach umiera prawdziwy parlamentaryzm...
Na ulicach policja, barierki, stan wojenny wypowiedziany obywatelom własnego kraju... Jak to się stało??! Jak to było możliwe?!! Jak do tego dopuściliśmy?!!
Wygraj Nadziejo w walce z rozpaczą! Dodaj nam wiary i siły! Dodaj determinacji! Nie wolno nam opuścić rąk! "Jeszcze w zielone gramy"!

16 komentarzy:

 1. Ja już nie mam nadziei :-/ Jedyna nadzieja jest taka, że prezes się wykopyrtnie i wtedy będzie jakaś szansa. Obawiam się, że jednak mogę tego pięknego dnia nie dożyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że szansa będzie wtedy, gdy naród się obudzi i uwierzy we własną siłę. I tego chcę dożyć! Bardzo chcę!

   Usuń
 2. Kto gra w zielone ten gra. Społeczeństwo kupione, siedzi cicho. Ludzie nie cenią wolności, a przynajmniej mniej niz kasę. Tak mi wychodzi, tak sobie tłumaczę ten marazm. A wyc się chce. Nie mogę patrzeć na to chamstwo, no i ostatnio już agresje, zakuto ludzi , poszturchiwano na demonstracji. Ludzie spreyują siedziby PiS-u ze złości , ( mam nadzieje, że nie bezsilności)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Azalio!Nie mogę stracić nadziei, bo bez niej nie ma po co żyć. Agresja, barierki, policja- to objaw strachu. A strach potęguje błędne posunięcia. Chcę w to wierzyć i chcę wierzyć także w to,że ludzi inteligentnych i odważnych nadal w Polsce nie brakuje a wszyscy pisowscy psuje naszego kraju będą sprawiedliwie i surowo osądzeni, żeby już nigdy nikomu nie zamarzyła się władza absolutna.

   Usuń
 3. Azalia powyżej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Azalia.przeczytałam przed chwilą, ze policja zatrzymała panią, która na biurze senatorów PiS napisała PZPR. Pani postawiono zarzut .... propagoeania ustroju totalitarnego! Łatka i Mrożek razem wzięci jak nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatkowo zważywszy, że z "komuną" walczy z całym samozaparciem komunistyczny prokurator Piotrowicz! Pełna ironia dziejów! ;((

   Usuń
 5. Oby bijący dzwon obudził śpiących. Nie tracę nadziei. Codziennie czytam na Facebooku wypowiedzi różnych ludzi dostrzegających to, co się dzieje i bardzo mi to dodaje otuchy.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że szeregi tych ludzi rosną. Może nadmiernie pozytywnie interpretuję różne sytuacje, ale jest mi z tym lepiej, staram się nie poddawać zniechęceniu...
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Mnie od piatku wieczorem tlucze sie ciagle po glowie zdanie: 20 lipca 2018 roku skonczyla sie w Polsce demokracja. I choc minelo juz 3 dni, nie moge sie od tej mysli uwolnic. Jest mi bardzo smutno. Teresa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie martw się, Tereniu.Zrobimy wszystko, żeby demokrację odzyskać.Za wszelką cenę trzeba uratować dla siebie nadzieję. Wierzę, że damy radę. Chcę wierzyć, muszę wierzyć!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, co mam napisać. Chciałabym zmiany na lepsze, a to, co widzę, to marazm i bezsilność. A co zdumiewa mnie ogromnie to fakt, że ludzi można tak łatwo kupić. Władza to wie i wykorzystuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może jeszcze nie wszystko stracone...

  OdpowiedzUsuń
 10. To wszystko jest nie do ogarniecia rozumem, normalny, cywilizowany kraj w srodku Europy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Więc nie dziwisz się, że tak się szarpiemy, chcąc żyć w zgodzie z rozumem, w zgodzie z normalnością i przyzwoitością. Damy radę? Chcę wierzyć,że tak.

  OdpowiedzUsuń