11 mar 2018

GiGANT

Tak sobie pomyślałam, że nasze władze można byłoby określić mianem GiGANT-a. Skrót można byłoby odczytać jako: Groźni i Groteskowi Amatorzy Narodowej Tresury.
Cała działalność sprowadza się do systemowego niszczenia wszelkich przejawów społecznego życia kraju. Wszystko pod but! Po kolei.
Co jeszcze jako tako działa- do rozwałki! 

Przyznam, że wielokrotnie zdumienie odbiera mowę,  bo jak tu skomentować akty antypaństwowe, izolujące nasz kraj, pozbawiające przyjaciół, spychające na Wschód...
Jak skomentować sukcesywne pozbawianie obywateli niezbywalnych- zdawałoby się dotąd- praw...
Jak skomentować pogoń za żywymi i zemstę na umarłych...

To, co się dzieje każdego dnia, dosłownie nie mieści się w głowie!

A przecież- mimo tych niby rosnących słupków poparcia dla władzy- widać wyraźnie, że nie ma zgody na zmianę ustroju siłą, z pogwałceniem prawa, z podeptaniem Konstytucji. I to jest jakaś nadzieja. Jeszcze nie wiadomo, co stanie się tym kamyczkiem, który pociągnie za sobą lawinę, ale że ona ruszy- to pewne!

12 komentarzy:

 1. Taki kamyczek jest bardzo potrzebny...
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkrótce mają być dzielone fundusze unijne. Jeśli rolnicy nie otrzymają dopłat lub otrzymają mniejsze to może to być pierwszy kamyczek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak?... Zobaczymy. W każdym razie sytuacja puchnie- i zaczyna to być widać.

   Usuń
 3. Skrót i to jak go odczytywać - bardzo trafne.
  Kiedyś czytałam (chyba w Newsweeku), że wyniki sondaży zależą od metody jaką są przeprowadzane. Ludzie często nie mówią prawdy w badaniach telefonicznych, twarzą w twarz. A i z grupami pytanych różnie bywa. Artykuł był poparty statystykami. I tym się pocieszam jak słyszę, że słupki rosną.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że prawdziwym sprawdzianem będą wybory /o ile nie zostaną sfałszowane/. Pozdrawiam Cię serdecznie. :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do słupków - na ankietę telefoniczną na pytanie ,czy będe glosowac na PIS -tak czy nie - odpowiedziałam nie .Przysłano mi sms-a ,że to jest zła odpowiedż. Tak ,że teraz rozumiem ,czemu im słupki rosną. Jak czytam co sie w kraju dzieje to też mi ręce i nogi opadają nie mówiąc o szczęce.
  Fakt - potrzebny jest kamyczek i na chłopów akrat bym nie liczyła...
  Jeżeli nie dostana dotacji ,to pis będzie nawoływał do wyjścia z Unii...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to rzuca nowe światło na sondaże. ;(
   Co do chłopów- też wiele sobie nie obiecuję. Mam wrażenie, że prawdziwą siłą mogą być rozsierdzone do białego kobiety...
   p.s. Obejrzałam Twoje zdjęcia. Są piękne. Ale nie umiałam wstawić komentarza, przykro mi. ;(

   Usuń
 6. Dziękuję za dobre słowo.
  PIS wygra, ponieważ u wyborców brakuje świadomości. Przeciętny obywatel uważa, że dostał pieniądze od tej partii. Nie wie, że państwo nie zarabia, więc nikomu nie daje, a jeśli daje, to albo pożycza, albo komuś zabiera. A partie żyją na nasz koszt, więc trzymają się stołków.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A propaganda skutecznie utrwala fałszywy obraz.Można pocieszać się, że nic nie trwa wiecznie. Pozdrawiam.

   Usuń
 7. raczej antykrajowe... bo swoje państwo to oni wzmacniają, choć robią to tak nieudolnie, że ta konstrukcja jest mocno kaleka...
  a na razie Prokurator Generalny /który ponoć wcale nie jest prokuratorem, więc może być też posłem, co przekłada się na dutki/ dostał dwa prezenty od losu i puszy się sukcesami, posypią się premie, nagrody, co bez wątpienia wzmacnia państwo (policyjne), pytanie na jak długo?...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z wysokiego szczebla z większym hukiem się spada. Zawsze,kiedy wpadam w minorowy nastrój, przypominam sobie piskliwy,łamiący się dyszkancik pana zero i ...humor wraca! Po.ba.s. ;)

   Usuń