26 mar 2020

Szczerze mówiąc-

Siadłam z zamiarem napisania notki i ...pustka. Emocje się kłębią a myśli pouciekały. Będzie bałagan. Trudno, niech będzie! Wyszperałam parę rzeczy i trochę szkoda mi ich zmarnować.
Zacznę od wypowiedzi red. Elizy Michalik.
Warto posłuchać i spojrzeć na sytuację z jej punktu widzenia, bo ma wiele racji /choć nie ze wszystkim w 100% się zgadzam/:

https://memnews.pl/img/64056/dlaczego-nie-wierze-w-sens-siedzenia-w-domu-kiedy-politycy-nic-nie-robia-dlaczego-nasz-wysilek-moze-pojsc-do-kosza/ 

Jest wiele goryczy w tej wypowiedzi, ale ja się tej goryczy nie dziwię, bo opieszałość i nieudolność tego rządu jest przygnębiająca, nie wspominając o cynizmie, marnotrawstwie czy najzwyklejszym braku uczciwości...


Zacznijmy od tzw. prezydenta. Za utrzymanie możliwości utrzymania własnej tężyzny fizycznej na stokach narciarskich i paru nowych łachów dla milczącej żony gotów jest narazić obywateli kraju na chorobę lub nawet śmierć. Gotów jest uczestniczyć w otwarciu nowej tuczarni w Pcimiu Dolnym czy zrobić cokolwiek innego, byle tylko móc się pojawić w okienku telewizora!
Odłożono wybory we Francji. I nie tylko.  Czy u nas się je odłoży? Mocno w to wątpię. Cała ta dudowa  jednoosobowa kampania wyborcza przynosi przecież rezultaty- sondaże jak malowanie!- to jak tu z tego zrezygnować?!...

Restrykcje duże, pomoc znikoma...
Ale jednak to od nas zależy dużo, bardzo dużo!  Pomyślmy o tym i - na ile to możliwe- starajmy się unikać ludzi face to face. Tak będzie lepiej dla nas wszystkich.


 Więc... mimo wszystko:


Do zobaczenia za ileś! ;(

p.s.
Zaczęłam coś robić na drutach. Tyle, że nie wiem co... czy to już jest początek świra?... ;((

29 komentarzy:

 1. Wybory powinni odłożyć obywatele. Teoria - wystarczy bowiem wtedy pięć wychodząćych z kościoła dewotek lub kilkunastu ojców i braci ze Zgromadzenia św. Fijoła od Płaskiej Ziemi" i TVPiS ogłosi triumfalnie, że "większość wyborców" oddała głos na pana A.D. Gdyby jednak zabrakło kandydatów do komisji...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama tego świra sobie zainfekowałaś, więc masz efekt! Do tej pory nie mogę pojąć, jak nie mając żadnych przesłanek, skazujesz się na samobiczowanie! Wybacz, ale widocznie zbyt niekumata jestem. Wychyl się od czasu do czasu na świat, i zobacz, że mimo wszystko, jeden półgodzinny spacer Ci nie zaszkodzi! Do sklepiku też możesz szybcikiem przejść! Ja się w ogóle dziwię, że nie zwariowałas!
  No! Teraz można mnie ukamieniować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kamienować Cię nie mam zamiaru- taką kochaną Fusilkę??! Mowy nie ma!!A radzisz całkiem dobrze - o dłuższych spacerach pomyślę!👏😘

   Usuń
 3. Nie sluchac dyletantow, ktorym sie cos wydaje, sluchac lekarzy i siedziec w domach (Kubus Puchatek i lekarze sa jednak chyba madrzejsi od Michalik). Gdyby Wlosi sluchali Kubusia, nie mieliby takiego dramatu w kraju. Poza tym nie mozemy zrobic grzecznosci temu rzadowi i umrzec przedwczesnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, chyba nikt się nie spodziewał, że to przybierze aż takie rozmiary, stąd to początkowe lekceważenie. Ale już jesteśmy mądrzejsi. Widzisz ulice w miastach? Puściuteńkie!! To też coś mówi o naszej ostrożności.

   Usuń
  2. BBM, ja sie obawiam, ze to niedlugo przybierze rozmiary, teraz mamy cienki wstep do tego, co nas naprawde czeka. I niestety, u nas ulice wcale nie sa puste, a liczba zarazonych rosnie, tej doby o ponad 5 tysiecy, mamy ponad 43 tysiace i 229 ofiar. Media mowia o panice, ja jej nie widze, wszyscy sa po prostu ostrozni, rozwazni i totalnie zdezorientowani, ja powoli zaczynam zdawac sobie sprawe, ze to dopiero poczatek.

   Usuń
  3. Ha! Teraz już nam nic nie grozi - AD już to obgadał z Panem B. (bo przecież nie załatwiał na Jasnej Górze jedynie prywaty?)

   Usuń
  4. @Anna Maria P.(Pantera):
   Staram się nie wyobrażać sobie niebywałych nieszczęść, żeby nie popaść w panikę. Na pewno trzeba być ostrożnym i starać się przestrzegać "wytycznych" a poza tym: będzie, co ma być. Pomartwię się tym wtedy, kiedy mnie dosięgnie /oby nie!- tfu!tfu!/.

   Gosia:
   Zwyczajnie pogadał jak ojciec narodu z ojcem Wszechświata. Ciekawe, co im się udało ustalić ?...

   Usuń
 4. Jednak można wyjśc na spacer. Fuscila dobrze pisze.W sklepach mało ludzi lub pilnują żeby nie było ich zbyt dużo. My mamy działkę na uboczu,jeśli spacer to tam.

  OdpowiedzUsuń
 5. My wychodzimy, bo to zwyczajnie dobrze robi na głowę. Nie ma nikogo , bo wszyscy w sklepach, przecież w polu nie zarażę się od skowronka...
  Na temat Dudy zamilknę, już i tak używam zbyt dużo brzydkich wyrazów:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zaczęłam czytać ten tekst, to w pierwszej chwili się zapieniłam i dopiero po chwili załapałam prawdziwy sens. ;)
   Dla mnie Duda to antyprezydent! I kompletnie nie rozumiem , jak można go akceptować i popierać.:((

   Usuń
 6. To naprawdę pokręcone, że majowe wybory ciągle nie są odwołane. Polaku zostań w domu, ale idź na wybory. A co z komisjami wyborczymi? Ile tam osób będzie wspólnie przebywało? Nie będących rodziną! Wiem, te restrykcje obowiązują tylko do Wielkiej Soboty, tylko czy wirusowi można wyznaczyć datę końca rażenia? Chcą cos ugrać nawet na takiej tragedii. Obrzydliwe po prostu. Żart z policjantami i pijakiem doskonały :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam takie same wątpliwości. Myślę, że i ograniczenia lepiej byśmy znosili, gdyby nasi rządzący byli w porządku- a nie są! :(

   Usuń
 7. A opozycja zamiast się zjednoczyć - znów się żre jak psy o kość. Może wszyscy zostać powinni w domu, a na wybory pójdą same pismohery i niech się zarażają w imię miłości do wodza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś napisałam, że doczołgam się a zagłosuję przeciwko Dudzie. I chyba połknę własny język, bo raczej zbojkotuję wybory /chyba że sytuacja diametralnie się zmieni/. Szkoda mojego zdrowia i życia dla patałachów, którzy dopuścili pis do władzy.

   Usuń
 8. Wysłuchałam Elizy Michalik. Moim zdaniem padły tam słowa, które paść nie powinny. Krytyka postępowania rządu i skandaliczne upieranie się przy nieodwoływaniu wyborów nie może łączyć się z podważaniem sensu pozostawania w domu. "Na złość mamie odmrozić sobie uszy" - to nie najmądrzejszy sposób postępowania. Odpowiedzialny dziennikarz (biorąc pod uwagę chociażby doświadczenia innych państw) powinien zachęcać do izolacji, która w dobie internetu nie jest izolacją w pełnym znaczeniu tego słowa (jest Skype, Facebook, można widzieć się i słyszeć, nie ponosząc dodatkowych kosztów). Odpowiedzialny dziennikarz powinien starać się zmniejszyć psychiczne napięcie, które niektórzy odczuwają.
  Uważam, że nieodpowiedzialne jest wychodzenie z domu ludzi mieszkających w większych skupiskach. I ten argument "bo jest pusto"... Ulice szybko się zapełnią, jeśli każdy wyjdzie z takiego założenia.
  Pani Michalik nie jest odpowiedzialną osobą.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie ją trochę poniosło a ja rozumiem wszelkie obostrzenia, ale i słowa p. Michalik do mnie trafiają.Coś dla rozumu i coś dla serca! ;(
   Słuchałam wypowiedzi jakiegoś psychologa /nie pamiętam nazwiska/, który powiedział, że długotrwałe odizolowanie może powodować nieodwracalne negatywne skutki. I w tej wypowiedzi też coś jest!
   Cholernie to wszystko trudne, Skarlet!
   Pozdrawiam Cię, jak zawsze, bardzo serdecznie.

   Usuń
 9. Osoby które się zgłosiły do komisji wyborczych będą przedstawiać zwolnienia lekarskie , ze strachu . Ale tak naprawdę z rozsądku . Minimum w komisji to 5 osób ( wiem , bo byłam w komisji wyborczej ) . Jeśli nie będzie kim obsadzić to prezes ....posadzi wojsko . I co wtedy ? Obywatelski musimy spowodować odroczenie wyborów ,niech będzie jako rzecze Gowin - na rok . I trzeba to zrobić . Nie wiem jeszcze jak - ale budzimy czujni . Azalia17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież musi się znaleźć jakieś wyjście!! :((

   Usuń
  2. A może słupki zaczną spadać i się wystraszą?...

   Usuń
 10. Na razie jest na odwrót : rosną i PaD z kupionym Jakubiakiem ( w wariancie że opozycja wycofa wszystkich kandydatów bo się tak dogadają ) , wyciągniętym dopiero co z kapelusza, w pierwszej turze wchodzi ...no dramat . azalia17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno ktoś go opluł / w podtekście: postraszył koronawirusem!/ ;))) I szukaj wiatru w polu!! :))

   Usuń
 11. i jak dzierganie? CO CI WYCHODZI?

  OdpowiedzUsuń
 12. Tymczasem najprostszym ściegiem lecę po prostej, ale pierwsze pomysły są ... może jakaś bluzka?... ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Matyldo, obudziłam się w innej rzeczywistości. Poprzednia faszystowska okupacja trwała 6 lat. Ile potrwa obecna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krócej! Duuużo krócej! Nie wierzę, że Polacy wytrzymają taką krótką smycz na dłuższą metę!
   Ale dzieje się bardzo źle!:(( Co za s...!!!

   Usuń
 14. Alez o co chodzi "suwerenie ?" Alez o co chodzi?.
  Cieszyłeś się z akcji 500 + 13 emerytura plus i "innych plusów dodatnich" to teraz gdy ci oferują kolejną pt "Urna Plus"zaczynasz wybrzydzać.Kręcić nosem.
  Zapomniałeś już dawne "Poprzyj partie czynem umrzyj przed terminem" 10 milionów "stypendystów ZUS" jakie to daje oszczędności?

  OdpowiedzUsuń